HYDE PARK
Like

Libertyńscy Holendrzy okazują się być rasistami?

28/10/2013
604 Wyświetlenia
1 Komentarze
4 minut czytania
Libertyńscy Holendrzy okazują się być rasistami?

Holenderska tolerancja dla gejostwa, narkotyków i wszelkich zboczeń okazuje się niewystarczająca dla “progresywnego lewactwa”. Żąda się od Holendrów zerwania z narodową tradycją Czarnego Piotrusia. Ale Holendrzy się buntują.

0


 

Kilkaset osób protestowało przeciw zakusom eutanazji Czarnego Piotrusia, którego tradycję oskarza się o…. RASIZM ! Holenderski  “Black Pete”, tradycyjnie asystuje Mikołajowi .Kilkugodzinny  protest zwolenników Piotrusia miał miejsce w Malieveld, w parku w centrum Hagi. Około 40 osób było ubranych jak czarny Piotruś.

“Czarny Piotruś” towarzyszy Świętemu Mikołajowi podczas festiwalu dla dzieci na 5 grudnia, kiedy Holendrzy dają sobie prezenty  (nasze Mikołajki) .

Postać Piotrusia  przybywa na łodzi wypełnionej prezentami z Hiszpanii, jest zazwyczaj średniowiecznym stroju i ma na głowie peruke w stylu  afro, twarz umalowaną na  czarno i czerwone usta. To ma być powód nazwania starej tradycji – rasistowską.Przeciwnicy tradycji twierdzą, że charakter przypomina czas kiedy holenderscy koloniści wykorzystywali niewolników, zwłaszcza na Karaibskich koloniach  Surinamu i Curacao .Zwolennicy “Czarnego Piotrusia ” odrzucają takie idiotyczne oskarżenia,  nie dopuszczając  sugestii, że charakter będący centralnym obiektem holenderskiej kultury może być rasistowski.

Dyskusje odżywają każdego roku, ale w tym roku swoje trzy grosze wtracił Jamajczyk, przewodniczący komitetu Wysokiego Komisarza ONZ do praw człowieka, Verene  Shepherd który powiedział w holenderskiej telewizji że “praktyka ta musi być powstrzymana”. “Grupa robocza nie może zrozumieć, dlaczego  Holandrzy w XXI wracają do przeszłości do czasów niewolnictwa.” “Jako osoba czarna, czuję, że gdybym mieszkał w Holandii to byłbym tego ( nie wyjąkal rasizmu czy niewonictwa) obiektem” .

Skąd takiemu bęcwałowi przszło do głowyże Holendrzy chcieliby go za swojego sąsiada? Skąd bierze sie taka bezczelność aby pojedyńcze osoby czy grupy mniejszościowe narzucały całym narodom swoje urojenia? Obawiam się że Polska coraz częściej będzie obiektem takiego przymusu. Wmuszono nam aborcje, wszelkiego typu “tolerancje” i swoje fobie wytrząsać będą nad nami nie tylko nieroby z ONZ ale i z Brukseli.

Wynurzenia “pasterza” (choć jak widać to raczej nie shepherd a członek stada) wywołały holenderską wściekłość bowiem sugerowano im przyjęcie obrzędu ” Świetego Mikołaja” w amerykańskim stylu. Wiemy że taktyka “divide et impera” jest wszędzie w uzyciu więc podzielono też i Holendrów. Ale petycję w obronie tradycji którą umieszczono na Facebooku wsparło już ponad dwa miliony Holendrów i oni nie dadzą się zmielić.

Doroczny Festiwal z “Czarnym Piotrusiem” w tle swoją tradycją sięga XVI wieku, ale pierwsze pojawienie się “Czarnego Pete” odnotowano w 1850 roku.

Niszczenie tradycji narodowych we wszystkich krajach przybiera na sile.Wkrotce i nam zlikwidują Mikołajki które zbliżają ludzi a wpiszą do kalendarza satanistyczny Halloween.

PS Dwa komentarze jakie znalazłem w sieci:

– “Jestem czarny,i chociaż nigdy nie slyszałem o Czarnym Piotrusiu niw widze tym niczego co insynuowaloby rasizm. Istnieje wielu czarnoskórych z czerwonymi/różowawymi ustami. Cóż to wielkiego, to tak oniwyglądają. Można zapytać : jak na się Czarny Piotruś zachowywać? Przecież on nie robi Czarnych -głupców, jest przecież szanowanym pomocnikiem .Czy jest on niewolnikiem Mikołaja ? Wszystkie to bez znaczenia, i to tylko jest zwykły pretekst aby płakać orasizmie. W większości czarni mają różowe usta, Azjaci mają skośne oczy, amerykanie to tluściochy. Nie ma żadnego powodu,aby się wstydzić tego jacy jesteśmy i robić z tego problem polityczny.”

–  ” Rasizm, rasizm, rasizm. Jesteśmy już zmęczeni. Może juz jednak czas ruszyć swoje leniwe kupry i zrobić cos samemu , zamiast obwiniac białych o wszystkie swoje cholerne problemy. “

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816