Komentarze dnia
Like

Kwaśniewski wieszczy władzę Kaczyńskiemu uwięzienie Tuska

09/10/2013
773 Wyświetlenia
0 Komentarze
21 minut czytania
Kwaśniewski wieszczy władzę  Kaczyńskiemu  uwięzienie Tuska

Aleksander Kwaśniewski „Trudno mi sobie wyobrazić, że PiS może nie wygrać wyborów. Stopień zużycia rządu, zniechęcenia, frustracji ludzi jest duży. Wielu wyborców zostanie w domu, a niska frekwencja będzie sprzyjać PiS. „…”Ale proces odchodzenia od PO jest raczej trwały. „…”I możemy się znaleźć w trudnej sytuacji. Jeśli PiS wygra, nie wiadomo, czy zdoła utworzyć rząd. A po drugiej stronie będą ugrupowania, które jako te przegrane stworzą trój- lub wręcz czwórkoalicję.

0


 Co wcale nie musi się udać. A nawet jeśli, to taka koalicja długo nie przetrwa. Wtedy w przyspieszonych wyborach PiS jako ten nieuszanowany zwycięzca może osiągnąć wynik bliski większości konstytucyjnej. I będzie prawdziwy kłopot. „….”Co Tusk powinien zrobić przez dwa lata do wyborów? – Rekonstrukcję rządu z ciekawymi oryginalnymi postaciami. I działać. Nowy rząd powinien określić się wobec kilku strategicznych spraw, np. wejścia do strefy euro. To będzie niewątpliwie potężną linią podziału na wybory, ale to fundamentalna kwestia. Lepiej dzisiaj, dwa lata przed wyborami, przedstawić wszystkie argumenty za i spróbować odbudować tę większość europejską, która głosowała za wejściem Polski do UE. To jest dziś szansa dla PO, a nie unikanie tego tematu, które doprowadzi do sytuacji, gdy może się okazać, że perspektywa euro jest w ogóle nieosiągalna dla Polski. Bo jeśli wejdziemy w okres rządów sił eurosceptycznych, to w ogóle nie ma o czym mówić. „….(źródło )

 

Leszek Miller …”- Nie tyle wolę, ile uważam, że PO jest normalnym konkurentem w drodze do władzy. PiS zaś jest wrogiem nieuznającym III RP i kontestującym demokratyczne wybory Polaków.”…”W języku obecnej polityki obrotowość oznacza zdolność koalicyjną. SLD ma taką możliwość, ale widać spór o stosunek do PO i PiS. Według teorii dwóch wrogów trzeba trzymać równy dystans do głównej siły rządzącej –PO, i głównej siły opozycyjnej –PiS. Wedle teorii konkurencyjnej – dystans nie może być jednakowy.Z jednej strony jest rywal, a z drugiej – wróg.”…”Naprawdę w Sojuszu są politycy poważnie rozważający koalicję z partią Jarosława Kaczyńskiego?– Wolę nie wymieniać żadnych nazwisk, bo nie chcę krzywdzić ludzi, ale wyczuwam taką podskórną tendencję. Ona może się nasilić, gdyby Kaczyński zaoferował SLD bardzo dużo – premiera, marszałka Sejmu, ważnych ministrów i posady w terenie. Jestem przekonany, że PiS po wyborach, gdyby miało dobry wynik, gotowe jest wiele zrobić,żeby zmontować sojusz wszystkich przeciwko PO i przeprowadzić „dePOizację„. Kaczyński zaoferuje tekę premiera Grzegorzowi Napieralskiemu?– PiS może ją zaoferować, Platforma – nie.”…”Wtedy SLD zgodziłby się na trójkolorową koalicję, czy wolelibyście wypchnąć PSL ze spółki?– Już byliśmy w trójczłonowej koalicji. Taki układ byłby bardzo przyjemny dla oka, bo oznaczałby zepchnięcie PiS do głębokiej opozycji.Partia Kaczyńskiego powinna mieć status francuskiej albo włoskiej partii komunistycznej. Swego czasu były to potężne formacje wpisane w system demokracji parlamentarnej,ale bez możliwości sprawowania władzy …..(więcej )

 

Oleksy „Tusk jest niezłym liderem. Umie omijać rafy, nawet udając głupiego „…..”Tak. PO będzie osłabiona, PSL jeszcze bardziej, tak więc jedyną możliwą koalicją będzie PO–SLD, bo Sojusz na odmianę się wzmocni. „…..”A PiS nie wygra wyborów? Jest tuż za plecami PO.
Może wygrać, ale nie będzie miało z kim rządzić. Polska scena polityczna jest zbyt nieruchawa, żeby wtargnął na nią ktoś nowy, kto mógłby wejść w koalicję z partią Jarosława Kaczyńskiego. Dlatego nawet gdyby PiS wygrało, to i tak w rezultacie będą rządziły PO i SLD. „. ..(więcej )

