Artykuły redakcyjne
Like

List Strażnika Miejskiego

09/02/2014
1611 Wyświetlenia
21 Komentarze
9 minut czytania
List Strażnika Miejskiego

Publikuję  list jaki otrzymałem od Strażnika Miejskiego, któremu w widoczny sposób puściły nerwy. Listu nie będę komentował dodatkowo, wystarczy, że poznacie moją na niego odpowiedź. Dzielę się tylko refleksją, że stanowi on jedną z kilku okoliczności jakie przydarzyły mi się i czytelnikom ostatnio, które świadczą, że po woli robimy wyrwę w tym zbójeckim mandatowo-fotoradarowym systemie. Dodam, że nawet ujawnili się sędziowie którzy orzekają w wykroczeniówkach i chcą być po stronie obywatela. A wiem to, bo z nimi też koresponduję i wiele podpowiadają. Ale tych listów, jako rozwojowych ujawniać nie będę. Musi wam wystarczyć Strażnik Miejski 🙂

0


Witam
Pracuję w straży miejskiej.
Przypadkowo natrafiłem na wasze artykuły na temat straży miejskich.
Zastanawiam się do czego ma to służyć.
Opisuje Pan jakie to błędy popełniają strażnicy w swojej pracy, najłatwiej kogoś krytykować i wyzywać od baranów.
Najłatwiej jest stanąć po drugiej stronie barykady i tworzyć publikę na złym i tak wizerunku staży miejskich.
Łatwiej jest krytykować i łapać na kruczkach prawnych ( albo, lub, i, z)
To tacy jak Pan niedouczeni prawnicy wytworzyli takie prawo a teraz doradzają jak je ominąć i ośmieszyć instytucję państwową. Wygrana z taką instytucją podnosi rangę, autorytet i osławia prawnika i tak w koło.
Wie Pan, że ma za sobą większość (kierowców przekraczających prędkość, źle parkujących kierowców itp)
więc aby zaistnieć na www pisze Pan jak nie płacić, nie przyjmować, jak omijać prawo i tak w końcu dziurawe.
Powinien Pan sie wstydzić, że widząc takie zjawisko wykorzystuje to pokazania jaki to jest „obkuty w prawie”
Nie chcę Pana obrażać nie o to mi chodzi, aby krytykować wylewnie Pana czyny ale szkoda, że nie wykorzystuje Pan swojej wiedzy dla poprawy bezpieczeństwa kierowców i pieszych.
Przecież strażnik nie wypisze mandatu dla kierowcy prawidłowo zaparkowanego pojazdu, nie założy blokady na koło gdy wszystko Ok.
Pan natomiast piętnować popełnianie wykroczeń, uczy kombinowania jak będąc winnym nie zostać ukaranym i nie ponieść kary za np. za zajęcie miejsca dla niepełnosprawnego.
Skutkiem jest to o czym czytamy w gazetach.
Jeżdżąc za granicą polacy już tak nie dyskutują z policją, a fotoradary normalnością.
Nikt nie próbuje podważyć mandatu zapytując jaki kąt pomiaru, ciśnienie temperatura, wilgotność.
Tylko u nas to 99 proc. to prawnicy.
Z jednej strony dopatruję sie pozytywnych aspektów tego co Pan robi a mianowicie ukazuje  pewne nieścisłości błędy w prawie, które powinny być szybko zauważone i poprawione. A straże informowane o takich pułapkach.
Jako prawnik powinien Pan zacząć inaczej działać (ponagać) myślę tu o pomocy prawnej dla straży miejskich.
by nie popełniały błędów w swojej pracy.
Może prowadzić szkolenia (mądre szkolenia) nie musiał by Pan prosić o wsparcie finansowe.
Nie chodzi tu tylko o ruch drogowy ale o inne sfery działalności SM.(ochrona środowiska itp)
Reprezentuję straż, która nie posiada fotoradaru, ale spotyka się z innymi problemami mieszkańców typu zakłócanie spokoju, zaśmiecanie, nielegalne odprowadzanie ścieków itp.
Nie rozumiem dlaczego u Pana taka nagonka na SM?
Wiem, że straże popełniały błędy prawne i za to płaciły. Nastawiały się na kasę i temu również byłem przeciwny.
Ale jeżeli ustanawiamy prawo mam tu na myśli ograniczenia prędkości to musimy się liczyć z tym, że za złamanie tego ograniczenia zostaniemy ukarani.
Takie jest prawo mamy wybór albo je stosujemy, albo płacimy. Wystarczy zmienić znaki na wyższą wartość i po problemie – mało kto będzie przekraczał prędkość .
Natomiast jest jak jest i trzymajmy zasad
Mam nadzieję, że zostaną odebrane fotoradary strażą miejskim i nie będzie już takiej nagonki bo wypowiedzi na Pańskiej stronie są krzywdzące dla uczciwych strażników, chcących pomagać ludziom.
Chętnie odpowiem na pytania związane z SM w ramach swojej wiedzy. (Przepraszam za styl)
Pozdrawiam
Z poszanowaniem strażnik miejski 

