Globalnie i Lokalnie
Like

Lichwiarstwo zaatakowało Indie, aby je sobie podporządkować

02/09/2013
719 Wyświetlenia
0 Komentarze
16 minut czytania
Lichwiarstwo zaatakowało Indie, aby je sobie podporządkować

Piotr Aleksandrowicz „….”Otóż jak pisze Hanke, w 1965 roku, kiedy Singapur uzyskał niepodległość,  jego poziom rozwoju był mniej więcej taki jak Kosowa i Angoli dziś. Miał jednak lidera – pisze Hanke – Lee Kuan Yew, który wiedział dokładnie jak zmodernizować  kraj. Po pierwsze: mocny pieniądz. System currency board  zapewnił stabilne ceny i wolną wymianę walut po stałym kursie.

0


Po drugie Lee Kuan Yew odmówił akceptowania jakiejkolwiek pomocy zagranicznej. Tabliczki „żadnej pomocy zagranicznej” nadal wiszą w urzędach w Singapurze – twierdzi Hanke. Trzecia cecha – nasze firmy mają grać w pierwszej lidze światowej. W jaki sposób to osiągnąć?  Za pomocą niskich podatków i bardzo ograniczonych regulacji wspartych kompletnie otwartym handlem. I wreszcie czwarta cecha: bezpieczeństwo osobiste, porządek publiczny i ochrona własności prywatnej. Temu wszystkiemu miało służyć zatrudnianie najlepszych urzędników  cywilnych i ich wysokie opłacanie. Minister finansów zarabia dziś ponad milion dolarów rocznie. „…(źródło )

 

Rafał Mierzejewski „Ucieczkę kapitału z Indii na skutek spodziewanej mniejszej różnicy w stopach procentowych władze Indii chcą zniwelować promując prywatne inwestycje krajowe. Tymczasem nadchodzące turbulencje powstrzymują przedsiębiorców przed inwestowaniem kapitału. Zamknięta zdaje się być także droga do stymulacji gospodarki za pomocą wydatków publicznych. Minister finansów Indii Chidambaram Palaniappan zamierza trzymać deficyt na relatywnie bezpiecznym poziomie 4, 8 proc. PKB. Indie jednak mają kłopot ze ściąganiem podatków, spadające przychody budżetowe muszą oznaczać cięcia fiskalne, w przeciwnym razie będzie to kolejny bodziec proinflacyjny. Póki co interweniowała hinduska Rezerwa Federalna (Reserve Bank of India – RBI). Na zamknięciu rynku dolar w czwartek kosztował 66, 55 rupii, a w piątek 65.70. Drożały rządowe dziesięciolatki, oprocentowanie spadło z 8.78 proc. do 8.60. „…(źródło)

 

The Economist „ waluty i akcje korkują w dól od Brazylii aż po Indonezję, ale jeden kraj jest szczególnie dotkliwie uderzony „…”W 2008 roku premier Indii Manmohan Singh powiedział ,że roczny wzrost PKB na poziomie 8- 9 procent będzie standardem . „…’ dzisiaj rupia straciła na wartości 13 procent w trzy miesiące. Rynek akcji spadł o 25 procent liczony w dolarach „…Akcje banków spadły „ …”14 sierpnia zaostrzono kontrole nad przepływem kapitału , aby nie dopuścić do wywożenia przez ludność walut za granicę. To przestraszyło zagranicznych inwestorów , którzy przerazili się ,że Indie zamrożą również ich kapitały . Istnieje w tej chwili ryzyko załamania kredytowego i pojawienia się samonapędzającego się mechanizmu paniki , która doprowadzi do załamania rupii i gwałtownego wzrostu inflacji. Politycy uznali ,że ich kraj jest w dołku finansowym największym od czasu kryzysu płatniczego w 1991 . „….” Prywatne firmy ograniczyły inwestycje , Wzrost PKB spadł do 4-5 procent , połowy tego co w czasach boomu. Inflacja w granicach 10 procent jest większa niż w jakimkolwiek innym dużym kraju . „…”deficyt handlowy słaby eksport i import złota jest finansowany przez zagraniczny kapitał . Do tego dochodzi zagraniczny dług , który musi być rolowany i Indie muszą przyciągnąć 250 miliardów dolarów w następnym roku , więcej niż jakakolwiek inna wrażliwa wschodząca gospodarka. „….” Rok wcześniej nowy minister finansów Palaniappan Chidambaram próbował rozkręcić gospodarkę „…”Dla zagraniczne firmy nic się nie zmieniło „ Część firm posiadająca długi zagraniczne zbankrutuje „..” Tylko 3 procent Hindusów płaci podatek dochodowy „…” proponowany podatek na towary i usługi nazywany GST „….”(źródło)

 

