NEWS
Like

Liga Obrony Suwerenności w 223. rocznicę Konstytucji 3 Maja

07/05/2014
769 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Liga Obrony Suwerenności w 223. rocznicę Konstytucji 3 Maja

Liga Obrony Suwerenności uczciła 223. rocznicę Konstytucji 3 Maja. Działacze LOS, jak co roku, zorganizowali własną manifestację w Gdańsku oraz wzięli udział w lokalnych obchodach w Białymstoku, Elblągu, Lęborku, Katowicach i Opolu, gdzie złożyli okolicznościowe wieńce oraz przeprowadzili kolportaż materiałów promujących organizację.

0


opole3maja-2

Gdańska manifestacja odbyła się o godz. 14.00 na Placu Solidarności, przed pomnikiem Poległych Stoczniowców. Zgromadzenie otworzył kol. Robert Kownacki. Następnie Rzecznik prasowy LOS kol. Rafał Żak przybliżył zebranym znacznie Konstytucji 3 Maja w historii Polski, po czym głos zabrał Przewodniczący LOS Wojciech Podjacki, który omówił współczesną sytuację społeczno-polityczną w Polsce. Na koniec wystąpił Piotr Rybak z Ruchu Oburzonych, który mówił o bucie i arogancji władzy, a także przybliżył zgromadzonym kulisy protestu niepełnosprawnych w Sejmie RP. W manifestacji uczestniczyło przeszło 70 osób. Przedstawiciele Ligi Obrony Suwerenności z Okręgu Pomorskiego wzięli udział również w miejskich obchodach w Lęborku, a przewodził im miejscowy pełnomocnik kol. Jarosław Gryń. Więcej materiałów na stronie Okręgu Pomorskiego LOS.

Uroczystości w Białymstoku rozpoczęły się Mszą św. w Katedrze pw. Wniebowzięcia NMP. Po jej zakończeniu zebrani udali się na Rynek Kościuszki. Na miejscu odbyła się ceremonia składania wieńców przed pomnikiem Marszałka Piłsudskiego, podczas której delegacja Ligi Obrony Suwerenności złożyła wieniec wspólnie z przedstawicielką białostockiego klubu „Gazety Polskiej”. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów odbył się pokaz sprzętu Wojska Polskiego i służb mundurowych oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu artystów Białostockiego Teatru Lalek. Działaczom LOS przewodził pełnomocnik na Okręg Podlaski kol. Andrzej Grabowski. Więcej materiałów na stronie Okręgu Podlaskiego LOS.

Członkowie Ligi Obrony Suwerenności byli obecni także na niezależnych obchodach w Opolu. Uczczono również pamięć żołnierzy zwycięskiego III Powstania Śląskiego. Uroczystości odbyły się w symbolicznym miejscu – na Górze św. Anny, gdzie w 1921 roku powstańcy toczyli ciężkie walki z Niemcami.Po Mszy św. we franciszkańskiej Bazylice Św. Anny zebrani przeszli w kierunku pomnika Czynu Powstańczego, gdzie zostały przypomniane wysiłki ludu śląskiego, by połączyć się z polską Ojczyzną. Wyrażono ubolewanie, że obchody kolejnych rocznic III Powstania Śląskiego nie mają rangi święta państwowego. Po złożeniu wieńców i zniczy zebrani odśpiewali Rotę. Więcej materiałów oraz relacja wideo z uroczystości, znajdują się na stronie Okręgu Opolskiego LOS.

Ponadto przedstawiciele LOS uczestniczyli w miejskich obchodach w Elblągu i Katowicach.

 

 

www.lospolski.pl

www.polskiszaniec.pl

www.facebook.com

www.tweeter.com

Inne zapisy autora:

0

Liga Obrony Suwerenności
Liga Obrony Suwerenności http://www.lospolski.pl

Polska partia polityczna o profilu patriotycznym.

252 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816