 

 

Moja odpowiedź:

 

Szanowny Panie,
nie jestem niedouczonym prawnikiem, przez 19 lat pracy zawodowej nikt mi nie zarzucił braku kompetencji. Prawo jest jak każdy widzi, ale SM nie stosuje się do niego w elementarnym stopniu. A można działać tak jak trzeba. Nie muszę was ośmieszać bo sami to robicie niestety, łamiąc przy tym nagminnie prawo, popełniając masowo przestępstwa, nadużywając władzy i koncentrując się na łupieniu obywateli miast dbać o nich. Nie przyszło Panu do głowy że Strażnik na drodze jest 1000 razy wiecej warty dla społeczeństwa niż fotoradar? Bo przerwie wykroczenia pirata drogowego i natychmiast zabezpieczy przed nim innych, nie ma też wtedy problemu z ustaleniem osoby sprawcy i nie ściga się bogu ducha winnych ludzi tylko dlatego że są właścicielami samochodu albo, że nie chcą donosić na najbliższych. No ale to się nie opłaca pewnie, bo ile kasy może taki patrol przynieść dziennie z mandatów (przy dużym wysiłku i na drodze) a ile trzepiąc wezwania przy biurku z fotoradarów? Pyta się Pan czemu moje artykuły mają służyć? Zatrzymaniu bezkarności i arogancji funkcjonariuszy, którzy maja czelność ścigać osoby przypadkowe o wykroczenia, których nie popełnili, popełniając samemu ordynarne przestępstwa. Mają służyć wpakowaniu do pudła wszystkich przestępców w mundurach i zniszczeniu/rozwiązaniu swoistych mafii występujących pod ochroną munduru i pod szyldem „Straży Miejskiej” lub „Straży Gminnej”. Mają służyć temu by organy państwa chroniły obywateli i im służyły a nie okradały. I w końcu mają służyć temu by obywatele nauczyli się bronić przed bezprawiem i nie bali się umundurowanego cwaniak, prokuraturzy przestali was traktować pobłażliwie a sądy na reszcie zaczęły wydawać wyroki sprawiedliwe i przestały traktować funkcjonariuszy z nienależną im atencją. Mają też doprowadzić do tego byście wykonywali swoją pracę jak należy i nie tłumaczyli się złym prawem jednocześnie bezwzględnie, na oślep ścigając za rzekome łamanie tego złego prawa. Na ulicę Panie Strażniku, do patrolu, proszę zadbać o swoich mieszkańców i zacząć im służyć, bo żyje Pan z ich podatków!
Z uszanowaniem podpisując się imieniem i nazwiskiem

 

Tomasz Parol

 

Przypominam, że nasi darczyńcy mogą liczyć na pomoc indywidualną w sprawie mandatów – piszcie na tomekparol@yahoo.pl

Tylko proszę o cierpliwość, bo odpowiadam po 2-3 dniach.

A moje wszystkie teksty o mandatach i nie tylko znajdziecie tutaj:

https://3obieg.pl/author/lazacylazarz

 

Uwaga z dniem 18.04.2014 ruszył opracowany przeze mnie system „Anuluj Mandat”, w którym znajdziecie zaktualizowane dokumenty na każdy etap postępowania

https://3obieg.pl/mandaty/

 

system_anuluj_mandat

0

Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758