BIZNES
Like

LIKWIDACJA chorego systemu podatkowego

07/04/2014
1043 Wyświetlenia
11 Komentarze
2 minut czytania
LIKWIDACJA chorego systemu podatkowego

Wiele patologii i absurdów, które nas dziś otacza i dotyka wynika bezpośrednio z chorej konstrukcji samego systemu podatkowego, który opodatkowuje każdą transakcję (zarówno zarabianie jak i wydawanie pieniędzy) – przez co zabrania ludziom pracować, zarabiać, działać, zatrudniać i bogacić się dopóki NAJPIERW nie zapłacą haraczu (podatków, składek ZUS, itp) za to, że w ogóle próbują coś robić.

0


Skutkiem tak absurdalnego systemu podatkowego jest to, że obciążenia podatkowe dotykaja bardziej biednych niż bogatych – i zabijają przedsiębiorczość oraz krępują całą zdrową gospodarkę.

Podkreślam (po doświadczeniach z pierwszymi komentarzami pod nagraniem) że w tym odcinku mówię o potrzebie LIKWIDACJI obecnego patologicznego systemu podatkowego – wyjaśniam dlaczego jest patologiczny – i na koniec podałem przykłady alternatywnych rozwiązań podatkowych spełniających 2 podane w nagraniu warunki.

To nie są moje pomysły na idealny system podatkowy – tylko przykłady innych rozwiązań podatkowych niż obecny system – z zaproszeniem do otwarcia dyskusji na ten temat.

Podatki muszą być przede wszystkim NSKIE I PROSTE. To podstawa.
I płacić je będą zawsze ludzie – pytanie jest tylko jak je chcemy podzielić między siebie – i jaki system podatkowy będzie najtańszy – bo to pozwoli jeszcze obniżyć podatki.

PS. NIE MA SPRAWIEDLIWEGO SYSTEMU PODATKOWEGO – można tylko mówić o systemie akceptowanym przez społeczeństwo lub nie – i o systemie bardziej lub mniej kosztownym dla nas wszystkich.

I zacząć by należało od uzgodnienia co to znaczy “po równo”
1) Czy po równo to znaczy każdy np. po 100zł
2) Czy po równo to znaczy każdy np. po 10% tego co zarabia

Czyli czy “pogłówny” czy “liniowy” – który z nich uważamy za “równy dla wszystkich”?

 

Zapraszam do oglądania i rozpowszechniania:

Inne zapisy autora:

0

Freedom
Freedom http://freedom.noweblogi.pl

Wyłącz tv - włącz myślenie.

127 publikacje
6 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816