Bez kategorii
Like

„Mała” potrzeba wielkiej wiary czy wielka potrzeba z „małej wiary” ?

03/07/2012
417 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Wszystko idzie „zgodnie z planem” , kolejny raz „coś się dzieje” , ktoś przepowiada i straszy, a ktoś jeszcze inny zbiera z tego korzyści.
Tymczasem są pewne rozwiązania.

0


Wielu już od lat czeka na „polski cud”,  w tym czasie prorokują to co „pewne” czyli  upadki , katastrofy i dramaty . Jak uzdrowić Polskę targaną niemocą i  "padaczkowymi atakami" ?

 

 „Mała”  potrzeba wielkiej wiary czy wielka potrzeba z „małej wiary” ?

 

TRZEBA  NAPRAWDĘ NIEWIELE by dokonać radykalnej przemiany Polski.

 Przed podobnym  dylematem stanęli uczniowie Chrystusa podczas próby uleczenia epileptyka.

 

ZIARENKO WIARY

 19 Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: «Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?» 20 On zaś im rzekł: «Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: "Przesuń się stąd tam!", a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was. 21 Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem. (Mt 17)

 WZRASTA

31 Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. 32 Lecz wsiane wyrasta i staje się większe od jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki powietrzne gnieżdżą się w jego cieniu». (Mk 4)

 BY GÓRY ZATOPIĆ

23 Zaprawdę, powiadam wam: Kto powie tej górze: "Podnieś się i rzuć się w morze", a nie wątpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie.(Mk 11)

 BY GÓRY USTĄPIŁY

 10 Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju, mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iż 54)

 PROŚ TYLKO

 19 Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. 20 Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich. (MT 18)

 NATARCZYWIE

Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje. I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 10 Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.(Łk 11)

 Refleksja

 Góra w Piśmie Świętym ma konotacje raczej pozytywne, jako miejsce skupienia , spokoju , spotkania z Bogiem czy ofiary. Dziwne wydaje się w takim razie , że „atak wiary” został skierowany  na góry .

 

Gdy jednak owe „góry” odniesiemy do „tych z góry„  do ludzkich władz to cała sprawa zmienia wymowę. Jedne góry można zatopić w morzach / wody to w Apokalipsie symbol narodów i ludzi. Czy zatopione działaniem wiary „góry” znikną i  nie będą się wyróżniały ponad zwykłymi masami ludzkimi. Można owe góry zmusić by ustąpiły, „abdykowały” , można je skłonić do zmiany  stanowiska. Opór „tych z góry” choć pozornie niewzruszony  jest beznadziejny wobec wiary. Wiara jest porównana do niewielkiego ziarenka o wielkiej mocy, co dopiero gdy ono zgodnie ze swą naturą  wzrośnie jak gorczyca z opisu Królestwa Bożego ?

 

Dzieją się cuda i rzeczy wielkie ,  więc cieszmy się i nie popadajmy w syndrom niespełnionego proroka …Jonasza.

 http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

Troszke to rwało ale znalazłem jako ciekawostkę dla szydzących z wiary i…religii – racjonalne mechanizmy samoobrony

 

0

jax

Bóg , Honor, Ojczyzna to trzy równorzedne powinnosci kazdego czlowieka. Obowiazek wobec duszy, obowiazek wobec prawdy i obowiazek wobec ojczyzny, harmonijnie tworza fundament na którym powstaje bezpieczny lad spoleczny Polski

33 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758