Bez kategorii
Like

Lech Poznań nie zagra pięciu najbliższych spotkań ekstraklasy na własnym stadionie

18/06/2011
406 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Lech Poznań przez pierwsze pięć kolejek ekstraklasy nie zagra przed własną publicznością

0


Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił zorganizować na stadionie miejskim przy ulicy Bułgarskiej imprezę pod nazwą Red Bull X-Fighters. Pierwotnie miała się ona odbyć na Stadionie Narodowym w Warszawie, ale kłopoty ze schodami spowodowały, że trzeba było poszukać innego miejsca. Wybór padł na poznański stadion, POSiR będący póki co operatorem owego stadionu, wysłał pismo do zarządu Lecha Poznań z informacją, że do 4 września br. nie ma możliwości prowadzenia rozgrywek ekstraklasy na Stadionie Miejskim w Poznaniu ul. Bułgarska 17.

Teraz nie związany ze sprawą fakt pierwszy: Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji jest zakładem budżetowym miasta Poznania, powołanym do zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców Poznania w dziedzinie sportu i rekreacji. Jego funkcjonowanie nadzoruje Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miasta Poznania. Przewodniczącym Rady Miasta Poznania jest Grzegorz Ganowicz, przynależność partyjna: Platforma Obywatelska. Prezydentem Poznania jest Ryszard Grobelny, niegdyś Platforma Obywatelska, po aferach ze Starym Browarem, kandydat niezależny, czasami nawet  – o dziwo -spierający się z rodzimą partią.

Nie związany ze sprawą fakt drugi: Ostatnia kolejka ekstraklasy sezonu 2010/2011 w Poznaniu. Mecz Lech Poznań – Korona Kielce, tutaj relacja:

[video:

] [video:<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/qcopdUhqGXM?version=3&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/qcopdUhqGXM?version=3&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="390" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>] [video:

]

Trudno nie odnieść wrażenia, że uniemożliwienie udziału kibiców poznańskiego Lecha w pierwszych pięciu meczach ekstraklasy sezonu 2011/2012 ma podtekst polityczny. Do czwartego września w Poznaniu będzie spokój, potem się pomyśli, może murawa będzie nie taka, jak powinna być, albo na nowo stadion okaże się niebezpieczny, albo …, pretekstów można znaleźć tysiące, w każdym razie Lech Poznań, zdaje się, do wyborów nie zagra meczu przed własną publicznością

Coś mi się zdaje, że przed nami tylko kryterium uliczne, w każdym razie Wiara Lecha nie popuści

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Czarny Borys

Bóg jest ze mna, Orzel nade mna

92 publikacje
7 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758