Bez kategorii
Like

List Otwarty do Delegatów na Walny Zjazd PZPN

26/10/2012
323 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Dziś Solidarna Polska skierowała list otwarty w związku z odbywającymi się wyborami na szefa PZPN

0


 Szanowni Działacze Polskiego Związku Piłki Nożnej,

Dziś podejmiecie ważną dla polskiego sportu decyzję. Ostatnie Mistrzostwa Europy pokazały, że piłka nożna jest dla rodaków  czymś więcej niż tylko sportem, dlatego wybierając sternika PZPN spoczywa na Państwa rękach wielka odpowiedzialność.

Niestety przyglądając się wnikliwie prowadzonej kampanii wyborczej na tę zaszczytną funkcję, która łączy się nie tylko z dużym zainteresowaniem, ale również z zarządzaniem budżetem przekraczającym wielkością środki wielu polskich samorządów – muszę wyrazić swoje głębokie obawy. Większa cześć kampanii wyborczej toczyła się wokół podziału intratnych stanowisk w zarządzie dla grup działaczy popierających poszczególnych kandydatów, zaś nie koncentrowała się na tym co najważniejsze – czyli programie naprawy rodzimego futbolu.

  Dlatego Solidarna Polska, która z wielką troską spogląda na dalsze losy pogrążonej w kryzysie polskiej piłki nożnej zwraca się z prośbą, aby zapytać kandydatów na szefa PZPN nie o ilość stanowisk, które odda po ewentualnej wygranej, ale przede wszystkim:

1.     Ile dokładnie środków przeznaczy na szkolenie młodzieży?

2.     Czy PZPN wreszcie będzie instytucją transparentną co roku szczegółowo rozliczającą się ze swoich wydatków?

3.     Czy nowy prezes zrobi bilans otwarcia rozliczając instytucję z wszystkich dotychczasowych afer m.in. z kontrowersyjnych przetargów?

4.     Czy nowy prezes zmniejszy absurdalnie duży zarząd PZPN i obniży deprawująco wysokie pensje działaczy, które przekraczają wynagrodzenie Prezydenta RP?

5.     Jakie pomysły mają poszczególni kandydaci na odbudowę estymy polskiej ligi piłkarskiej?

Odpowiedzi m.in. na te pytania powinny być najważniejszą częścią Walnego Zjazdu Delegatów PZPN. Dla nas jako kibiców mniejsze znaczenie ma nazwisko nowego prezesa, a  większe jego program, z którego w czasie kadencji będziemy mogli go rozliczać i który zagwarantuje realne zmiany w PZPN. Dotychczas opinia publiczna nie poznała – za wyjątkiem kilku frazesów – pełnego planu działania żadnego z kandydatów, a polscy kibice już wielokrotnie udowodnili, że zasługują na poważne traktowanie.

 

Z szacunkiem,

Patryk Jaki

Rzecznik Prasowy Solidarnej Polski 

0

Solidarna Polska

Oficjalny blog polityczny partii Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro

19 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758