 

Aleksander Smolar .To oczywiste. To świadome samoograniczenie suwerenności państw członkowskich, by lepiej zarządzać wspólną suwerennością. To elementy federalizacji UE. Tyle że to scedowanie części suwerenności nie na rzecz innych państw, ale ponadpaństwowej wspólnoty, której jesteśmy członkiem”….”Wroński Czyli Europa buduje się na warunkach niemieckich. Smolar Bo to jest Europa na niemieckich warunkach. W tym sensie, że Niemcy reprezentują rygorystyczny stosunek do finansów publicznych”…..”To zrozumiałe, że Niemcy postawiły warunki. Niemcy mają prawo do samoobrony. Wcześniej mówiono, że o Europie decyduje oś Berlin Paryż , teraz dominuje Berlin, choć Paryż odgrywa ważną rolę. ….(więcej )

 

 

2011 „Bardzo interesujący wywiad Kołodki w Polsacie. Uważa on że Kaczyński jest inteligentnym politykiem i słowa o Merkel były powiedziane z wyrachowaniem . Że Kaczyński szykuje się do przejęcia władzy za rok , za dwa , kiedy Polacy biorąc przykład z innych europejskich narodów rozpoczną antysystemową rewoltę przeciwko eksploatacji przez banki i finansistów . Kołodko wyśmiał zapewnienia Tuska i Rostowskiego ,że ci zapewnia Polsce stabilizację . Oskarży ich że ich działania wpędzają Polskę w tragiczna sytuację ekonomiczną. „…(więcej )

 

Aleksander Kwaśniewski „ Kwaśniewski „-Ja mam taką czarną wizję, że zostanę kiedyś wezwany przez Parlament Europejski, żeby doprowadzić do ułaskawienia i wypuszczenia na wolność Donalda Tuska, ponieważ wcześniej odniosłem sukcesy w sprawie Łucenki i Tymoszenko „….”A to decyzja o Wawelu przesunęła katastrofę w stronę mitologii. I z mitologią nie mają szans ani sądy, ani władza „….”W ocenie Kwaśniewskiego dla zwolenników „sekty zamachowej rozwiązaniem jest nie tylko wygranie wyborów, ale jeszcze posadzenie Tuska”. „…(więcej )

 

Krasnodębski „Otóż w Polsce po 20 latach niepodległości ustalił się de facto monocentryczny, monopolistyczny system władzy. Wprawdzie istnieje parę partii politycznych, ale jest – tak postrzegają to Polacy – jeden hegemon. Istnieje jedno centrum władzy, wokół którego krążą satelity. Rola PSL w obecnej koalicji przypomina rolę ZSL, a PJN miałoby szansę stać się zmodernizowanym Stronnictwem Demokratycznym. SLD spełnia funkcję „partyjnego betonu” w ramach obozu rządzącego „…Polacy natomiast dobrze wiedzą, że jest jedna władza, która nie ma specjalnych skrupułów,  „….(więcej)

 

Tomasz Zalewski „Komentatorzy są wszakże sceptyczni co do perspektyw rozwoju ekonomicznego Korei Północnej w sytuacji, gdy reżim trzyma się wciąż dogmatów komunizmu,”…(źródło )

 

 

 

Mój komentarz

 

Kluczem do zrozumienia przerażenie Kwaśniewskiego jest świetna analiza Krasnodębskiego, która opisuje polską scenę polityczną Składa się ona z monopartii obozu pruskiego , który zbudował teatrzyk dla Polaków w postaci Platformy, SLD , Ruchu Palikota . Oraz realnej, prawdziwej opozycji , czyli Obozu Patriotycznego pod wodzem Kaczyńskiego .

 

Obóz Pruski , który w sferze gospodarczej opiera się dogmatycznie na tak zwanym ustroju socjalizmu niemieckiego , a w sferze ideologicznej , religijnej na fanatycznej religii politycznej jaką jest polityczna poprawność.

 

Przytoczyłem tutaj opis Korei Północnej Zalewskiego „ sceptyczni co do perspektyw rozwoju ekonomicznego Korei Północnej w sytuacji, gdy reżim trzyma się wciąż dogmatów komunizmu.

 

Niemcy , podporządkowana im Unia Europejska i kolaborujący z Niemcami rząd w Warszawie stoją na gruncie fanatycznego wręcz dogmatyzmu socjalistycznego .

 

Aby państwu uprzytomnić skalę fanatyzmu socjalistycznego i dogmatyzmu przytoczę słowa ministra spraw zagranicznych Niemiec , który sam stwierdza ,że Europa stoi w obliczu gwałtownego upadku gospodarczego i politycznego. A pomimo tego nie chce odstąpić ani na krok od obłąkanego prymitywnego socjalizmu niemieckiego .

