Zdrowie
Like

Łapówkarze mafii farmaceutycznej rezygnują ze stanowisk

12/11/2014
271 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Łapówkarze mafii farmaceutycznej rezygnują ze stanowisk

Polscy tzw. konsultanci krajowi, którzy brali dotąd wielkie łapówki od karteli farmaceutycznych za propagandę i reklamy toksycznych i nieskutecznych chemikaliów i szczepionek, masowo rezygnują z tych funkcji, bo nie chcą ujawniać ile setek tysięcy czy milionów zł/dol/euro łapówek wzięli.

0


„Zgodnie z projektem, wszyscy konsultanci oraz kandydaci na konsultantów będą składali oświadczenia, ujawniając informacje o faktach, które mogłyby skutkować ewentualnymi konfliktami interesów między pracą konsultanta a inną działalnością, którą prowadzą. Konsultanci krajowi będą składali je ministrowi zdrowia, a konsultanci wojewódzcy – wojewodom” – wynika z projektu nowelizacji ustawy.

Konsultanci medyczni oświadczenia, w których muszą ujawnić darowizny, prezenty i wyjazdy sponsorowane przez firmy farmaceutyczne, muszą złożyć do połowy grudnia. Oświadczenia będą upublicznione w będą Biuletynie Informacji Publicznej i zostaną sprawdzane przez CBA.

Na chwilę obecną, oświadczenia złożyło 43 konsultantów, a 26 zrezygnowało ze swoich funkcji.

Według Radia Zet, które powołuje się na Ministerstwo Zdrowia, powodem rezygnacji są kontrakty z firmami farmaceutycznymi na wielkie kwoty pieniężne.

Na podstawie: www.medexpress.pl, Radio Zet, wp.pl
Dla „Wolnych Mediów”

Inne zapisy autora:

0

Wiadomości Zdrowie za Zdrowie

586 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758