Bez kategorii
Like

Ludzkie mleko z chińskich krów

14/04/2011
282 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Kilka dni temu obiegła świat niezwykła wiadomość: chińskie krowy produkują LUDZKIE MLEKO dzięki modyfikacji genetycznej. W Płn. Ameryce większość żywności jest genetycznie modyfikowana już przez kilka dekad.

0


Olbrzymie ogórki i inne warzywa, owoce, nawet ryby stały się powszechnymi produktami w sklepach. Ładnie one wyglądają na półkach, ale…

Być może rosnąca liczba otyłych osób (w USA ok. połowa ludności) nie ma z tym związku, lecz może ma. A naładowane antybiotykami mięsa spożywcze są oskarżane za pojawianie się chorób odpornych na antybiotyki. 

GM foods or GMOs (genetically-modified organisms).

=========================================================================================

 

Źródło: SE.pl

Naukowcy z Chińskiego Państwowego Uniwersytetu Rolniczego stworzyli 300 zmodyfikowanych genetycznie krów. Dzięki ludzkim genom KROWY PRODUKUJĄ MLEKO, o tych samych właściwościach, co MLEKO LUDZKIE. W przyszłości może ono ułatwić życie kobietom, którym skończył się pokarm, a które nie chcą korzystać z dostępnych w sklepach substytutów.

 

Chińskie krowy rasy Holstein produkują mleko, które może być odpowiednikiem mleka ludzkiego. Jak deklaruje naukowiec, profesor Ning Li, zmodyfikowane mleko ma mocniejszy smak niż mleko krowie.

 

Zawiera lizozym – bakteriobójcze białko spotykane w kobiecym mleku, laktoferynę i alfa-laktoalbuminę. Żadnego z tych białek nie posiada mleko zwierzęce.


Mleko wyprodukowały krowy, którym wprowadzono do organizmu 300 ludzkich genów. Badacze już dziś obiecują wprowadzenie produktu do sklepów. Jednak na komercjalizację odkrycia trzeba będzie poczekać 10 lub więcej lat.

 

Inne zapisy autora:

0

Vars

Doswiadczony dlugim zyciem na Zachodzie, widze zza Atlantyku sprawy w Polsce i na swiecie czesto inaczej niz wielu rodaków.

174 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758