KULTURA
Like

“Lesko” Mariana Grotowskiego już w księgarniach

15/02/2014
928 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
“Lesko” Mariana Grotowskiego już w księgarniach

Polska pierwszych Piastów była krajem prawie w całości porośniętym dziką, nieprzebytą puszczą. Co chwila można było słyszeć groźne porykiwania dzikiego zwierza, to żubr, gdzie indziej niedźwiedź czy dzik ostrzegały zabłąkanych w borze. Echo tych dźwięków wiatr roznosił w najdalsze krańce puszczy, aż w pobliże rzeki, gdzie znajdowały się osady prastarych polskich plemion. Rzeki toczyły kryształowo czystą, źródlaną wodę, a ich niezliczone meandry tworzyły wielkie rozlewiska i moczary bogate we wszelkiego gatunku ryby i skorupiaki.

Podgrodzia zamieszkiwał prosty lud, utrzymujący się z rolnictwa. Często w osiedlach tych także dymiły dymarki, szewcy szyli skórzane buty, tkacze wyrabiali tkaniny, artyści obrabiali kości i rogi, a cieśle budowali drewniane domy, w których wspólnie z ludźmi zamieszkiwały źrebaki, młode krowy, świnie oraz drób. Chaty budowane były z drewnianych kłód. Wraz z chatą stawiano piec, który służył do gotowania potraw, pieczenia chleba i do ogrzewania pomieszczenia. Dym z pieca swobodnie rozchodził się po całym pomieszczeniu, by ujść przez otwór w słomianym dachu. W takim właśnie środowisku, w takiej chacie, ponad tysiąc lat temu, przyszedł na świat Lesko.

0


fr

 

POWIEŚĆ HISTORYCZNA DLA MŁODZIEŻY

·        ISBN: 978-83-7805-957-8

  • Oprawa: miękka
  • Format: 144×206 mm
  • Liczba stron: 490
  • Premiera: 3 lutego 2014
  • Cena: 46 zł

O Autorze:

Marian Grotowski – ur. 1956 r., mieszka w Radomsku. Przez kilkanaście lat był członkiem Radomszczańskiej Grupy Literackiej „PONAD”, w tym przez cztery lata piastował stanowisko przewodniczącego.

 

WARSZAWSKA FIRMA WYDAWNICZA

 

Warszawska Firma Wydawnicza została założona w 2008 roku przez Jarosława Wernika i Jana Majdeckiego. Łączymy w jednym przedsięwzięciu różne funkcje związane z rynkiem wydawniczym: księgarnię internetową, wydawnictwo literackie oraz usługę “Wydaj książkę”, która umożliwia m.in. zaistnienie debiutantom.

 

Co miesiąc nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej ukazuje się kilkanaście pozycji z różnych gatunków i dziedzin: proza i poezja, książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, książki naukowe, poradniki i literatura faktu. Współpracujemy z blisko 500 redakcjami radiowymi, prasowymi i internetowymi, nasze książki dystrybuuje trzech ogólnopolskich dystrybutorów.

 

Zapraszamy!

www.wfw.com.pl

www.wydanieksiazki.pl

www.facebook.com/WydajKsiazke

www.facebook.com/WfwWydawnictwo

www.wydaj-ksiazke.blogspot.com

 

Portal www.3obieg.pl – Kontrkultura Informacji objął patronat medialny nad tą powieścią. Polecamy

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816