POLSKA
Like

Malowana lala – kulturowy dżihad

02/01/2018
1158 Wyświetlenia
0 Komentarze
13 minut czytania
Malowana lala – kulturowy dżihad

Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie. Te zapomniane już słowa Jana Zamoyskiego do serca wzięła sobie lewica.

0


Praca organiczna, jaka w myśl idei Antonio Gramsciego pozwoli na przekształcenie społeczeństwa w myśl zaleceń marksizmu, dotyka najmłodszych.

.

Pisze Judith Bergman:

 

171113163524-hijab-barbie-ibtihaj-muhammad-1024x576W serii lalek firmy Mattel, “sheroes“, pojawiła się nowa lalka Barbie. Jest w pełnym hidżabie wzorowanym na amerykańsko-muzułmańskiej szablistce olimpijskiej Ibtihaj Muhammad, pierwszej Amerykance, która brała udział w zawodach olimpijskich z głową zakrytą hidżabem, co – najwyraźniej – jest zdaniem firmy Mattel czymś, co powinny naśladować małe dziewczynki na całym świecie. I, oczywiście, co otwiera możliwość sprzedania milionów tych lalek na rosnącym rynku muzułmańskim.

 

Według oświadczenia z Mattel:

“Barbie świętuje Ibtihaj nie tylko za jej osiągnięcia jako Olimpijki, ale za przyjęcie tego, co ją wyróżnia” – powiedziała Sejal Shah Miller, wiceprezes Global Marketing for Barbie. “Ibtihaj jest inspiracją dla niezliczonych dziewczynek, które nigdy nie były reprezentowane, i przez honorowanie jej historii mamy nadzieję, że ta lalka przypomina im, że mogą być, kim chcą, i dokonać, czego chcą“.

 

https://pl.gatestoneinstitute.org/11646/barbie-hidzabie

 

 

Stop. Jeśli wierzyć doniesieniom prasowym tych, którzy z islamistami mają o wiele szerszy kontakt, niż mieszkańcy kraju nad Wisłą Barbie w hidżabie wcale nie jest przeznaczona na rynek muzułmański.

 

Lalki, których wizerunek, a raczej jego brak, jest zgodny z założeniami Islamu, trafiły właśnie na brytyjskie półki.

.

lalka-bez-twarzy-dla-muzulmanskich-dziewczynek-w-brytyjskich-sklepach_23035298„Deeni Doll” ma charakterystyczne nakrycie głowy, a jej twarz pozbawiona jest oczu, nosa czy ust, dzięki czemu bez problemów mogą się nią bawić dzieci muzułmańskie. Projekt zabawki powstawał cztery lata, a jej autorką jest Ridhwana B, była nauczycielka w muzułmańskiej szkole.

.

Jak stwierdziła w wywiadzie dla Lancashire Telegraph: „Lalkę opracowałam sama, od podstaw. Pomysł zrodził się po rozmowach z rodzicami, którzy byli zaniepokojeni, że ich dzieci bawią się zabawkami, które mają ludzkie rysy twarzy” – tłumaczy Ridhwana. Isalm.

.

„Niektórzy rodzice nie chcą, aby normalne lalki znajdowały się w sypialniach ich dzieci. W nocy w pokoju nie powinno być żadnych oczu” – tłumaczy twórczyni zabawki i dodaje: „W islamie nie wolno przedstawiać ludzkiej twarzy na obrazach czy rzeźbach, i jak w tym przypadku, lalkach” – twierdzi.

.

Na razie na rynku dostępny jest jeden model lalki. „Romeisę”, nazwaną tak na cześć towarzyszki proroka Mahometa, można nabyć za 25 funtów.

.

„Muzułmańskie dzieci mają dość ograniczony wybór, jeśli chodzi o zabawki. Stworzenie lalki zajęło parę lat, ale w dalszym ciągu poszukuję nowych pomysłów. Obecnie pracuję nad książką” – twierdzi Ridhwana.

.

http://www.polishexpress.co.uk/lalki-bez-twarzy-specjalnie-dla-muzulmanskich-dziewczynek

 

 

Poza tym koncern Mattel od 2003 roku produkuje Barbie przeznaczoną na islamski rynek. To Fulla (2003).

