Bez kategorii
Like

Lotos – trzymajmy rękę na pulsie!

02/03/2012
510 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Z dzisiaj – Sprawa Lotosu – sukces obywateli i opozycji!

0


żródło:,niezależna.pl

http://niezalezna.pl/24506-sprawa-lotosu-sukces-obywateli-i-opozycji

 

,,Obywatelski projekt ustawy o zachowaniu przez państwo większościowego pakietu akcji Grupy Lotos trafi do komisji skarbu państwa, gdzie będą prowadzone nad nim dalsze prace – zdecydowali posłowie. Opozycja przyjęła wynik głosowania owacją na stojąco...

Zgodnie z projektem, państwo byłoby zobowiązane do zachowania większościowego pakietu akcji Lotosu, a nadzór nad tym pakietem sprawowałaby Rada Ministrów. Podpisy pod projektem zgromadził Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Polski Lotos. W akcji przeciw prywatyzacji Lotosu aktywnie uczestniczyli też członkowie Klubów "Gazety Polskiej".

Po zakończeniu dyskusji posłowie głosowali nad wnioskiem o odrzucenie projektu. Za odrzuceniem głosowało 215 posłów, 219 było przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu. Tym samym posłowie zdecydowali, że projekt trafi do dalszych prac w komisji. Taki wynik głosowania posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Solidarnej Polski przyjęli owacją na stojąco, gratulowali też przedstawicielom komitetu inicjatywy ustawodawczej i skandowali "precz z komuną".

Głosowanie poprzedziła awantura. Poseł PiS Dawid Jackiewicz pytał, czy członkowie Platformy Obywatelskiej należą do jakiejś partii rosyjskiej, ponieważ w opinii posła sprzedaż rafinerii doprowadziłaby do rosyjskiej dominacji na polskim rynku paliwowym…."

Można powiedzieć ,że to drobny sukces w tym bezmiarze dramatycznie złych decyzji ,które serwuje nam Sejm i rząd.

Warto zaznaczyć ,żę głosowanie wypadło pozytywnie również dzięki głosom PSL.

Najwyższy czas aby ludowcy zaczęli buntować się przeciw głupim decyzjom PO.

Musimy bacznie obserwować co będzie się działo z ustawą dalej.

0

bizz

",,... Nie klam sobie , to nikt Ci nie sklamie..." Jacek Kaczmarski - Niech..."

28 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758