Globalnie i Lokalnie
Like

Lublin – miasto bez obywateli

19/10/2016
1051 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Lublin – miasto bez obywateli

Organizatorzy niedzielnego protestu przeciw CETA w Lublinie, działacze Młodzieży Wszechpolskiej i ONR, liczyli się z nikłą frekwencją. Dziki Wschód wciąż jeszcze tkwi mentalnie w czasach rosyjskiego zaboru, gdzie protesty kończyły się niekiedy wycieczką na Sybir. Tu nadal biurokrata jest Panem petenta, a ludzie wolą wyjeżdżać dokądkolwiek, niż stawiać się bez końca w Urzędach Pracy.

0


_bsk2764

Akademickie podobno miasto po raz kolejny nie zdobyło się na gest choćby symboliczny. Poza organizatorami przed Ratuszem nie było właściwie nikogo. Faktem jest, iż lubelska studenteria to w znacznej mierze Ukraińcy, których CETA ani TTIP nie interesują. Ale, na razie przynajmniej, jakąś własną inteligencję stolica województwa prawdopodobnie posiada.

_bsk2766_bsk2732_bsk2735_bsk2740

_bsk2744_bsk2746_bsk2752_bsk2754bsk2763niebsk2755niebsk2773foto-zart
Na pewno jednak nie posiada ludzi zaangażowanych w cokolwiek, poza własnym interesem. Brak Lublinowi obywateli i żadne paranoiczne hasła, rodem z czasów Bieruta, w stylu „Lublin miastem inspiracji” – zastąpić tego nie mogą. 

 

Fotografował i podsumował protest:

Bogumił Kowalski

 

Od redakcji: Byłoby jeszcze milej, gdyby Wszechpolacy przygotowali więcej elementów wizualnych na temat celu protestu, zaś delikatniej reklamowali, kim są. Bo to dla przeciwników TTIP/CETA jest i tak bez znaczenia… A – mamy nadzieję – iż owych niezbyt do CETA przychylnie ustosunkowanych obywateli jest więcej, niźli pokazała to lubelska pikieta…

Za: http://www.siemysli.info.ke/

Inne zapisy autora:

0

Dorota J
Dorota J

Dziennkarz w 3obieg.pl/

209 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758