Globalnie i Lokalnie
Like

„Małżeński” biznes

07/11/2017
200 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
„Małżeński” biznes

Na siedem lat więzienia została skazana Polka, która organizowała sfingowane małżeństwa z obcokrajowcami spoza Unii Europejskiej. Justyna Sobieraj działała na terenie Southampton i Winchester. Wraz z nią wpadli członkowie szajki.arre

Polka z Southampton zajmowała się pozyskiwaniem “panien młodych”. Kobieta zorganizowała serię ślubów. Dwie z ceremonii zostały przerwane przez urzędników imigracyjnych. W czasie śledztwa kobieta przyznała się do wspierania nielegalnej imigracji do Wielkiej Brytanii.

Na podstawie identycznego zarzutu, na 2 lata sąd skazał 34-letnią Kamilę Grzymałę z Southampton – jedną z fałszywych panien młodych. Kobieta dostała kolejne 2 lata za bigamię. Oba wyroki zostały zawieszone na 2 lata.

W organizowaniu sfingowanych ślubów towarzyszył Sobieraj Eric Asante. 47-latek z Londynu nie pojawił się na rozprawie. Został skazany na 8 lat więzienia.

Odczytując wyrok sędzia stwierdził, że Sobieraj została zwiedziona wizją korzyści finansowych.

– Byłaś wyjątkowo głupia – zwrócił się do 37-latki sędzia Gary Burrell.

Komentując wyrok, śledczy imigracyjny Nick Jupp podkreślił, że śluby były dla Sobieraj i panien młodych sposobem na wzbogacenie się.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217