HYDE PARK
Like

Lanie wody w Klewkach

27/01/2014
1118 Wyświetlenia
1 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Nasza racja stanu, obserwując sprawę więzień CIA, da się streścić w następujący sposób: klientyzm i kupczenie ciałem dziwki na europejskich i światowych salonach.  Wszystko pod auspicjami szlachetnej walki z terroryzmem i solidarności w podnoszeniu standardów demokracji. Chcąc być uczciwi musimy zwrócić honor tym, którzy o talibach w Klewkach mówili półgębkiem już dawno, co uczy nas, że w każdej plotce jest trochę prawdy. A ponieważ półgębkiem głosili tę prawdę okoliczni chłopi, to nieśmy im w darze półgęsek. Gdyby mówili pełną gębą, to ofiarowalibyśmy całą gęś. Wtedy dodatkowo mogłaby o tym gęgać i może ta wiedza dotarłaby do uszu władców naszej państwowej wioski. Nie musieliby się teraz tłumaczyć, albo obłudnie udawać głupka. Wszystko to gigantyczne kłamstwo i ocean hipokryzji, bo analizując imperialną […]

0


Lanie_wody

Nasza racja stanu, obserwując sprawę więzień CIA, da się streścić w następujący sposób: klientyzm i kupczenie ciałem dziwki na europejskich i światowych salonach.  Wszystko pod auspicjami szlachetnej walki z terroryzmem i solidarności w podnoszeniu standardów demokracji. Chcąc być uczciwi musimy zwrócić honor tym, którzy o talibach w Klewkach mówili półgębkiem już dawno, co uczy nas, że w każdej plotce jest trochę prawdy. A ponieważ półgębkiem głosili tę prawdę okoliczni chłopi, to nieśmy im w darze półgęsek. Gdyby mówili pełną gębą, to ofiarowalibyśmy całą gęś. Wtedy dodatkowo mogłaby o tym gęgać i może ta wiedza dotarłaby do uszu władców naszej państwowej wioski. Nie musieliby się teraz tłumaczyć, albo obłudnie udawać głupka.

Wszystko to gigantyczne kłamstwo i ocean hipokryzji, bo analizując imperialną politykę mocarstw w ostatnich stuleciach powstanie tzw. terroryzmu było zjawiskiem nieuchronnym. Po drugie po raz kolejny okazuje się, że prawo nie jest z charakteru uniwersalistyczne i chroni racje tych, którzy je tworzą sami chroniąc się za immunitetem. Współczesne państwa z ogromem swoich często szemranych interesów są amoralną kloaką, która wylewa się na całe społeczeństwa. Stąd ciągła rozbudowa aparatu urzędniczego i represji. Ponieważ potrzeby ludzkie nijak się mają do tych, które na co dzień są kreowane ludzka cierpliwość i spokój są na wyczerpaniu. Państwo swoim panoptycznym okiem to widzi i ciągle musi nas trzymać w szachu i straszyć. Wszelkie tzw. kryzysy nadają się do tego idealnie. I szybki okolicznościowy kuplet:

Włączasz tiwi wczesnym morning

Temat pierwszy waterboarding

Teraz to już nie przelewki

W pierwszym planie znowu Klewki.

 

Chodziło kiedyś po głowie

Że tam byli talibowie

Wioskowemu Andrzejowi

Ktoś go na postronku złowił.

 

Problem ten wszak nie jest nowy

Bo ryba gnije od głowy

Wiesz to ty i wiem to i ja

Żeśmy mieli więźniów CIA.

 

Można pytać, jaka racja

Stanu jest ta demokracja

Bo gdyś zbrukał swoje dłonie

Toś jest dziwka na salonie,

 

Która prowadzi się marnie

Dając tym, co swoją armię

Wysyłają gdzieś z tą racją

Żeby kusić demokracją.

 

Taka jest alfonsa rola

A prawdziwa jego dola

Ta, co skrywa takie żądze

Jak szybko zrobić pieniądze.

 

I jest prawo, co tak służy

Żeby mocno cię zadłużyć

I dać wszystkim taką lekcję

Żeby znów mieć reelekcję.

 

Prawda w naszym świecie bożym

Że ten lepszy, kto je tworzy

I, że walcząc z terroryzmem

Łatwo żyć z idiotyzmem

 

Że tam w górze można wszystko

A z nas tylko pośmiewisko

Więc dla wielkiej racji stanu

Nasze życie jest do chrzanu.

 

Z pozdrowieniami Liber

0

Liber http://www.galerialiber.pl

rysownik, satyryk. Z wykształcenia socjolog. Ciągle zachowuje nadzieję

422 publikacje
6 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758