 

fullaFulla – tak nazywa się lalka Barbie przeznaczona dla muzułmańskich dzieci. Pierwszy model ukazał się w 2003 roku. Lalka ubrana jest w stosowne dla muzułmanek stroje i nigdy nie odsłania ramion ani nóg. W konserwatywnych krajach muzułmańskich nosi czarne suknie, zakrywające ciało, a  w tych bardziej liberalnych nosi długie spódnice, skromne bluzki, płaszcze i chusty. Rodzice mają możliwość by dokupić swoim córkom różowy dywanik modlitewny, by te mogły się na nim modlić – tak samo jak ich ulubiona lalka. Fulla posiada także zestaw do henny, samochód…Dzieci mogą sobie dokupić także płatki śniadaniowe, słodycze oraz napoje z wizerunkiem lalki, a także gazetkę, plecaki, perfumy, zeszyty oraz mydła. Do kompletu nie można, jak w przypadku tradycyjnej Barbie, dokupić Kena…

http://kobietywislamie.blogspot.com/2010/10/fulla.html#ixzz530lKqdwW

 

 

Idea przebrania Barbie w muzułmańskie ciuszki nie jest wcale odosobniona. Dwie amerykanki, Kristen Michaels i Gisele Fetterman, założyły Stowarzyszenie na rzecz Dobra (For Good PGH).

 

Dwie Amerykanki postanowiły odmienić oblicze najsłynniejszej lalki świata. Słynna Barbie w ich wydaniu staje się muzułmanką i nosi hidżab, by nauczyć dzieci tolerancji religijnej.

.

Kristen Michaels i Gisele Fetterman pochodzą z Ameryki. Działają w Stowarzyszeniu na Rzecz Dobra, którego zadaniem jest uczenie ludzi otwartości na “inność”. Żadna z tych kobiet nie jest muzułmanką, ale mimo to wspólnie stworzyły akcję “Hallo Hidżab”, w ramach której słynne lalki Barbie przeobrażają się w wyznawczynie islamu i mają na sobie hidżaby.

 

https://www.ofeminin.pl/lifestyle/to-nas-kreci/barbie-w-hidzabach-maja-uczyc-dzieci-tolerancji-religijnej/vn6cjf4

 

 

To jednak tylko półśrodki.

.

Ibtihaj jest inspiracją dla niezliczonych dziewczynek, które nigdy nie były reprezentowane, i przez honorowanie jej historii mamy nadzieję, że ta lalka przypomina im, że mogą być, kim chcą, i dokonać, czego chcą“.

.

Pierwsza lalka w hidżabie, która kojarzyć się będzie jako wzór, a nie tylko lalka służąca do zabawy.

 

„Chcesz być silna, odnosić sukcesy tak jak Ibtihaj Muhammad? Zacznij więc od podstaw. Załóż hidżab!”

 

Wróćmy do cytowanego już tekstu Judith Bergman:

 

…. nowa Barbie w hidżabie jest przykładem kulturowego i cywilizacyjnego dżihadu – i poddania się przez zachodnią firmę Mattel temu dżihadowi.

.

Kulturowy dżihad jest próbą zmiany i podważenia zachodniej kultury od środka lub, ujmując to prościej: zislamizowania jej. Strategia Bractwa Muzułmańskiego dla Stanów Zjednoczonych, spisana w dokumencie założycielskim z 1991 r., otwarcie głosi:

.

“Proces osiedlania się jest ‘procesem cywilizacyjno-dżihadystycznym’ ze wszystkim, co te słowa znaczą. Ikhwan [Bractwo Muzułmańskie] musi zrozumieć, że jego praca w Ameryce jest rodzajem wielkiego dżihadu eliminacji i zniszczenia zachodniej cywilizacji od środka i ‘sabotowania’ jej nędznego domu ich rękami i rękami wiernych…”

.

Dokument wylicza następnie organizacje Bractwa Muzułmańskiego i organizacje jego przyjaciół: takie jak, między innymi, CAIR, ISNA, ICNA.

.