 

Westerwelle„, Jeśli gospodarka Chin nadal będzie rosła w siłę w takim tempie, że

( tutaj chodzi o skalę przyrostu PKB ) że w 12 tygodni będzie wytwarzać tyle, ile gospodarka Grecji, a w 12 miesięcy tyle, ile gospodarka Hiszpanii, to dla całej Europy powinien być to sygnał wzywający do obrania lepszej strategii.  „ „Natomiast jedno jest dla Niemiec sprawą nie do podważenia: Unia Europejska znaczy dla nas dużo więcej niż tylko rynek wewnętrzny. Jest ona dla nas wspólnotą pokoju i wspólnotą losu. „….(więcej )

 

Wracając do paniki jak wybuchła w obozie pruskim związana z możliwością uzyskania przez Obóz Patriotyczny pod wodzą Kaczyńskiego większości konstytucyjnej i możliwości obalenia postkomunistycznej , kolonialnej konstytucji .

 

Konstytucja II Komuny zwanej III RP jest w swej strukturze aktem kolonialnym . Istota kolonialnej konstytucji jest niemożność zbudowania na jej podstawie suwerennego silnego ośrodka władzy i dokonani działań dekolonizacyjnych w sferze gospodarczej , finansowej i politycznej

 

Najlepszym przykładem są Węgry , które , gdyby nie wyborczy zryw niepodległościowy Węgrów i uzyskanie większości konstytucyjnej przez FIDESZ to najprawdopodobniej Orban nie byłby w stanie dokonać dekolonizacji i odniemczenia Węgier .

 

Jestem przekonany że kolonialna konstytucja została ona Polsce narzucona w wyniku działań agentury niemieckiej i rosyjskiej .

 

Tutaj warto zapoznać się opinią prominentnego członka obozu kolaboracyjnego z Niemcami

 

Janusz Lewandowski , komisarz Unii Europejskiej „Obsesje człowieka [tj. Kaczyńskiego], który gubi się w teraźniejszości, zatruwają trzeźwą ocenę polskiej racji stanu. „….”Chciałbym żeby tak było, wbrew sondażom, bo stabilizacja polityczna jest miarą dojrzałości  demokracji. Wówczas z grona liderów, spotykających się od lat na różnych  szczytach unijnych, zostałaby Angela Merkel, Donald Tusk, Andrus Ansip z Estonii i Valdis Dombrovskis z Łotwy. „….”Dostrzegam zarażenie niektórych elit środkowej Europu „orbanizmem”. Orban zręcznie gra na kompleksach narodu, który źle czuje się w obecnych granicach i ułożył z tego program gospodarczy. Swoisty „gest Kozakiewicza” wobec kapitału zagranicznego, kurateli instytucji międzynarodowych, w tym nawet Unii Europejskiej. To o tyle paradoksalne, że – wedle naszych obliczeń – Węgry były dotąd najbardziej zależnym krajem w Europie od funduszy unijnych. 97% inwestycji nieprywatnych w latach 2009-12, to inwestycje współfinansowane przez mój budżet. W Polsce dla porównania jest to 52%. Zrozumiałbym podobną strategię budowania programu gospodarczego na urażonej dumie narodowej np. w Serbii. Małpowanie Orbana w Polsce nie ma sensu. „…”Orbanizm poznacie po jego owocach. Jestem sceptyczny co do skutków tej polityki gospodarczej na dłuższą metę, chociaż osobiście lubię Viktora Orbana jako partnera rozgrywek piłkarskich, a naszym węgierskim bratankom życzę jak najlepiej. Polska nie ma powodu żywić się kompleksem utraconej mocarstwowości. „…”Dlatego typowe dla Kaczyńskiego zapożyczanie się w Budapeszcie, to sztuczne przeszczepianie na nasz grunt obcych wzorów. „….”Polityka Orbana powoduje, że Węgrzy sami się eliminują z europejskiego rdzenia decyzyjnego. „….”Nie chciałbym żeby Polska naśladowała złe wzory, bo nie ma nic bardziej sprzecznego z polską racją stanu jak pozbawianie się wpływów w Europie. „…(źródło)

 

Warto zwrócić uwagę ujawnionej przez Lewandowskiego skali bazującego na socjalizmie niemieckim uzależnienia finansowego i decyzyjnego Węgier i Polski od Niemiec , bo to w końcu Niemcy decydują o finansach .

 

Lewandowski „ Węgry były dotąd najbardziej zależnym krajem w Europie od funduszy unijnych. 97% inwestycji nieprywatnych w latach 2009-12, to inwestycje współfinansowane przez mój budżet. W Polsce dla porównania jest to 52%”

 

Jeśli ktoś ma wątpliwości kto stoi za chorą struktura inwestycji w wynikającą z tego zapaścią infrastrukturalną , gospodarczą i budżetowa , jaka jest wynikiem błędnej polityki inwestycyjnej to Lewandowski na to z rozbrajająca szczerością odpowiedział . W kwestach 97 procent inwestycji na Węgrzech i 52 w Polsce decydowały …. Niemcy , bo współfinansowanie oznacza w języku politycznym …decydowanie .

