HYDE PARK
Like

Losy Tu-154M. Z ostatniej chwili

05/03/2014
1637 Wyświetlenia
22 Komentarze
2 minut czytania
Losy Tu-154M. Z ostatniej chwili

Jak podała agencja prasowa INTERFAX, powołując się na źródła dobrze poinformowane  w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej, wrak samolotu Tu-154M, który uległ katastrofie w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku, nie zostanie przekazany Rzeczpospolitej Polskiej. Jak stwierdza lakoniczny komunikat, samolot Tu-154M został zaprojektowany i wyprodukowany w Związku Radzieckim.

0


Przez cały okres eksploatacyjny był także serwisowany przez zakłady znajdujące się na terenie byłej ZSRR a potem Federacji Rosyjskiej. Nie ma żadnych powodów, stwierdza komunikat, żeby Rzeczpospolita Polska rościła sobie jakiekolwiek prawa do samolotu, który figuruje na liście ruchomości będących ewidentnie własnością narodu rosyjskiego i z punktu widzenia prawa może być otoczony właściwą opieką tylko przez Federację Rosyjską. Należy także podkreślić, że władze Rzeczpospolitej Polskiej nigdy nie kwestionowały tego stanu faktycznego, stąd należy uznać, że w przedmiotowej sprawie nie istnieje jakikolwiek spór formalno-prawny pomiędzy Federacją Rosyjską i Rzeczpospolita Polską. Komunikat INTERFAX-u stwierdza na koniec, że rząd Federacji Rosyjskiej zwrócił się do władz Rzeczpospolitej Polskiej z oficjalną nota dyplomatyczną, dotyczącą wypłacenia odszkodowania za szkody wyrządzone w skutek katastrofy Tu-154 M, spowodowanej przez obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, znajdujących się na pokładzie samolotu 10 kwietnia 2010 roku.  Straty, zniszczenia a także akcja ratunkowa służb Federacji Rosyjskiej kosztowały rosyjskiego podatnika blisko 10 milionów dolarów. Władze RP ze zrozumieniem podeszły do roszczeń Federacji Rosyjskiej i zaproponowały powołanie w tej sprawie dwustronnej komisji weryfikacyjnej na szczeblu ministerstw obrony obu państw z udziałem Międzynarodowego Komitetu Lotniczego (MAK) i Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego RP (KBWLLP). Pierwsze posiedzenie komisji odbędzie się w Smoleńsku w czerwcu bieżącego roku.

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

22 komentarz

 1. Avatar Sławek

  Dzisiaj jest piąty marzec a nie pierwszy kwietnia.

  0
 2. Avatar Maciej Rysiewicz

  Tu nie chodziło o Prima Aprilis!

  0
 3. Według tej wykładni wszystkie auta produkcji niemieckiej są własnością Niemiec.
  Żurek Janusz

  0
 4. Avatar MartialLaw

  A czy szanowny admin mógłby podać link do źródła, albowiem przekopałem stronę interfaxu i nie znalazłem tej rewelacji.
  Bede wdzieczny.
  ML

  0
  • Avatar HeS

   @MartialLaw:”A czy szanowny admin mógłby podać link do źródła”

   Właśnie. To jest typowy przykład “informacji” produkowanych przez różne “media”.
   Żadnego odsyłacza do źródła. Typowa walka (dez)informacyjna.

   Nie mówię że to jest nieprawda, ale sposób “podania” jest dyskwalifikujący dla Autora.

   0
 5. Avatar AS (niedobry)

  Prima aprilis to dopiero będzie,

  0
 6. Avatar wojakswojak

  Widać 3obieg zmienia się w gazetę wyborczą, informacje równie rzetelne jak u szechtera. Panie Macieju jest Pan pewien że jarmułki nie nosi? To w końcu żaden wstyd – nikt nie ma wpływu na to w jakiej nacji się rodzi.

  0
 7. Avatar bat

  niedosc, ze straszliwie, ale to straszliwie NIEUDACZNIE starasz sie pan imitowac Bulhakowa, to jeszcze wypisujesz rzeczy bez zadnego wiarygodnego zrodla !

  JEZELI NIE POSIADA SIE LINKU, ZADEN SZANUJACY SIE BLOGGER NIC NIE PISZE !

  0
 8. Avatar Krzywousty

  Każdy szanujący się wydawca żąda od autora podania źródła jeśli dotyczy to wrażliwych tematów. Jeśli nie otrzyma, zdejmuje artykuł.
  Zobaczymy czym jest 3obieg.

  0
 9. Avatar w.j.w k.

  Jeżeli byłaby to prawdziwa informacja, to data nie jest przypadkowa. 5 marca w 1940 roku zapadła decyzja w sprawie mordu na Polakach- tzw. “Zbrodni Katyńskiej”.

  0
 10. Gdzie jest link????? Info na miarę AszDziennika 🙂

  0
 11. Avatar Flisak

  Scenariusz bardzo prawdopodobny. Po wydarzeniach na Ukrainie (jakkolwiek by się nie zakończyły) Putin na pewno będzie chciał “wyrównać rachunki” z państwami, które poparły Ukrainę. W stosunku do Polski działania te bardzo możliwe, że zahaczać będą o Smoleńsk. Możliwe, że wycelowane będą w pamięć o polskich pilotach i rodziny poległych w katastrofie.

  0
 12. Avatar Maciej Rysiewicz

  Flisak, dziekuję, bo już zaczynałem tracić wiarę w intelekt i zdrowy rozsądek!

  0
 13. Avatar manekin

  Art. został zacytowany +link do 3o przez nczas.com (bez dopisku HYDE PARK, w dziale …Wiadomośći).

  0
  • Czyli jednak do widzenia rozum! I żeby tak grubymi nićmi szytą publicystyczna prowokację intelektualną w moim wykonaniu, potraktować poważnie… Wprost nie chce się wierzyć.

   0
 14. Avatar Bobowa

  Panie “redaktorze”
  Pisze pan takie same brednie jak na portalu bobowa od nowa. pańskie insynuacje lub pańskich kolegów nie poparte faktami. Zawsze pan tak robił.

  0
 15. Avatar Jarosław

  Jarek:
  Olku, dzięki za info. Już myślałem, że to prawda.
  Aleksander:
  o takiej bzdurze wszyscy by pisali, zresztą ludzie słusznie mówili, że na stronach interfaxu nic nie było zatem czasami warto rzucić okiem na komentarze, które czasami mogą być bezmyślne ale jednak zawsze ktoś znajdzie dziurę w całym
  Jarek:
  bez Twojej podpowiedzi sam bym ją znalazł
  Aleksander:
  w ogóle nie rozumiem jak ktoś mógł tego typu wrzutkę zrobić. Co to miało na celu
  Jarek:
  też nie rozumiem. I mam wrażenie, że kolejne kopiowanie linku, a tym to grozi, będzie tylko gotowało krew. Mam nadzieję, ze nie ku uciesze autora

  0
 16. Avatar Jarosław

  pozwoliłem sobie wkleić moją rozmowę z kolegą (po zalinkowaniu tego tekstu na FB)

  0
 17. Patrząc na poziom komentarzy pod tym tekstem, zaczynam wątpić w inteligencję niektórych użytkowników. Nie trzeba wchodzić na stronę interfaxu, by wiedzieć że ten tekst pachnie dowcipną prowokacją na kilometr.

  0
 18. Avatar OZ

  A dlaczego “tylko” 10 milionów dolarów ? Najlepiej od razu z kopyta, a raczej z sierpa i młota : cała Polska pod sowiecki but.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816