HYDE PARK
Like

List otwarty do Kukiza, Korwina Mikke, Zawiszy, Czachora….

19/09/2013
828 Wyświetlenia
3 Komentarze
4 minut czytania
List otwarty do Kukiza, Korwina Mikke, Zawiszy, Czachora….

LIST OTWARTY

do:

Sz. PP. Paweł Kukiz i Janusz Sanocki – Ruch Oburzonych, Zmieleni.pl

Sz. P. prof. Andrzej Czachor – JOW

Sz. PP. Artur Zawisza i Robert Winnicki  – Ruch Narodowy

Sz. P. Janusz Korwin Mikke – Nowa Prawica

0


Tarnów, 19 września 2013

Szanowni Panowie,

Będąc oczywiście świadomym pewnych różnic oraz historii nieudanych porozumień w Polsce, pozwolę sobie skierować (mimo wszystko) do Panów ten list, mając nadzieję, iż podjęta zostanie jakaś próba nawiązania współpracy między środowiskami, reprezentowanymi przez Panów.

Jako że zmiana – jak to napisał kiedyś prof. Brzeziński – „najgłupszej na świecie polskiej ordynacji wyborczej” nie jest możliwa (dopóki nie odsunięta zostanie od władzy nowa nomenklatura), każdy, kto chce mieć jakiś wpływ na polską scenę polityczną, a więc – nasze i naszych dzieci życie między Odrą i Bugiem, nie ma wyjścia i musi (na razie!) zaakceptować warunki gry politycznej, jakie swego czasu narzuciło nam porozumienie komunistów z quasi opozycją, w tym zasady konkurencji politycznej (czytaj ułomną ordynację wyborczą).

W związku z tym skuteczność działania politycznego (rozbicia panującego od ponad 20 lat chorego układu politycznego) zależy w znacznym stopniu od zjednoczenia sił. Dlatego pozwalam sobie zwrócić się do Panów z apelem o nawiązanie takiej współpracy, która doprowadziłaby i w przyszłym roku, i następnym do wprowadzenia do polskich samorządów, Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu i Senatu RP rzeczywistych reprezentantów narodu polskiego.

Polacy działający w Ruchu Oburzonych i Zmielonych oraz JOW kładą największy nacisk na konieczność zmiany charakteru referendum i ordynacji wyborczej, która sprawia, iż w naszym parlamencie zasiadają miernoty intelektualne i moralne. Nowa Prawica przecież także zwraca uwagę na ten problem, koncentrując się na zwiększeniu roli zdrowego rozsądku w polityce (np. podatkowej). Ruch narodowy na pierwszy plan wysuwa obronę naszych polskich interesów (np. w zbiurokratyzowanej i antynarodowej w gruncie rzeczy Unii Europejskiej, która ciągnie nas wszystkich na dno). Zauważa to przecież także Nowa Prawica. Amoralny, niesprawiedliwy wymiar „sprawiedliwości” krytykują wszystkie cztery, wymienione tu środowiska.

Jest więc wiele wspólnych punktów programowych, które – według mojej oceny – pozwalają np. na stworzenie wspólnych list wyborczych zarówno do samorządu, PE czy Sejmu i Senatu. Konkurencja jest potężna, bogata (dzięki dotacjom z naszej niestety kieszeni) i ma nieograniczony dostęp do mediów. Dlatego – moim zdaniem – warto by było się spotkać i porozmawiać na temat ewentualnej, konkretnej współpracy politycznej takich środowisk, jak Ruch Oburzonych, JOW, Nowa Prawica, Ruch Narodowy i być może inne, bliskie im środowiska?

Jak sądzę, niezłą okazją byłoby zaplanowane już na ostatnią niedzielę września (29.09.2013), w Warszawie, w siedzibie NOT, przy ul. Czackiego 3/5, o godz. 11:oo spotkanie Ruchu Oburzonych.

 

Jeśli Panowie podzielacie choćby w części moje przekonania w tej sprawie, apeluję o wzajemny kontakt i podjęcie rozmów.

Z wyrazami szacunku

Marek Ciesielczyk

tel. 601 255 849 ,    e-mail:   dr.ciesielczyk@gmail.com   , www.marekciesielczyk.com

Inne zapisy autora:

0

Marek Ciesielczyk
Marek Ciesielczyk http://www.marekciesielczyk.com

dr politologii Uniwersytetu w Monachium, wykładowca sowietologii w University of Illinois w Chicago, pracownik naukowy w Forschungsinstitut fur sowjetische Gegenwart w Bonn, Dyrektor Centrum Polonii w Brniu (Małopolska), obecnie Redaktor naczelny pisma "Prawdę mówiąc" oraz portalu www.prawdemowiac.pl, więcej patrz: www.marekciesielczyk.com

149 publikacje
8 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816