POLSKA
Like

Manifestacja w obronie polskości Śląska

18/07/2016
932 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Manifestacja w obronie polskości Śląska

16 lipca w Katowicach odbyła się manifestacja patriotyczna w obronie polskości Śląska. Protest związany był z odbywającym się równolegle tzw. Marszem Autonomii, organizowanym przez separatystyczny Ruch Autonomii Śląska.   Manifestacje w obronie polskości Śląska odbywają się od kilku lat z inicjatywy Ligi Obrony Suwerenności. Przedsięwzięcie cieszy się poparciem lokalnego środowiska patriotycznego. W tym roku w demonstracji wzięli udział przedstawiciele m.in. śląskich klubów „Gazety Polskiej” oraz Solidarnych 2010. Protest rozpoczął się o godz. 11.00 przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, ulokowanym na Placu Chrobrego. Wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz przedstawiono nasze stanowisko licznie przybyłym mediom. Marsz separatystów z RAŚ, od którego odgradzała nas policja, przeszedł niemal niezauważony z racji niskiej frekwencji. Jak zwykle jednak liczba jego uczestników została zawyżona przez media.   Nasze […]

0


1. głowna16 lipca w Katowicach odbyła się manifestacja patriotyczna w obronie polskości Śląska. Protest związany był z odbywającym się równolegle tzw. Marszem Autonomii, organizowanym przez separatystyczny Ruch Autonomii Śląska.

 

Manifestacje w obronie polskości Śląska odbywają się od kilku lat z inicjatywy Ligi Obrony Suwerenności. Przedsięwzięcie cieszy się poparciem lokalnego środowiska patriotycznego. W tym roku w demonstracji wzięli udział przedstawiciele m.in. śląskich klubów „Gazety Polskiej” oraz Solidarnych 2010. Protest rozpoczął się o godz. 11.00 przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, ulokowanym na Placu Chrobrego. Wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz przedstawiono nasze stanowisko licznie przybyłym mediom. Marsz separatystów z RAŚ, od którego odgradzała nas policja, przeszedł niemal niezauważony z racji niskiej frekwencji. Jak zwykle jednak liczba jego uczestników została zawyżona przez media.

 

Nasze manifestacje, oprócz wyrażenia sprzeciwu wobec ruchów separatystycznych działających w Polsce, są również świetną okazją do spotkań oraz konsolidacji środowiska patriotycznego. W tym roku na katowickiej pikiecie zebrali się ludzie, dla których dobro Ojczyzny stanowi wartość najwyższą, którzy wbrew przeciwnościom i pogardzie okazywanej ze strony osobników mieniących się patriotami, walczą z zarazą rozsadzającą nasz kraj od środka. Liga Obrony Suwerenności dostrzega prawdziwe zagrożenia dla Polski. Nie dajemy się ogłupić medialnej propagandzie i serwowanym przez polityków głównego nurtu tematom zastępczym. Integralność Państwa Polskiego jest podstawą jego siły, dającą nadzieję na lepszą przyszłość. Przyszłość, która dla państw stawiających na autonomię regionów oraz multikulturalizm rysuje się w ciemnych barwach. Naszym celem była, jest i będzie Wielka Polska, z którą wszyscy obywatele, niezależnie od tego czy są Ślązakami, Kaszubami czy jakąkolwiek inną mniejszością etniczną, czują się nierozerwalnie związani. Wbrew temu co próbowali nam wmówić aktywiści z RAŚ, którzy pojawili się na naszej manifestacji, jest to możliwe, a większość Ślązaków nie ma z separatystami nic wspólnego. Wroga propaganda jednak nadal działa i sączy w umysły, głównie młodych ludzi, jad nienawiści do wszystkiego co polskie. Nie pozwólmy na to. Brońmy polskości Śląska.

 

Więcej informacji oraz galeria zdjęć TUTAJ.

0

Liga Obrony Suwerenności http://www.lospolski.pl

Polska partia polityczna o profilu patriotycznym.

252 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758