Bez kategorii
Like

Lis:”Materiał BBC o polskim antysemityzmie to sama prawda”

30/05/2012
293 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Tomasz Lis jako prawdziwy i wiarygodny ocenił reportaż BBC o Polsce, który krytykują polscy politycy i internauci. Zdaniem dziennikarza Polacy nie są w stanie poradzić sobie z antysemityzmem i rasizmem – podają wirtualnemedia.pl.

0


Pokazany przez BBC w poniedziałek reportaż o Polsce i Ukrainie przestrzegał angielskich kibiców przed przyjazdem do tych krajów na Euro 2012. W materiale pokazano m.in. pseudokibiców polskich klubów piłkarskich oraz grających u nas czarnoskórych zawodników, którzy skarżą się na rasizm. A były piłkarz reprezentacji Anglii Sol Campbell odradził rodakom wyjazd na Euro 2012. „Nie ryzykujcie. Możecie wrócić w trumnie” – ocenił.

Tomasz Lis na swoim blogu w serwisie NaTemat.pl napisał, że BBC pokazało w materiale „samą prawdę”. „Takie obrazki można zobaczyć niemal na każdym polskim stadionie. Takich osiłków przed stadionami i na nich. Antysemickie napisy łatwo zobaczyć na murach polskich miast. To wszystko jest wokół nas, tuż obok” – stwierdził.

Zdaniem Tomasz Lisa Polacy nie zauważają tych problemów z powodu swojej „nieskończonej hipokryzji”. „Może więc czas przyjąć do wiadomości, że antysemityzm i rasizm są w Polsce plagą. Nie jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić właśnie dlatego, że nie wykazujemy się na co dzień słuchem i wzrokiem, które tak świetnie działają, gdy ktoś pokazuje prawdę o nas” – ocenił dziennikarz. Przy czym zaznaczył, że zagraniczni turyści, którzy przyjadą do Polski na Euro, raczej nie zetkną się z takimi zjawiskami, przynajmniej na stadionach. „Ale obrazków z kadrów reportażu BBC to nie unicestwi. Z bardzo prostego powodu. Są prawdziwe” – podsumował.

Więcej:

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tomasz-lis-material-bbc-o-polsce-to-sama-prawda

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758