Bez kategorii
Like

Kto wydaje Chrystusa

21/12/2012
325 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

ten marnie kończy

0


Czy tytuł nie wydaje ci się zastanawiający? Na ogół zostaliśmy nauczeni myśleć że Jezusa wydał Judasz. Wydał. A więc już się stało.

 

Pozwól że cię oświecę. Chrystusa wydaje ten kto go ma lub można powiedzieć ten w którym Chrystus mieszka. A mieszka on w każdym do kogo przychodzi, jeśli tak można powiedzieć. Przychodzi on do słabych, chorych, prześladowanych i tych którzy świadomie postanowili iść drogą Syna Bożego czyli Syna Człowieczego. Kto to może być? To może być każdy z nas i każdy obok nas.

 

Znaczy to że każdy z nas może wydać innym ludziom Chrystusa, każdy kto Chrystusa wcześniej przyjmie. Jak się to dzieje jest znowu sprawą niejasną. Jeśli jednak zrozumie się że symbolem chrystusa jest owca to wtedy wszystko zaczyna nabierać sensu. Ten kto zachowuje powściągliwość, nie ulega emocjom, nie atakuje innych, nie daje się sprowokować, nie oddaje kiedy go biją i potwarzają, kiedy go oskarżają ale powściąga się, ucieka od wszelkiego zła i pokornie chroni owcę która w nim mieszka. Ten właśnie może wydać Chrystusa. Trzeba pamiętać że ten kto ma Chrystusa może być prześladowany nawet przez najbliższych. W takiej sytuacji może dojść do sytuacji skrajnych w których inni ludzie w tym nabliższi będą wściekle atakować, szydzić, ośmieszać, pogardzać czując że taka osoba ma Chrystusa. Dosłownie. Osoba mająca Chrystusa jest wyczuwana przez innych. Ma to bowiem związek z fizjologią. O czym się znowu nie mówi wcale, a jeśli jest to gdzie zawarte to nie mówi się o tym wprost. Niektóre żydowskie księgi mówią o tym w pewien zawoalowany sposób nie podając dość prostego wyjaśnienia czego to dotyczy. Rozwiązanie znajdujemy jednak w greckich mitach i historii o złotym baranie Chrysomallosie. Ta mitologiczna historia opowiada dokładnie tą samą historię. Inną odsłoną tego mitu jest wyprawa po złote runo. Złote runo barana Chrysomallosa nie jest niczym innym jak właśnie chrystusem czyli inaczej mówiąć namaszczeniem bożym. Osoba prześladowana otrzymuje od Boga łaskę namaszczenia która go chroni przed wpływem duchów które chcą go zniszczyć. Na głowie takiej osoby pojawa się biało-żółty nalot – czyli złote runo. Taka osoba jest bezwątpliwości osobą namaszczoną i nosi Chrystusa. A więc taka osoba może wydać Chrystusa. Od strony fizjologicznej łączy się to z bardzo ważnym organem w naszym ciele – z trzustką. To ona wszystko sprawia i tworzy substancje która chroni nasze ciało-duszę przed obcymi duchami. Mając tą łaskę możemy wydać Chrystusa innym ludziom. Jak to się dzieje już zostało powiedziane. Jeśli mając Chrystusa dasz się sprowokować, jeśli będą cię prześladować i ulegniesz lękom egzystencjalnym szukając pomocy u ludzi, jeśli ulegniesz emocjom negatywny, wtedy wydasz Chrystusa i zostanie on od ciebie zabrany.

 

Co należy robić aby Jezusa nie wydawać? Należy bezwzględnie zachowywać postawę posłudznej owcy i nie dać się sprowokować tym którzy będą prześladować, trzeba uciekać w łagodność, skromność, pokorę oraz zachowywać czystość. Bardzo wiele osób traci ochronę chrystusa w młodym wieku będąc prześladownym przez rodziców i rodzeństwo oddając się cielesnym żądzom. Aby poradzić sobie i uchronić Chrystusa w sobie trzeba uciekać do Boga, to znaczy modlić się i chować w sobie, szukając Boga i prosząc go o pomoc. Tak długo jak to konieczne i cały czas kiedy jest się naciskanym oraz w ogóle po prostu trzeba nauczyć się głęboko modlić i trwać cały czas w stanie przemienienia. 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Antymedyczny

""Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny spos

161 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816