NEWS
Like

Manipulacja medialna dot. sprzedaży udziałów Elewatora Sieradz przez Elewarr

03/03/2020
741 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Elewarr wyprzedaje się Niemcom? Korona sprzedaje perłę Elewarru – tytułuje farmer.pl. Portal wsparty wypowiedzią b. prezesa Drechny (któremu organa korporacyjne dwukrotnie odmówiły udzielenia absolutorium – za lata 2017/18 i 2018/19) zarzucił, obecnemu zarządowi Elewarru z prezesem Danielem Alain Koroną na czele – sprzedaż mniejszościowych udziałów w Elewatorze Sieradz Gdańskim Młynom, należącym do niemieckiego właściciela. Artykuł jest wielką manipulacją. O czym nie wspomniał farmer.pl? – Nienajlepszy stan techniczny. Artykuł opatrzono zdjęciem elewatora, ale nie Sieradza tylko z Koronowa. Stan techniczny elewatora w Sieradzu można zobaczyć na zdjęciach w google’u czy samej spółki i daleko odbiega od tego z Koronowa. Zatem ewentualne nabycie wiązałoby się z koniecznością dużych inwestycji finansowych. – Rynek w rejonie Sieradz jest trudny, mocna konkurencja i susza. – […]

0


Elewarr wyprzedaje się Niemcom? Korona sprzedaje perłę Elewarru – tytułuje farmer.pl. Portal wsparty wypowiedzią b. prezesa Drechny (któremu organa korporacyjne dwukrotnie odmówiły udzielenia absolutorium – za lata 2017/18 i 2018/19) zarzucił, obecnemu zarządowi Elewarru z prezesem Danielem Alain Koroną na czele – sprzedaż mniejszościowych udziałów w Elewatorze Sieradz Gdańskim Młynom, należącym do niemieckiego właściciela. Artykuł jest wielką manipulacją. O czym nie wspomniał farmer.pl?

– Nienajlepszy stan techniczny. Artykuł opatrzono zdjęciem elewatora, ale nie Sieradza tylko z Koronowa. Stan techniczny elewatora w Sieradzu można zobaczyć na zdjęciach w google’u czy samej spółki i daleko odbiega od tego z Koronowa. Zatem ewentualne nabycie wiązałoby się z koniecznością dużych inwestycji finansowych.

– Rynek w rejonie Sieradz jest trudny, mocna konkurencja i susza.

– Od lat w sprawozdaniach finansowych Elewarru (dostępnych w KRS) nie znajdziemy wzmianki o jakiejkolwiek dywidendzie z tytułu udziału w tej Spółce.

– Z informacji ujawnionych przez media, struktura własnościowa spółki powodował pat pomiędzy udziałowcami (jednemu zapewniając mniejszość blokującą w niektórych sprawach, a drugi miał większościowy udział). Taka sytuacja z natury rzeczy nie służy ani Spółce, ani żadnemu z udziałowców.

– Elewarr zamieścił na swoim portalu ogłoszenie o sprzedaży w marcu 2019 i przedłużył termin na zgłoszenie ofert aż do maja, co miało na celu uzyskanie maksymalnej ceny. Ostateczną cenę za jaką sprzedał zarząd Elewarru – swoje udziały prawdopodobnie zostanie ujawnione wraz ze sprawozdaniem finansowym za rok obrotowy 2019/2020. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży udziałów w Sieradzu Elewarr będzie mógł przeznaczyć na remonty i inwestycje w swoich obiektach magazynowych.

– Z reguły w takich spółkach, pozostali udziałowcy mają zapewnione prawo pierwokupu.

– Na zbycie udziałów zgodę musiały wyrazić organa korporacyjne Spółki Elewarr (Rada Nadzorcza i Zgromadzenie Wspólników czyli Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa).

W całej tej sprawie widać różnice w zarządzaniu firmą. Obecny zarząd poszedł do sprawy biznesowo, pozbywając się niepotrzebnych udziałów, niczego spółce nie przynoszących.

 

(za Wiadomości Bieżące Salon24.pl)

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

226 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816