Bez kategorii
Like

List lojalnego kredytobiorcy do prezesa banku

29/12/2012
383 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Przy okazji dyskusji o klifie podatkowym wpadł nam w ręce taki oto list anonimowego kredytobiorcy do szefostwa banku

0


Szanowny Panie Prezesie,

Współpracujemy od lat. Pana bank udzielił mi kredytu na zakup domu, za co jestem niezmiernie wdzięczny i w związku z czym sumiennie spłacam miesięczne raty. Zawsze w terminie i w odpowiedniej wysokości, zapewniając Państwu godziwy zysk.

Niestety, jestem zmuszony poinformować, że przynajmniej w najbliższej przyszłości nie będę w stanie wywiązać się z obowiązków kredytobiorcy. Nie wynika to z mojej złej woli, utraty zarobków, roztrwonienia majątku czy podobnie niecnej obciążającej mnie okoliczności. Przyczyna jest niestety niezależna ode mnie. Mianowicie, wzrosną podatki obciążające moje wynagrodzenie i to akurat w tej części, z której dotychczas regulowałem zobowiązania wobec Pana banku. Fiskus ma niestety pierwszeństwo.

Mam jednak i dobrą dla Pana wiadomość. Pieniądze, które rząd zamierza uzyskać z podwyżki podatków, w pierwszym rzędzie zostaną przeznaczone na program pomocy finansowej dla sektora bankowego. Jak słyszałem, a Pan pewnie orientuje się lepiej, rząd zamierza wesprzeć banki, których klienci mają trudności w spłacie zaciągniętych kredytów. Życzę więc Panu, aby należne ode mnie kwoty uzyskał Pan bezpośrednio z funduszu rządowego. Żywię nadzieję, że nie zrobi to Panu wielkiej różnicy, wszak koniec końców bilans wyjdzie… no prawie na zero (korzystanie z pośredników wszak przecież kosztuje).

Z poważaniem,
Niezmiennie Lojalny Klient

 

www.reagan.org.pl

0

Reaganomaniaq

Przywracamy pami

7 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758