Bez kategorii
Like

Lech Kaczyński Honorowym Obywatelem Radomia

09/04/2011
276 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Radom uhonorował śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego:

0


 

Dzisiaj, 9 kwietnia 2011 roku o godzinie 900 odbyło się uroczyste, nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta Radomia na którym radni przyjęli uchwałę o nadaniu Lechowi Aleksandrowi Kaczyńskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Radomia.

Głosowanie w którym 15 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, a 6 za jej odrzuceniem odbyło się w towarzystwie zaproszonych gości w tym: biskupa seniora Edwarda Materskiego, ministra w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego – Jacka Sasina, parlamentarzystów: Marzeny Wróbel, Marka Suskiego, Stanisława Karczewskiego, Wojciecha Skurkiewicza, Krzysztofa Sońty, radnego Sejmiku Mazowieckiego byłego europosła Zbigniewa Kuźmiuka oraz mieszkańców Radomia, w tym przedstawicieli Towarzystwa Nauczycieli Szkół Polskich.

To właśnie Towarzystwo Nauczycieli Szkół Polskich wystąpiło do Rady Miasta Radomia z inicjatywą uhonorowania śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i nadania mu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Radomia. Po głosowaniu piękną i wzruszającą mowę  wygłosił biskup senior Edward Materski, który podziękował Radzie za przyjętą uchwałę. Wystąpienia tego nie wysłuchali już radni klubu PO i SLD, którzy opuścili salę obrad.

Dr Dariusz Żytnicki odczytał deklarację powołania społecznego komitetu budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego.

Niespełna 3 godziny po uroczystych obradach Rady Miasta nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy w Smoleńsku.

Na gmachu magistratu w miejscu, gdzie 10 kwietnia 2010 roku zbierali się radomianie by wspólnie przeżywać i oddać hołd ofiarom tej strasznej tragedii, wmurowana została pamiątkowa tablica, której odsłonięcia dokonała żona oraz rodzice członka załogi samolotu, radomianina – Artura Ziętka.

Hołd ofiarom katastrofy oddali włodarze miasta z prezydentem Andrzejem Kosztowniakiem na czele, parlamentarzyści, służby mundurowe, poczty sztandarowe szkół radomskich oraz przedstawiciele organizacji kombatanckich i społecznych Radomia.

Wiał wiatr i padał deszcz.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
fasachalan

Z punktu widzenia magazyniera uzywanych ksiazek

3 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816