POLSKA
Like

“Lewiatan” – o istocie państwa opiekuńczego

10/02/2014
505 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
“Lewiatan” – o istocie państwa opiekuńczego

Czy system oparty na grabieży może być zgodny z duchem chrześcijaństwa, którego filarem jest Dekalog zawierający zakaz kradzieży, a nawet samego tylko pożądania cudzej własności? Czy jako system prowadzący do zniewolenia człowieka zgodny jest on z poszanowaniem ludzkiej godności?

0


Jaki model państwa jest najlepszy dla Polski? Gdzie należy go szukać? Jak wprowadzić w życie? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci z dziedziny prawa i ekonomii zaproszeni przez Fundację PAFERE i Fundację Republikańską. Zapraszamy do obejrzenia filmu “Lewiatan”.

W filmie występują: dr Alejandro A. Chafuen, Stanisław Michalkiewicz, Jan Michał Małek, prof. Michał Wojciechowski, Rafał Ziemkiewicz, Michał Krupa, dr Tomasz Sommer, Bartłomiej Radziejewski, Paweł Dobrowolski.

Zachęcamy do organizowania publicznych pokazów filmu “Lewiatan”. Jeśli kto z Państwa gotów byłby taki pokaz zorganizować prosimy o kontakt z nami. Poinformujemy o terminie pokazu na naszej stronie internetowej oraz innych internetowych kanałach informacyjnych Fundacji PAFERE.

“Lewiatan” – o istocie państwa opiekuńczego…

Inne zapisy autora:

0

PAFERE
PAFERE http://www.pafere.org

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego, będąc niezależną, pozarządową organizacją, zajmuje się wolnorynkową edukacją ekonomiczną, promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu jako najskuteczniejszego a zarazem najsprawiedliwszego systemu powodującego podnoszenie zamożności ludzi i narodów, związkami etyki z ekonomią, a także rozwojem nauk ekonomicznych. Wesprzyj nas: Volkswagen Bank Direct PL 3321 3000 0420 0104 0942 1500 01 Przelewy spoza Polski: SWIFT: ING BP LPW PL 33 2130 0004 2001 0409 4215 0001

229 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

 1. Avatar Sceptissimus

  Pan Michałkiewicz jak często (niestety) krytykuje niedoskonałości powszechnie znane, abstrachując od kosztów każdej organizacji (również tej zwanej społeczeństwem). Od zawsze, od kiedy istnieje ludzkość – przychodził silniejszy do słabszego (lub jak chce Pan Michałkiewicz wynajmował sobie w tym celu urzędnika) i żądał od niego własności. Powstanie państw niczego tu nie zmieniło zasadniczo, poza tym że od czasu do czasu ten słabszy przychodzi z żądaniem do tego silniejszego. Tym silniejszym to się naturalnie nie może podobać.
  Młody człowiek o nazwisku Dobrowolski, powtarza wyuczone slogany o wzroście gospodarczym na zasadzie na jakiej wybijający się młodzi aktywiści minionej epoki powtarzali na wyrywki teksty Marxa i Engelsa. Wcale nie jest tak, że wysokie podatki muszą hamować wysoki wzrost gospodarczy.
  Są państwa o wysokich podatkach, w których poziom życia społeczeństw jest o wiele wyższym niż w państwach o niskich podatkach. Pomijam tutaj „drobną” okoliczność, że „wysoki wzrost gospodarczy” wcale niekoniecznie musi służyć większości społeczeństwa. Przeciwnie – bywa że służy znikomej mniejszości.
  Nie wiem skąd wzięło się moderatorowi stwierdzenie, że twórcom ochrony socjalnej państwa przyświecała idea dobroczynności . Od początku był to model ubezpieczeń związany z opłacaniem składek i finansowym wsparciem z podatków.
  Jestem przy szóstej minucie filmu, i już tyle uwag mi się nasunęło. Długich komentarzy nikt nie czyta, więc to byłoby na tyle (jak powiadał JTS).

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816