HYDE PARK
Like

Kto wygrał, kto przegrał europejską majówkę?

26/05/2014
394 Wyświetlenia
3 Komentarze
3 minut czytania
Kto wygrał, kto przegrał europejską majówkę?

Eurosceptycy nabierają wiatru w żagle. Brytyjska partia UKIP  moim zdaniem wiedzie prym. Po raz pierwszy zepchnęła na dalszy plan obie zardzewiałe, stare partie. Francuskim narodowcom którzy też wygrali dokleja się etykietkę ekstremy.

Wygrana UKIP stwarza możliwość przeprowadzenie w Brytanii  w 2017 r. referendum w sprawie wyjścia z Unii. Byłby to pierwszy  krok na drodze do demontażu europejskiego Frankensteina.

Eurosceptycy i prawica tupnęli nogą co przez eurokomuchów zostało nazwane trzęsieniem ziemi.

0


 

Dopiero teraz , gdy socjaliści ponieśli starty i podnoszą wrzask może dotrze do świadomości ludzkiej że dopuszczono do władzy neokomunistów. W dalszym ciągu jednak mało kto kojarzy że zabawa z wyborami do europejskiego parlamentu to tak jak zabawa głupiego gruchawką. Dużo hałasu – zero skutku.

Europą rządzi nie “wybierany parlament” ale nie pochodzący z wyboru towarzysze KOMISARZE.

Współtwórcy tego co się stało robią dobrą minę do złej gry. Brytyjski premier David Cameron mówi że ludzie są “rozczarowani” Unia Europejska a on to przyjmuje do wiadomości i rozumie.
Prezydent Francois Hollande organizuje pilne posiedzenie  gabinetu, po tym  jak premier Manuel Valls obiecał, po ogłoszeniu wyników wyborów, że obniży podatki. Wyniki, natomiast określił jako “szok i trzęsienia ziemi”.
Kanclerz Angela Merkel ,która utrzymała swoją pozycję i wygrała określiła rezurekcję prawicową   jako “niezwykłe i godne pożałowania” wydarzenie.

A jak to wygląda na podstawie prowizorycznych obliczeń:

 • Francja Front Narodowy szturmem doszedł do wygranej – 25%, 25 miejsc; Centroprawica  UMP 21%; Socjaliści  Hollande zaledwie 14% – najgorszy wynik w historii
 • Brytania  Eurosceptyczny UKIP wygrywa z 27%, Konserwatyści 24% lewicowa Partia Pracy 25%
 • Włochy  Centrolewacy premiera Matteo Renzi  solidne 40%, pięciogwiazdkowy komediant Beppe Grillo  22%, zdemobilizowany Silvio Berlusconi – 16%
 • Niemcy Chadecy Angeli Merkel wzięli swoje – 35% , centrolewica z SPD- 27%, sceptycy unijni z AfD tak jak u nas 7%
 • Grecja  Skrajne lewactwo  Syriza aż 26%, Nowa Demokracja premiera Samarasa 23%. Prawicowy Złoty Wschód   9%

Bilans jest taki że w Parlamencie  Europejskim mającym 751 miejsc “kongregacja”  EPP straciła 60 wygodnych foteli ale jednak pozostanie najliczniejszą koalicją mając 28.23%.

Neokomuniści dla niepoznaki zwący się Socjalistami pozostaną z 186 miejscami, Liberałowie pozostaną w sile 70 oraz Zieloni -55.

A graphic projection of European election results

Euro biurokraci nie od dziś potrafią nazwać każdą porażkę sukcesem więc i tym razem tak robią.

Bezczelnie oświadczyli że większość ludzi głosowała za tym aby być częścią Europy. Przecież większość ludzi pozostała w domach wyraźnie Europę olewając. Ci co przyszli , oprócz tych co musieli bronić swojego koryta, także dali dowód swojej dezaprobaty.

Nie zapominajmy że sterroryzowana i ogłupiona społeczność Europejska to ponad 500 mln ludzi. Rządzi  nimi marionetkowy parlament sterowany przez samozwańczy rząd komisarzy ludowych.

Takie są realia. Jakie tu ma znaczenie czy w Polsce ktoś będzie miał jeden % więcej lub mniej niż jego opozycyjny koleżka. Przypominam po raz kolejny. Żaden z partyjnych delegatów wysyłanych do Brukseli nie ma legalnego mandatu do reprezentowania Narodu Polskiego. Reprezentują oni wyłącznie  tylko tych kacyków ktorzy umieścilii ich na listach wyborczych.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

935 publikacje
192 komentarze
 

3 komentarz

 1. Avatar Sceptissimus

  Trafna analiza rzeczywistości. Zaostrzyłbym tylko ocenę te 500 milionowej społeczności w Europie. Ona nie jest sterroryzowaną, choć jest ogłupioną na własne życzenie. Wszak głupich nie sieją…
  Ponadto zawsze aktualna pozostaje prawda, że nieobecni głosu nie mają, więc nie można mówić o niereprezentatywności wybranych gremiów.
  Przykłady Francji czy Wielkiej Brytanii potwierdzają, że czasami można minimalnym nakładem osobistego wysiłku (pomyśleć i mądrze wybrać) wpływać na bieg wydarzeń.

  0
 2. Jeśli już bawimy się w tę gierkę zwaną wyborami, to uznać musimy naszych europosłów. Oczywiście na liście priorytetów winna być zmiana ordynacji. Ale czy ma to sens, jeśli za 2 kadencje będziemy wolnym krajem? (chyba, że najadą na nas Chińczycy).

  0
 3. Avatar AS

  Unia i tak będzie, bo Ameryka chce mieć w Europie jednego partnera. Przecież nie będzie gadać z każdym oddzielnie, bo to nie ma sensu. A i ile to czasu zajmuje? Już się tak o Unię nie martwcie.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816