Media Watch i recenzje
Like

Latkowski popełnił dziennikarskie… samobójstwo

18/02/2015
12936 Wyświetlenia
6 Komentarze
3 minut czytania
Latkowski popełnił dziennikarskie… samobójstwo

O profesjonalizmie Sylwestra Latkowskiego nie można mówić, bo profesjonalizmu w Latkowskim za grosz. I nie jest to odosobniony osąd, ale prawda powtarzana coraz odważniej przez środowisko dziennikarskie. Jeśli dotychczas byli tacy, którzy w to nie wierzyli, to właśnie mają okazję otworzyć oczy. 

0


 

Sylwester Latkowski, redaktor naczelny tygodnika "Wprost" fot. https://www.facebook.com/LatkowskiSylwester

Sylwester Latkowski, redaktor naczelny tygodnika “Wprost”
fot. https://www.facebook.com/LatkowskiSylwester

Cykl o Durczoku pokazuje, że naczelny “Wprost” nie jest żadnym dziennikarzem tylko uzurpatorem żonglującym zmanipulowanymi quasi newsami jak chociażby rzekomy list z Urzędu Skarbowego w Katowicach do szefa “Faktów” TVN. Robi to rozmyślnie na czyjeś zlecenie lub jest pozbawiony umiejętności trzeźwego myślenia. Daje się przy tym wykorzystywać łykając wszystkie, najbardziej nawet irracjonalne informacje i podnieca się do czerwoności robiąc z nich kolejne “super afery Latkowskiego”. W dodatku nie potrafi ocenić co jest informacją chronioną tajemnicą dziennikarską, a co zwykłym ordynarnym donosem. I nie chodzi tu tylko o Durczoka, ale również o wcześniejsze super newsy super redaktora Latkowskiego.

W środowisku często mówi się o nim “mistrz autoreklamy” albo “artystyczny cwaniaczek”. Święty nie jest. I nie był. Był za to oskarżony o sprowadzenie z Litwy egzekutorów i zlecenie pobicia swojego wspólnika, który był mu winien pieniądze za samochody – Latkowski na początku lat 90-tych handlował używanymi samochodami sprowadzanymi z Niemiec. Był także ścigany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przed tymi oskarżeniami uciekł do Niemiec, potem do Szwecji, aż w końcu do Rosji gdzie się skutecznie ukrywał. Na koncie ma prawomocny wyrok 2 lat i 3 miesięcy więzienia za wymuszenia rozbójnicze. Odsiedział z tego 19 miesięcy. Po wyjściu na wolność postanowił, że będzie dziennikarzem i reżyserem.

Latkowski bardzo ochoczo sięga po tematy dużego kalibru: zabójstwo Papały, śmierć Blidy, afera podsłuchowa i inne. Jednak można odnieść wrażenie, że każdy z tych tematów Latkowski traktuje jakby były wyłącznie jego autorskimi dziełami, jakby miał monopol na prawdę, pozuje na jedynego sprawiedliwego i gwiazdora dziennikarstwa ujawniającego największe afery świata. Buduje mit ciemiężonego przez system obrońcy wolności słowa.

Zanim objął stanowisko redaktora naczelnego tygodnika „Wprost” nie był związany z żadną redakcją, nigdy, więc o pracy redakcji i procesie tworzenia gazety nie wiedział zbyt wiele. Amator na głębokiej wodzie. Latkowski jest dziennikarzem bo tak siebie nazywa, ale po prawdzie, swoim zacietrzewieniem pokazuje, że nie ma pojęcia o etyce dziennikarskiej, a już na pewno nie ma pojęcia o rzetelności dziennikarskiej. Lubi natomiast być w centrum uwagi, grać bojownika o wolność i sprawiedliwość, ferować wyroki, moralizować i „ustawiać do pionu”, a wręcz stygmatyzować wszystkich dookoła. Dla podniesienia czytelnictwa i sprzedaży upadającego tygodnika, którym kieruje, gotów jest zrobić wszystko, co właśnie pokazał.

/mp

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758