NEWS
Like

List Gowina „ Zbieranina Gowina „ reaktywacja

27/05/2013
835 Wyświetlenia
1 Komentarze
8 minut czytania
List Gowina „ Zbieranina Gowina „ reaktywacja

Zdzisław Krasnodębski „Po przerwanej próbie w Polsce w latach 2005–2007 przyszła wielka próba węgierska wybicia się na samodzielność.

0


Także Polacy, uśpieni Tuskową postpolityką, znowu zaczynają się budzić. Zmiana w Polsce, jeśli będzie dostatecznie głęboka i konsekwentna, może – w synergii z tym, co dzieje się na Węgrzech – przyczynić się do otwarcia nowego etapu w europejskiej historii. „…..(źródło )

 

Okazuje się, że prezes PiS podczas zeszłotygodniowej wizyty w Krakowie nie tylko odwiedził grób brata i spotkał się kard. Stanisławem DziwiszemTygodnik „Wprost” twierdzi, że mimo wzajemnej nieufności doszło do kurtuazyjnej rozmowy szefa PiS z nieformalnym liderem frakcji konserwatywnej w PO Jarosławem Gowinem.”…”- Prezes pytał o dalsze plany polityka PO. Gowin dostał jasny sygnał, że drzwi dla niego nie są zamknięte – cytuje swoje źródła „Wprost”. „….”Gowin komplementował w nim PiS. – To normalna, demokratyczna partia, choć jestem z nią w ostrym sporze programowym i politycznym. Ja do polityki wszedłem za pośrednictwem Jana Rokity. I bardzo bliska jest mi do dzisiaj idea IV RP, czyli koncepcja systemowej przebudowy polskiego państw „…..(źródło )

W liście otwartym wystosowanym do członków Platformy Obywatelskiej, Jarosław Gowin (PO) pisze m.in., że partia ta zrodziła się z protestu przeciwko złej polityce. „Odnieśliśmy razem wiele politycznych sukcesów” …..””Tempo wzrostu gospodarczego maleje. Szybko rośnie bezrobocie. Ponieśliśmy szereg dotkliwych porażek w różnego rodzaju wyborach lokalnych. Nasze koleżanki i koledzy alarmują, że coraz częściej działania samorządowców Platformy i aparatu partyjnego w regionach zaczyna cechować buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy. W efekcie tego wszystkiego nasze notowania spadają, a w naszych szeregach pojawia się zaniepokojenie” …..”polityka to rozumna troska o dobro wspólne, poświęcenie się dla Ojczyzny, wyraz aktywnego patriotyzmu. Odwracając się od takiego rozumienia polityki, wybraliśmy koncepcję 'ciepłej wody w kranie’. To administrowanie bez odważnych reform, bez strategicznych planów, bez niezbędnych, choć niepopularnych decyzji. „….”Platforma miała być partią niskich i prostych podatków”. „Tymczasem od paru lat podatki podwyższamy! Podwyższyliśmy VAT, podwyższyliśmy akcyzę, zamroziliśmy progi PIT, podnieśliśmy też składkę rentową „….”Wskazuje, że mimo licznych zapowiedzi, nie udało się ograniczyć zatrudnienia w administracji publicznej, a pomimo obietnic zapewnienia powszechnego dostępu do internetu szerokopasmowego – „wciąż pod względem internetyzacji zajmujemy ostatnie miejsca w Unii Europejskiej” Gowin zwraca też uwagę, że ciągle brakuje kompleksowej polityki prorodzinnej „…(źródło )

 