Jan Piński podziela  zdanie Haylan o „ umieszczają na najwyższych stanowiskach służących im skorumpowanym interesom kandydatów” i podaje fakty „Amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs stał się głównym graczem w Europie.Pracowali dla niego obecny szef Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi, nowy premier Włoch Mario Monti, a współpracował nowy premier Grecji Lucas Papademos. „….”Po zakończeniu kariery politycznej dla Goldman Sachs rozpoczął pracę były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Na przełomie 2008 i 2009 okazało się, że Goldman Sachs uczestniczył w ataku spekulacyjnym na złotówkę (Marcinkiewicz zaprzeczał, aby jego praca była związana z tym działaniami banku) „…(więcej)

 

—–

Mój komentarz

 

Chiny są już poza zasięgiem lichwiarstwa, no chyba ,że USA nie tylko rozpoczną wojnę militarna z nimi ,ale jeszcze ją wygrają. Jeśli jeszcze do tego Indie staną się tak potężną gospodarką ,że znajda się poza zasięgiem rodów lichwiarskich to marzenia o zbudowaniu nowego socjalistyczna świata staną się jedynie mrzonką .

 

O co chodzi w tym ataku . Ostatnio Indie ogłosiły że zliberalizują swój sektor bankowy i udziela licznych nowych licencji , co bardzo nie podoba się bankom zachodnim .Jeśli Indie padną w co wątpię to Międzynarodowy Fundusz Walutowy i bank Światowy pozbawią Indie suwerenności poprze skolonizowanie ich gospodarki, nałożenie lichwiarskich odsetek oraz zmuszą rząd Indii do drastycznego opodatkowani obywateli .Atak nastąpił czasie mianowania nowego szefa indyjskiego banku centralnego . Firmy indyjskie wyrastają na światowe koncerny . Lichwiarstwo z pewnością będzie się domagało prawa do ich spacyfikowania i kontrolowania .

 

Warto zwrócić uwagę na Indie , bo sytuacja jest tam podobna jak w Polsce. Gwałtowny wzrost zadłużenia zagranicznego , sztuczne blokowanie eksportu poprzez wysoki kurs rupii , które to było spowodowane dużą podażą walut zagranicznych .

 

Gospodarka nie reaguje tak szybko jak finansowe ataki lichwiarstwa . Do tego być może udało im się umieścić swojego kreta , czy agenta na przykład na stanowisku ministra finansów .

 

Rostowski , człowiek Sorosa przygotowuje warunki , czyli zadłuża Polskę za granica i sztucznie i dzięki temu sztucznie utrzymuje wysoki kurs złotego do dokładnie takiego samego scenariusza jaki być może zostanie zrealizowany w Indiach . Tusk i Rostowski zostawią Kaczyńskiemu po sobie trupią gospodarkę .

 

video „ Grzegorz Braun – Komu jesteśmy winni pieniądze cz. 8d „

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

“>Grzegorz Braun – Komu jesteśmy winni pieniądze cz. 8d

Janusz Szewczak „Prawdziwa rekonstrukcja rządu miałaby sens tylko wówczas gdyby wymieniony zostałgłówny zderzakczyli premier D.Tusk. „…”odesłanie MF J.V. Rostowskiego w ramach rekonstrukcji rządu do krainy deszczowców,bez zgody londyńskiego lobby bankowego i lichwiarskiego oraz grupy Bilderberg wydaje się mało realne„…..”Oby nie okazało się, że to MF J.V.Rostowski wraz z Londyńskim City i naszymi wierzycielami zdymisjonują premiera D.Tuska. „…..”Na placu boju pozostają przecież wszyscy główni autorzy totalnego wręcz uzależnienia Polski od zagranicznego lobby bankowego i lichwiarskiego, twórcy wielkiej dziury budżetowej i wyprzedaży resztek majątku narodowego, a także rolowania polskich długów i własnego narodu. Główni stratedzy i mózgi tej 6-cio letniej już zabójczej operacji na żywym polskim organizmie – premier D.Tusk i super-premier J.K.Bielecki są nadal promotorami MF J.V.Rostowskiego. „……”Dziś już nie wystarczy dymisja “super – magika” od finansów i nowa nieco mniej arogancka twarz na ul. Świętokrzyskiej. Takich fachowców można mieć z ulicznej łapanki, wbrew temu co w publicznych zachwytach nad MF J.V.Rostowskim wyraża prof. J.Staniszkis. „….”gwałtownie rosnący fiskalizm, zaciąganie ciągle nowych długów, by spłacać stare i ukrywanie przed opinią publiczną skali gigantycznych zobowiązań niewiele poprawi bez względu na to, czy MF będzie J.V.Rostowski czy J.K. Bielecki. Bez przyjęcia całkiem nowego, propolskiego kursu w polityce gospodarczej, finansowej i pieniężnej, bez unarodowienia długów, repolonizacji banków i reindustrializacji kraju, a przede wszystkim godziwych wynagrodzeń, cała ta propagandowa zagrywka z ewentualną dymisją MF J.V.Rostowskiego jest funta kłaków nie warta „ „…(więcej )

 