Innym przykładem kulturowego dżihadu są próby ( po terrorystycznym zamachu samochodowym na Manhattanie 31 października) przedstawiania okrzyku wojennego “Allahu Akbar”, supremacyjnego terminu “Allah jest większy” – w znaczeniu “większy od wszystkich innych bóstw” – jako czegoś niewinnego i dobrotliwego. Rzeczniczka Council on American-Islamic Relations (CAIR) napisała w “New York Daily News”:

.

“Następnym razem, kiedy słyszysz Allahu Akbar, czy to w samolocie… czy w centrum handlowym – pamiętaj, że ten zwrot używany codziennie przez miliony muzułmanów i chrześcijan, by chwalić Boga niezależnie od ich sytuacji, nigdy nie może być zasadnie używany, kiedy krzywdzi się Jego stworzenie”.

.

Prawdziwym celem jest raczej próba przyuczenia ludzi do kłamstwa, że “Allahu Akbar” jest niewinnym zwrotem – kiedy więc ludzie usłyszą go następnym razem, nie będą kwestionować jego znaczenia, ani walczyć lub uciekać ze sceny terroru, albo z ignorancji, albo ze strachu przed otrzymaniem etykietki “islamofoba”.

.

Innym przykładem kulturowego dżihadu jest próba przedstawienia “dżihadu” jako czegoś innego niż jest naprawdę – wojną w imię islamu przeciwko niemuzułmanom. Zamiast tego jest przedstawiany jako “duchowa walka” o “ulepszenie samego siebie”. Wszystko to ma na celu przekonanie ludzi do wiary, że plany islamistów wobec zachodniego społeczeństwa są dobrotliwe, jak też odwrócenie uwagi od faktu, że islam jest ideologią supremacji, pragnącą narzucić rządy szariatu na Zachód pokojowymi środkami, lub jeśli to konieczne, przemocą [Sayyid Qutub, Social Justice in Islam].

.

Próbą, która jak dotąd odniosła największy sukces, było twierdzenie, że islam jest “religią pokoju”. W islamie zwrot ten znaczy, że pokój zapanuje na świecie po tym, jak wszyscy nawrócą się na islam. Niemniej wielu ludzi w zachodnim politycznym, kulturalnym i medialnym establishmencie zaakceptowało to nieprawdziwe znaczenie do takiego stopnia, że lata dowodów obalających je i tysiące zabitych i rannych w islamskich atakach terrorystycznych nie były w stanie tego zmienić. Ponadto, nieustanne powtarzanie tego oszustwa, dokładnie tak, jak to planowało Bractwo Muzułmańskie, stworzyło głęboki podział między establishmentem na Zachodzie i jego obywatelami.

.

Zachodnia cywilizacja istotnie “niszczy się od środka” przez, między innymi, poddawanie się i podporządkowywanie islamowi.

.

Nowa Barbie w hidżabie firmy Mattel jest przykładem zachodniej regresji – której kobiety, szczególnie te, które definiują siebie jako feministki, powinny wstydzić się, nie zaś popierać, nie mówiąc już o świętowaniu. Jeśli mimo tego decydują się na świętowanie, powinny przynajmniej robić to ze świadomością, że są jak najdalsze od działania na rzecz równości dla kobiet, stały się po prostu użytecznymi idiotkami kulturowego dżihadu.

.

(op. cit.)

 

Nałożenie na siebie dwóch fal – lewackiej, nienawidzącej w istocie własnego Narodu i chrześcijaństwa oraz kulturowego dżihadu tylko pozornie stwarza wrażenie zbieżności celów strategicznych.

 

Owszem, taktycznie jest im po drodze – obie strony muszą zwalczyć resztki chrześcijańskiego społeczeństwa i wartości, jakie ciągle jeszcze pokutują na Zachodzie.

 

Później jednak drogi się rozchodzą.

 

Lewica za swój program ma bowiem mrzonki starego i zbyt bogatego starca o „społeczeństwie otwartym” – bez historii, bez religii i bez…wolnym.

 

Z drugiej strony natomiast jest dążenie do ustanowienia na całym świecie społeczeństwa islamu.

 

I 1400 lat doświadczenia walki.

.

islamisci-650x420

 

2.01 2017

 

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758