Zdrowie
Like

Macroscelides micus. Zupełnie nowy rodzaj ssaka

29/06/2014
288 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Macroscelides micus. Zupełnie nowy rodzaj ssaka

Naukowcy poinformowali właśnie, że udało się odkryć zupełnie do tej pory nieznany rodzaj ssaka. Jest to stworzenie wyglądające z pozoru na mysz, ale w istocie jest bardziej spokrewnione ze słoniami niż z gryzoniami. To, co odróżnia nowe stworzenie od myszy czy szczurów to długi nos. Może on prowadzić do skojarzeń idących w stronę mrówkojada. Jednak dr Galen Rathburn twierdzi, że nowy gatunek jest najbliżej spokrewniony ze słoniami. Odnajdywanie nowych gatunków ryb, czy owadów jest dosyć częste, ale nowy ssak to zupełna rzadkość. Odkryto go przypadkiem na pustyni w Namibii. Początkowo naukowcy nie wiedzieli z czym mają do czynienia, ale potem dokonano testów DNA i okazało się, że to nowy gatunek, który oficjalnie nazywa się: macroscelides micus. Zbadano też, że stworzenia […]

0


Naukowcy poinformowali właśnie, że udało się odkryć zupełnie do tej pory nieznany rodzaj ssaka. Jest to stworzenie wyglądające z pozoru na mysz, ale w istocie jest bardziej spokrewnione ze słoniami niż z gryzoniami.

To, co odróżnia nowe stworzenie od myszy czy szczurów to długi nos. Może on prowadzić do skojarzeń idących w stronę mrówkojada. Jednak dr Galen Rathburn twierdzi, że nowy gatunek jest najbliżej spokrewniony ze słoniami.

Odnajdywanie nowych gatunków ryb, czy owadów jest dosyć częste, ale nowy ssak to zupełna rzadkość. Odkryto go przypadkiem na pustyni w Namibii. Początkowo naukowcy nie wiedzieli z czym mają do czynienia, ale potem dokonano testów DNA i okazało się, że to nowy gatunek, który oficjalnie nazywa się: macroscelides micus.

Zbadano też, że stworzenia te płodząc się przeważnie mają dwa lub trzy młode, które w chwile po urodzeniu są w stanie normalnie funkcjonować. Naukowcy wybierają się ponownie do Namibii już we wrześniu tego roku i przeprowadzą pogłębione badania tego gatunku. Nowy ssak został oficjalnie ogłoszony we wczorajszej edycji periodyku naukowego „Journal of Mammology”.

Źródło: Zmiany na Ziemi

Opublikowano: 28.06.2014

0

Wiadomości Zdrowie za Zdrowie

586 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758