Artykuły redakcyjne
Like

Łże – interesy łże – elit

22/08/2016
906 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Łże – interesy łże – elit

Jurek Soros cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem opinii publicznej. Szczególnie środowisk, które lokują się bardziej na prawo od centrum. Postawiono go na najwyższym miejscu tego podium zarezerwowanego dla skażonych chciwością i nieprawością,  najważniejszych person światowej „elity”. W większości zgadzamy się z tymi argumentami, zawsze jednak nurtuje nas przy okazji kolejnej medialnej wrzutki dot. Sorosa et consortes (ot choćby ta ostatnia o nabyciu akcji Agory, co odebrane zostało, jako zakup „pakietu ratunkowego”) pytanie o motywacje oskarżających i oskarżanych?

0


Soros_Solorz_1

 

I tutaj nasza smutna refleksja nabiera dopiero zdecydowanie ciemnej tonacji. Niezależnie od zewnętrznych efektów (wypowiedzi, działań etc.) motywacje obu stron są tożsame. Poruszają się po znany i opisanym w literaturze fachowej wektorze elitaryzmu. Dla jednych może on być skierowany w dół (upadek), są to aktualne elity, dla drugich może on być skierowany w górę (awans), są to obecnie aspirujący do elit. Nic tak nie łączy i nie daje takiego poczucia bezpieczeństwa, jak świadomość elitaryzmu i wszystkich dostępnych mu prerogatyw.

 

Dodać konieczne należy, że to wspomniane opisanie w literaturze fachowej nie jest li tylko ględzeniem ex cathedra, akademickim dywagowaniem. Znajduje ono potwierdzenie w faktach i wcale nie trzeba daleko ich szukać. Zazwyczaj same nas dopadają, bo dotyczą naszej egzystencji. Dosadnie i kolokwialnie można powiedzieć reasumując, że objawiają się w zwyczajowym już olewaniu interesów obywateli przez obie strony w momencie wyniesienia na szczyty władzy. Jesteśmy tylko instrumentem politycznej dynamiki, bez skrupułów okradanym, manipulowanym i pozostawianym na łasce losu, jak już coś pierdyknie. A, że pierdyknie to rzecz pewna. Pytanie tylko kiedy? Być może całkiem niedługo obserwując z jednej strony zmagania półgłówków awansowanych na światowych przywódców i z drugiej dyskretne podpowiedzi rządzących o gromadzeniu zapasów na wypadek… no właśnie czego?

Czyżby wypadało co rychlej zapisać się do prepersów?

Z pozdrowieniami Liber

Inne zapisy autora:

0

Liber
Liber http://www.galerialiber.pl

rysownik, satyryk. Z wykształcenia socjolog. Ciągle zachowuje nadzieję

422 publikacje
6 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. pablo3 pablo3

    naprawdę mocne wnioski, jak na dopiero niecaly rok rzadow PiS. ludzie nie zrobili nic przez 8 lat rzadow holoty, to niech chociaż teraz poczekają spokojnie przez jedna kadencje. nie wiem, czego wlasciwie oczekiwali wyborcy? podwyżek z miejsca o 400% i zmiany konstytucji?? przecież każdy widzi, ze jest bardzo zle, ale stajni Augiasza, nie posprząta się w niecaly rok. tyle lat zaniedban i niemoznosc powstrzymania w wielu instytucjach okupacji cieplych stolkow państwowych przez szubrawcow. szczególnie w sadach. czego my oczekujemy? rewolucji? kto ma niby ja przeprowadzić? ci ludzie, którzy siedza na kanapach przed tv albo debatują miedzy sobą w grupie kolezenskiej, czy wykazują się innego rodzaju biernoscia? Polacy sa bierni i bardzo slabo zorganizowani. i nikt nie kiwnie palcem, aby cos się zmienilo. dlatego, lepiej jak zajmie się tym Pan Kaczynski i jego ekipa.

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816