Wilno chce za wszelką cenę podpisania umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą „…..” Najważniejszym wydarzeniem będzie szczyt Partnerstwa Wschodniego zaplanowany na 28 listopada w Wilnie. Może się on okazać sukcesem, gdyby doszło do podpisania negocjowanej od dawna umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. „….”Litewska dyplomacja usilnie forsuje ten cel, nie bacząc na koszty. Z nieoficjalnych rozmów z jej przedstawicielami wynika, że dla Litwy sprawa uwięzienia Julii Tymoszenko jest drugorzędna. Ukrainie powinno dać się umowę stowarzyszeniową, aby odciągnąć ją od Rosji i wciągnąć w orbitę wpływów europejskich. „…..”państwa Europy Zachodniej, w tym przede wszystkim Niemcy. – Ich postawa będzie kluczowa. „….”Na razie z Berlina nie płyną żadne nowe sygnały. A do tej pory Niemcy bardzo wyraźnie opierały się ustępstwom na rzecz Janukowycza. „….(źródło )

 

——

Mój komentarz

 

Nowa partia , „Zbieranina Gowina „, czyli Gowin , Giertych , Kowal ,Migalski, Michał Kamiński , gdyby powstała to otrzymałby w sondażach …3 procent . Kto aż tak boi się że Kaczyński odniesie tak wielkie zwycięstwo ,że będzie rządził samodzielnie ,że podpuszcza, manipuluje Gowinem , aby ten prowadził dalej swoją polityczną awanturę .

 

Kaczyński jest wrogiem publicznym numer jeden Niemiec . Aby zrozumieć dlaczego warto pochylić się nad przenikliwą diagnozą Krasnodębskiego

 

Zmiana w Polsce, jeśli będzie dostatecznie głęboka i konsekwentna, może – w synergii z tym, co dzieje się na Węgrzech – przyczynić się do otwarcia nowego etapu w europejskiej historii.”..

 

Zwycięstwo Kaczyńskiego i połączenie sił Polski i Węgier otworzy nowy etap nie tylko w historii Polski czy Węgier, ale całej Europy .Nowy etap oznacza zakończenie poprzedniego etapu . Etapu budowy niemieckiej IV Rzeszy. Od tego czy Niemcy utrzymają kontrolę polityczną nad Polska , czyli że nie pozwolą jej wybić się na samodzielność jak to nazwał Krasnodębski zależy powodzenie budowy Unii Europejskiej Narodu Niemieckiego .

 

Przecież Gowinowi i jego kilku kumplom politycznym wystarczyłoby dać koryto w Brukseli i jakiej ambasady , aby ich spacyfikować. Niemcz muszą za wszelką cenę nie dopuścić do zwycięstwa Kaczyńskiego lub też wprowadzić do PiS swojego konia trojańskiego .

 

Ponieważ Polacy wyznali się na „ Zbieraninie Gowina „ i dali jej jedynie 3 procentowe poparcie to sytuacją idealną byłoby żeby Gowin po utworzeniu swoje partii , być może z poparciem Rokity, dostał obietnicę wejścia w koalicje wyborczą z Kaczyńskim , który by go uwiarygodnił w oczach Polaków . Wzmocnienie Gowina . Rozpoczęcie walk o miejsca na listach daje duże możliwości osłabienia Kaczyńskiego .

 

Zamieszanie z Gowinem odciąga też uwagę Polaków od geostrategicznej dla Polski kwestii jaką jest odbudowa Przestrzeni Jagiellońskiej. Chodzi o Ukrainę .Pierwszym krokiem jest umowa stowarzyszeniowa ,do której Niemcy nie chcą dopuścić.

 

A warto pamiętać słowa „ prusaka „ , czołowego członka stronnictwa pruskiego jak nazywa Platformę Michalkiewicz , Sikorskiego które przekreślają ambicje Ukrainy do odbudowy razem z Polską Przestrzeni Jagiellońskiej przy użyciu Unii Europejskiej

 

Sikorski „ Sikorski „przystąpienie do strefy euro leży w strategicznym interesie Polski. Stawką jest geopolityczne umocowanie naszego kraju na dekady, a może – oby! – na wieki. „….(więcej)

 

video „ Lech Kaczyński w Gruzji „

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

[video:

 

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758