BIZNES
1

LaunchLab EIT Health wygrywa Politechnika Łódzka

11/02/2018
273 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minute czytania
LaunchLab EIT Health wygrywa Politechnika Łódzka

Projekt myHYDRO zdobył pierwszą nagrodę w programie LaunchLab EIT Health jako jeden z dziewięciu europejskich zespołów. To nie pierwszy sukces łódzkich politechników.zespol_badawczy_myhydro._p_dr_inz._magdalena_owczarek_i_mgr_inz._ewelina_pabjanczyk-wlazlo_0

– Nasze zaskoczenie wygraną było ogromne, biorąc pod uwagę wysoki poziom zaawansowania projektów innych zespołów – mówi dr inż. Magdalena Owczarek z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.

Na swoje badania projekt myHYDRO dostał dofinansowanie z europejskiego programu Wspólnoty Wiedzy i Innowacji EIT Health, dedykowany badaniom na rzecz zdrowego starzenia. Polskim partnerem projektu jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Opracowana opaska tekstylna ma kontrolować nawodnienie organizmu u osób aktywnie uprawiających sport oraz małych dzieci i seniorów, u których pragnienie zanika z wiekiem. MyHYDRO ma być innowacyjnym rozwiązaniem będącym połączeniem tekstyliów z elektroniką i medycyną. Wkrótce mają się rozpocząć badania prototypu opaski na grupie pacjentów, a gotowy produkt ma się pojawić na rynku mniej więcej za trzy lata.

Projekt myHYDRO stanowi spin off – spółkę TEX life&healthcare sp. z o.o. z udziałem CTT PŁ, powstałą w ramach pierwszej edycji Interdyscyplinarnej Szkoły Innowacji w Politechnice Łódzkiej.

Wynalazek z politechniki został już wielokrotnie nagrodzony. W lipcu 2016 otrzymał nagrodę InnoStars Award, w sierpniu dostał pierwszą nagrodę International Jury of InnoStars Award Competition, w kategorii digital health, w europejskiej alokacji z Polski, Węgier, Włoch, Walii i Portugalii. Trzykrotnie został wyróżniony w Międzynarodowym programie Business Plan Aggregator w Barcelonie w dziedzinie digital health. W 2017 zdobyły I nagrodę w Konkursie „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes”.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217