POLSKA
Like

Mandat można uchylić… nic bardziej mylnego

28/12/2018
1714 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Mandat można uchylić… nic bardziej mylnego

Co zrobić jeśli policjant, strażnik miejski lub ktoś uprawniony chce Cię ukarać mandatem , a Ty masz wątpliwości co do swojej winy? Nigdy go nie przyjmuj! Zaraz ktoś powie, że przecież mandat można uchylić w sądzie. Nic bardziej mylnego. Prawidłowo wystawionego mandatu karnego w Polsce uchylić nie można. Zgodnie z artykułem 101 ustawy Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, “Prawomocny mandat karny podlega niezwłocznie uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie…” i nie jest ważne czy go popełniliśmy czy nie. Sąd bada tylko, czy czyn za który zostaliśmy ukarani jest wykroczeniem. W tym postępowaniu nie interesują sądu żadne dowody naszej niewinności. Na takie dowody jest już za późno. Poniższe postanowienie sądu wyjaśnia wszystko.   Inne zapisy autora: […]

0


Co zrobić jeśli policjant, strażnik miejski lub ktoś uprawniony chce Cię ukarać mandatem , a Ty masz wątpliwości co do swojej winy?

Nigdy go nie przyjmuj!

Zaraz ktoś powie, że przecież mandat można uchylić w sądzie. Nic bardziej mylnego. Prawidłowo wystawionego mandatu karnego w Polsce uchylić nie można. Zgodnie z artykułem 101 ustawy Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, “Prawomocny mandat karny podlega niezwłocznie uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie…” i nie jest ważne czy go popełniliśmy czy nie. Sąd bada tylko, czy czyn za który zostaliśmy ukarani jest wykroczeniem. W tym postępowaniu nie interesują sądu żadne dowody naszej niewinności. Na takie dowody jest już za późno.

Poniższe postanowienie sądu wyjaśnia wszystko.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
lub czasopisma

Jestem taksówkarzem ( w zawieszeniu :) ). Jestem członkiem Stowarzyszenia Prawo na Drodze. Jestem dziennikarzem obywatelskim portalu 3obieg.pl. Należę do KUKIZ'15. Jestem asystentem społecznym posła Pawła Skuteckiego.

32 publikacje
20 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816