Praca i Finanse
Like

Mama sześciorga dzieci idzie do więzienia za śmieszny dług!

17/04/2016
787 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Mama sześciorga dzieci idzie do więzienia za śmieszny dług!

Pani Ewa mieszka ze swoją szóstką dzieci w Skokach (woj. wielkopolskie). Jest dobrą mamą a dzieci: 3-letni Sebastianek, 4-letnia Karolinka, 6-letni Staś, 12-letni Kacper, 15-letnia Ola i 18-letni Dawid – są szczęśliwe. To jednak nie stanowi przeszkody dla sądu, który skazał samotną mamę na karę więzienia. Za co taka surowa kara?
– Za to, że nie przerejestrowałam w terminie samochodu, a potem nie zapłaciłam 100 złotych kary.

0


Nie zapłaciłam, bo nie miałem z czego. W pierwszej kolejności liczą się dla mnie dzieci. To na nie idą pieniądze – powiedziała redaktorowi „Tygodnika Wągrowieckiego” pani Ewa.
Kobieta jest zrozpaczona. Kara pięciu dni pozbawienia wolności, na którą została skazana jest dla niej wyrokiem niesprawiedliwym i nieludzkim. Nie ma z kim zostawić dzieci. Obawia się, że kiedy za dwa tygodnie, w Zakładzie Karnym w Lesznie, zacznie odbywać karę więzienia, ten sam sąd pozbawi ją prawa opieki nad dziećmi:
– Co ja zrobię z dziećmi? Jak ja mogę ich zostawić? Kto się nimi zajmie, gdy mnie zamkną za kratki? Chyba pojadę z nimi. Te pięć dni może jakoś się przemęczymy w celi. Nie mam innego wyjścia. Inaczej boję się , że ten sam sąd mi je wszystkie zabierze.
Sąd zdecydował, że jeśli pani Ewa nie stawi się w więzieniu, zostanie tam doprowadzona przez policję siłą. Według informacji „Tygodnika Wągrowieckiego” – od decyzji sądu nie ma odwołania.
Za:

http://wagrowiec.naszemiasto.pl/artykul/matka-nie-zaplacila-100-zlotych-pojdzie-do-wiezienia,3706451,art,t,id,tm.html

0

MarekLipski http://wpolsce.biz

41 publikacje
9 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758