 

Czy Niemcy zgodziłby się na współfinansowanie takich inwestycji Orbana jak wsparcie nie koncernów niemieckich tanimi pożyczkami, ale Węgrów prowadzących lub chcących założyć swoje firmy

 

„Poważnym sukcesem okazał się program tanich kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw, udzielanych z rezerw Węgierskiego Banku Narodowego. Nowy prezes banku, były minister gospodarki György Matolcsy ogłosił w tych dniach, że ze względu na ogromne zainteresowanie, łączny pułap tych kredytów został podniesiony z 500 miliardów do 750 miliardów forintów. Taką całkowitą kwotę banki komercyjne mogą otrzymać od banku narodowego na zero procent pod warunkiem, że udzielą z tych środków kredyty dla firm sektora MŚP oprocentowane w maksymalnej wysokości 2,5 proc. Przypomnijmy raz jeszcze, że podstawowa stopa procentowa WBN wynosi 4,5 proc „…(więcej )

 

 

video Gospodarka Unii Europejskiej . Andrzej Sadowski i Stanisław Michalkiewicz o modelu gospodarczym Unii Europejskiej. Fragment programu „Rozmowy Niedokończone” z 25.07.2007r.

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Twitte

Autorka jest izraelską socjolog. Niedawno ukazała się jej książka „Naród nie wybrany”, będąca zbiorem rozmów z Polakami, którzy odkryli swoje żydowskie pochodzenie „…”Paulina Celnik „Żydzi nie są narodem wybranym” …..”Duża część tych, którzy serio 
traktują przykazania judaizmu, 
jest niebezpieczna dla istnienia Izraela. Mesjasz, w którego oni wierzą, zawodzi. Dlatego syjoniści i socjaliści zmuszeni byli przejąć jego rolę „….(źródło )

 

 

Krzysztof Kowalski „Rośliny już kiełkują na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, wkrótce zaczną wschodzić na innych planetach „….”Na zlecenie NASA amerykańska firma Orbitec skonstruowała przenośną szklarenkę – lekką, łatwą do złożenia. „….”W stanie nieważkości nie musi stać, zostanie przymocowana do ściany taśmą klejącą. „…”Pod sztucznym oświetleniem LED urośnie w niej sałata. Jej okres wegetacyjny wynosi 28 dni, a spożywanie nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów. „….”Sześciu kosmonautom na razie musi wystarczyć sześć małych główek sałaty raz na miesiąc „….”Dlatego NASA przykłada wielką wagę do programu Veggie. W jego drugiej fazie nastąpi próba uprawy ziemniaków, w trzeciej – ryżu i pszenicy, roślin o dłuższym okresie wegetacyjnym, wymagających skomplikowanych zabiegów agrotechnicznych, a potem, w fazie obróbki, suszenia ziaren, mielenia ich na mąkę, gotowania, wyrabiania ciasta, pieczenia itp. „….”Jeszcze pod koniec XX wieku naukowcy uważali, że przyciąganie ziemskie determinuje kierunek, w jakim rosną korzenie roślin, zagłębiając się w glebę. Eksperyment przeprowadzony na początku minionej dekady na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zmodyfikowały ten pogląd. Eksperyment polegał na tym, że na stacji i na Ziemi uprawiano tę samą roślinę – rzodkiewnik pospolity (Arabidopsis thaliana). Kosmonauci co sześć godzin wysyłali na Ziemię zdjęcia rośliny rozwijającej się w stanie nieważkości. Na Ziemi badacze porównywali fotografie z roślinami uprawianymi w podobnych warunkach, ale pod wpływem ziemskiego ciążenia. Okazało się, że wyglądają podobnie. Stąd wniosek, że na Ziemi zapuszczanie korzeni w dół nie jest spowodowane grawitacją, ale poszukiwaniem wilgoci i substancji odżywczych oraz unikaniem światła. NASA nie ma monopolu na kosmiczne rolnictwo. Zajęła się nim także Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna. Doświadczenie z czterema gatunkami warzyw przeprowadzono na Ziemi w kapsule o objętości 300 metrów sześciennych (10 x 10 x 3 m). Uprawiały je dwie osoby i żywiły się wyłącznie nimi. Rośliny służyły im także jako źródło tlenu. „…”Nasz system umożliwia szybki wzrost warzyw, a w przyszłości pozwoli na odnawianie zapasów powietrza i wody – uważa Deng Yibing z chińskiego centrum szkoleniowego dla astronautów „…(źródło)

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Twitte

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758