Globalnie i Lokalnie
Like

Londyn. Partia na stracenie

24/01/2018
171 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minute czytania
Londyn. Partia na stracenie

Nigel Farage, były lider UKIP, czyli Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, uważa że jego ugrupowanie odejdzie w niepamięć, jako niepotrzebne. Najpierw zacznie odgrywać zupełnie drugorzędną rolę w brytyjskiej polityce, aby stracić na znaczeniu zupełnie. W końcu partia powstała wyłącznie po to, aby wyprowadzić Wielką Brytanię z Unii Europejskiej.nigel-farage

Były szef UKIP jest zdania, że za osiemnaście miesięcy ugrupowanie będzie odgrywało drugorzędną rolę na brytyjskiej scenie politycznej. Nigel Farage sugeruje, że przyszłość UKIP opiera się wyniku głosowania w przyszłym miesiącu.

– To będzie reforma albo śmierć – mówi.

UKIP nie jest ostatnio w najlepszej kondycji. Obecny lider ugrupowania Henry Bolton nie chce zrezygnować ze stanowiska, pomimo iż nie dostał od członków partii votum zaufania.

Wcześniej przywódca brytyjskiej partii UKIP pod presją mediów zakończył swój związek z modelką i odciął się od jej radykalnych poglądów. Była dziewczyna Boltona pozwoliła sobie na rasistowski komentarz dotyczący narzeczonej księcia Harry’ego Meghan Markle i porównała nieletnie ofiary gwałtu do… zwierząt. Polityk ani myśli jednak rozstać się z pełnioną funkcją i obiecuje reformę w partii.

Tę taktykę popiera Nigel Farage. – Zmiana jest konieczna, ale w partii chodzi o coś więcej niż Boltona. Podkreślam, że będzie reforma albo śmierć – ocenia.

Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) to założona w 1993 konserwatywna partia polityczna, której podstawowym celem jest wyprowadzenie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Ugrupowanie wyrosło na jedną z głównych sił politycznych i było niezwykle atrakcyjne głównie dla eurofobicznych mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Komentatorzy sądzą, że popularność tego ugrupowania odegrała niebagatelną rolę w doprowadzeniu do referendum i wyniku głosowania w sprawie Brexitu.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217