POLSKA
Like

LOS w obronie tradycyjnego modelu rodziny.

12/06/2014
460 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Tegoroczna wiosna przyniosła kolejną serię Marszów dla Życia i Rodziny, ogólnopolskiej inicjatywy środowisk katolickich, mającej na celu propagowanie tradycyjnego modelu rodziny. Jak co roku inicjatywę wsparła Liga Obrony Suwerenności, której liczni działacze uczestniczyli w pochodach w Gdańsku, Gdyni, Elblągu, Katowicach i Bytomiu. Organizowane od kilku lat pochody z roku na rok cieszą się coraz większym poparciem polskiego społeczeństwa, które przeciwstawia się w ten sposób indoktrynacji i forsowaniu przez pewne środowiska polityczne tzw. ideologii gender i różnorakich dewiacji seksualnych.   18 maja delegacja LOS, której przewodził kol. Jarosław Łukaszewski, wzięła udział w gdańskim 5. Marszu dla Życia i Rodziny. Wielotysięczny Marsz przeszedł z pod Pomnika Poległych Stoczniowców na Długi Targ pod hasłem „Jan Paweł II promotor godności życia i rodziny”. Marsz otworzył krótkim przemówieniem […]

0


marszdlazyciagdynia1Tegoroczna wiosna przyniosła kolejną serię Marszów dla Życia i Rodziny, ogólnopolskiej inicjatywy środowisk katolickich, mającej na celu propagowanie tradycyjnego modelu rodziny. Jak co roku inicjatywę wsparła Liga Obrony Suwerenności, której liczni działacze uczestniczyli w pochodach w Gdańsku, Gdyni, Elblągu, Katowicach i Bytomiu. Organizowane od kilku lat pochody z roku na rok cieszą się coraz większym poparciem polskiego społeczeństwa, które przeciwstawia się w ten sposób indoktrynacji i forsowaniu przez pewne środowiska polityczne tzw. ideologii gender i różnorakich dewiacji seksualnych.

 

18 maja delegacja LOS, której przewodził kol. Jarosław Łukaszewski, wzięła udział w gdańskim 5. Marszu dla Życia i Rodziny. Wielotysięczny Marsz przeszedł z pod Pomnika Poległych Stoczniowców na Długi Targ pod hasłem „Jan Paweł II promotor godności życia i rodziny”. Marsz otworzył krótkim przemówieniem na Placu Solidarności abp Sławoj Leszek Głódź, który mówił o naszym obowiązku obrony życia oraz tradycyjnej rodziny, obrony jej godności i wartości rodzinnych. Podczas przemarszu zebrani mogli wysłuchać świadectw kilku małżeństw, deklarujących radość z posiadania rodziny i obecności w niej Boga. Przypomniano o wspólnotowym charakterze rodziny, w której kobieta i mężczyzna nawzajem się uzupełniają. Pochód zakończył się pod Dworem Artusa odczytaniem przesłania 5. Marszu dla Życia i Rodziny, w którym – odwołując się do nauczania Św. Jana Pawła II – zebrani wyrazili sprzeciw wobec aborcji, eutanazji i ideologii gender. Więcej materiałów na stronie Okręgu Pomorskiego LOS.

 

1 czerwca, w Dniu Dziecka, działacze Ligi Obrony Suwerenności pod przewodnictwem kol. Jarosława Grynia, wzięli udział w gdyńskim 2. Marszu dla Życia i Rodziny. Około godz. 11.00 kilkaset osób zebrało się pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 przy Urzędzie Miasta, by przejść przez centrum Gdyni – ulicami Świętojańską i 10 Lutego – na Mszę św. w kościele pw. św. Piotra Rybaka. Podczas nabożeństwa przypomniano o znaczeniu chrześcijaństwa jako fundamentu ludzkiej wolności. Przedstawiciele LOS spotkali się z życzliwym przyjęciem, a kolportowane przez nich materiały cieszyły się dużą popularnością. Więcej materiałów na stronie Okręgu Pomorskiego LOS.

 

Tego samego dnia miały miejsce pochody w Katowicach oraz w Elblągu. Katowicki marsz został poprzedzony Mszą św., koncelebrowaną przez abpa Wiktora Skworca w Archikatedrze Chrystusa Króla. Po zakończeniu Mszy św. kilkaset osób, wśród których wyróżniały się liczne rodziny z dziećmi, przeszło ulicami Katowic do Parku Kościuszki na Łąkę Koncertową. Tam został zorganizowany piknik rodzinny z występami zespołów młodzieżowych i pokazem tańców ludowych i współczesnych. Działaczom LOS przewodził kol. Janusz Błaszczyk. Więcej informacji na stronie Okręgu Śląskiego LOS.

 

Tegoroczny pochód w Elblągu był czwartym z kolei w tym mieście. Jak co roku, rozpoczął się o godz. 17.00 na placu przed Kościołem pw. Matki Boskiej Królowej Polski. Uczestnicy przeszli głównymi ulicami Elbląga, śpiewając pieśni religijne i skandując hasła, z których najbardziej znane to „Chłopak+dziewczyna=normalna rodzina”. Przemarsz zakończył się przed Katedrą pw. św. Mikołaja, gdzie uczestnicy wysłuchali krótkich przemówień organizatorów i odmówili wspólną modlitwę. Działacze naszej organizacji, którym przewodził kol. Przemysław Piejdak przeprowadzili wśród zgromadzonych kolportaż „Polskiego Szańca” oraz ulotek promujących nasz Ruch, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Więcej materiałów na stronie Okręgu Warmińsko-Mazurskiego LOS.

 

Marsz w Bytomiu miał miejsce 8 czerwca. Zainaugurowała go Msza św. o godz. 14.00 w kościele Wniebowzięcia NMP. Podczas homilii został podniesiony problem konieczności zdecydowanej obrony wartości rodzinnych oraz życia ludzkiego, zwłaszcza tych najmłodszych. O godz. 15.00 zebrani wyruszyli z Rynku ulicami Bytomia. Więcej materiałów na stronie Okręgu Śląskiego LOS.

Inne zapisy autora:

0

Liga Obrony Suwerenności
Liga Obrony Suwerenności http://www.lospolski.pl

Polska partia polityczna o profilu patriotycznym.

252 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816