“Wojna o pieniądz”
Song Hongbing

Kto pragnie uzależniać ludzi od kredytów? Do kogo należy amerykańska Rezerwa Federalna? Po co stworzono Międzynarodowy Fundusz Walutowy? A przede wszystkim: w jaki sposób prowadzona jest globalna wojna o pieniądz?
Song Hongbing, chiński analityk finansowy, stara się odpowiedzieć na te pytania, spoglądając na świat zachodni z zewnątrz i usiłując dociec, w którym momencie ta dynamicznie rozwijająca się cywilizacja popełniła błąd, który doprowadził do dzisiejszego permanentnego kryzysu i rosnącego zadłużenia. Jego opowieść obejmuje ostatnie trzy wieki historii Europy i Ameryki, poczynając od założenia Banku Anglii w 1694 roku, poprzez dzieje rodziny Rothschildów i ich imperium finansowego, powołanie Rezerwy Federalnej, udział kół finansowych w inspirowaniu dwóch wielkich wojen światowych, rezygnację z parytetu złota, aż po kryzys naftowy lat siedemdziesiątych, klęskę “azjatyckich tygrysów” w latach dziewięćdziesiątych i ostatni kryzys finansowy na rynku nieruchomości USA.
Przedstawiając dzieje powolnego upadku Zachodu polegającego na dobrowolnym oddawaniu się państw w niewolę banków, autor pragnie ostrzec Chiny i inne dynamicznie rozwijające się kraje Azji przed popełnieniem błędów, które mogą doprowadzić do utraty nie tylko dobrobytu, ale także suwerenności. Jednakże ta książka, pisana dla azjatyckiego czytelnika, może być również pouczająca dla nas. Choć bowiem popełniliśmy już wiele z błędów, o których pisze autor, zawsze jest nadzieja, że nie będziemy popełniać następnych. „…(więcej )

 

Jan Piński „Podobno Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy walczą z kryzysem. Dwanaście lat temu Joseph Stiglitz,główny ekonomista BŚ oskarżył swoją instytucję o grabież krajów, którym rzekomo miała pomagać.….”Stiglitz, to osoba, którą trudno dyskredytować. W 2002 r. dostał nagrodę Nobla z ekonomii. Gdy publicznie skrytykował Bank Światowy i MFW został zmuszony do rezygnacji.Dziś Polska i inne kraje mają przekazać fundusze do MFW, za które będzie on “walczyć” z kryzysem.Zobaczmy jak wyglądała ta “walka” pod koniec ubiegłego wieku.Odchodząc Stiglitz zabrał ze sobą dużo dokumentów. Wynika z nich, że MFW uzależniał pomoc dla znajdujących się w kryzysie państw od podpisania tajnego protokołu złożonego ze 111 artykułów, w których znajdowały się zobowiązania do wyprzedaży narodowego majątku (surowce naturalne, infrastruktura, banki itp.). Aby “pomóc” klasie politycznej w podejmowaniu decyzji część z pieniędzy ze sprzedaży dóbr była transferowana na tajne konta z przeznaczeniem na łapówki.”….”Teraz przykład z ostatnich tygodni. Gdy Węgry poprosiły w grudniu ubiegłego roku o pomoc, to MFW i UE nie zgodziły się, bo ich zdaniem rząd dopuścił się zamachu na niezależny bank centralny. Zamach ów miał polegać na zwiększeniu liczby członków rady banku wybieranych przez parlament.Nie chodzi oczywiście o niezależność. W polskim systemie bankowym dziś jest pełna jedność działań rządu i Narodowego Banku Polskiego. Chodzi o to, aby kontroli nad bankiem centralnym nie otrzymały osoby, które mogą zachwiać pseudorynkową polityką takich instytucji jak MFW czy Bank Światowy. Marek Belka został nominowany przez Platformę Obywatelską na funkcję szefa NBP, chociaż w czerwcu 2005 r. Donald Tusk w liście do Aleksandra Kwaśniewskiego zarzucał Belce kłamstwo przed komisją ds. PKN Orlen, gdzie premier zeznał iż nie współpracował z SB. Zdaniem Tuska (z czerwca 2005 r.) to członkowie komisji śledczej ds. PKN Orlen, a nie premier mówili prawdę na temat jego współpracy z tajnymi służbami PRL.W sprawie współpracy Belki z SB. Niedźwiedzią przysługę zrobiła Belce “Gazeta Wyborcza” publikując w internecie całość jego teczki, łącznie z instrukcją wyjazdową, w której zgodził się współpracować z wywiadem na zasadach konspiracji. Co ciekawe teksty te od blisko roku nie są dostępne na stronach gazeta.pl (proszę wpisać w google “Belka nie współpracował z SB” i spróbować otworzyć tekst) Warto uważnie obserwować przekazywanie pieniędzy z Polski do instytucji finansowych, które oskarżane są o przestępczą działalność przez byłych pracowników, laureatów Nagrody Nobla. „…(więcej )

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816