Bez kategorii
Like

Mamy władzę i co nam zrobicie?

02/12/2012
274 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Pod okupacja austryjackiego zaborcy – wolności obywatelskie były większe niż w IIIRP….

0


 Nie wiem, czy kodeks karny wzbogacił się już o nowe sankcje za używanie języka nienawiści, ale zaryzykuję i wyrażę swoją nienawiść do metod stosowanych przez ABW. Zastanawiałem sie, dlaczego do służb specjalnych zgłasza się po kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu kandydatów na jedno miejsce, a jednocześnie młodzi ludzie jakoś nie garną się do wojska i policji – teraz wiem już dlaczego – motywem jest znaleźć się w kręgach władzy i nawet bezkarności. Aresztowania, przesłuchiwania, włamywania sie o świcie – budzenie strachu, to wszystko pociaga ludzi o pewnych cechach charakteru. Te cechy są na tyle dominujące, że uwidaczniają sie praktycznie przy operacyjnych czynnościach – pomimo tego, że do owych służb kwalifikuje się (tak myślę) – przynajmniej po maturze, o ile posiadaczy przynajmniej jednego fakultetu nie wystarczy.

         W Krakowie ABW wkroczyła do szkoły i zaaresztowała sześciu licealistów (podaję za "Naszym Dziennikiem"). Z późniejszych relacji chłopców wynika, iż byli podejrzani o współpracę z Brunonem K. Śledztwo polegało na wypytywaniu się o poglądy polityczne, opinie na temat UE i NATO, czy armia gen. Andersa miała możliwość wyzwolenia Polski", co pan lubi jeść i tego typu dochodzeniowe popisy. Śledczy pytali także o znajomość z Brunonem K, o związek z "Młodzieżą Wszechpolską". 

          Młodzi licealiści są pasjonatami historii – nawiązali kontakt z krakowskimi kombatantami ze środowiska Narodowych Sił Zbrojnych – to właśnie było w oczach ABW podejrzane – prawdopodobnmie sprawdzali w necie korespondecję takich grup organizujących się z pobudek patriotycznych – najczęsciej dla utrwalenia tradycji polskiego oręża i polskich bohaterów okresu walki z brunatnym i czerwonym okupantem. Jakże daleko jeszcze było tej młodzieżowej organizacji do poziomu jaki osiągnął "Strzelec" – pod zaborem austryjackim. Widać wyraźnie, że obywatelskie wolności były większe pod okupacja zaborcy, niż w wolnej IIIRP.

         Przez cały okres PRL – Narodowe Siły Zbrojne były odsądzane od czci i wiary – były posądzane o ksenofobię, o wrogą postawę i zwalczanie ludowych formacji partyzantki –  o zdradę nawet.  Wydawałoby się, iż w wolnej Polsce przywrócona zostanie NSZ należna im cześć; nic bardziej błędnego – nic w tej mierze się w Polsce nie zmieniło. W dalszym ciagu – nawet sympatyzownie z NSZ jest przez obecną władzę sekowane. Zastanawiam sie, czy to tylko brak wiedzy, czy to świadoma postawa- ukształtowana jeszcze przez obowiazującą sowiecką doktrynę w minionych czasach. Wiadomo, że NSZ najbardziej ze wszystkich organizacji ruchu oporu w czasie wojny i bezpośrednio po jej zakończeniu – zwalczały sowieckiego okupanta Polski. W tamtych czasach – moja żona, córka komendanta NSZ – musiała fałszować życiorych, by być przyjęta do średniej szkoły; wyglada na to, że nic od tamtych czasów sie nie zmieniło. Młodzi ludzie zaaresztowani właściwie za swoje polityczne poglądy mają już dokładnie ukształtowaną świadomość na temat "demokracji" panującej w państwie Tuska. Jest to tzw. (wzorem Putina) – demokracja suwerenna tzn. władza będzie suwerenna w przedmiocie zwalczania przez siebie wybranymi metodami wszelkich politycznych przerciwników – choćby to byli nastolatkowie z liceum.

         ABW zadziałało w myśl zasady – mamy władzę i co nam zrobicie – pozostaje pytanie, czy takie zupackie metody działania, to inicjatywa własna, czy też dostała w tej mierze najwyższe pozwolenie. W każdym razie niech nikt nie myli przytoczonego wyżej pojęcia "demokracji suwerennej" z DEMOKRACJĄ.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz 40

Tropi

24 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816