HYDE PARK
Like

Kto może ubiegać się o pozyczkę ratalną przez internet?

19/07/2018
544 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Kto może ubiegać się o pozyczkę ratalną przez internet?

Popularność pożyczek gotówkowych zaciąganych przez internet stale rośnie. Jest to forma wsparcia gotówkowego, z której może skorzystać każda osoba, spełniająca określone warunki. Zwykle wystarczy dowód osobisty oraz weryfikacja tożsamości, aby pieniądze szybko znalazły się na koncie pożyczkobiorcy. Kto może dostać pożyczkę online i jak wygląda cały proces?

0


Warunki otrzymania pożyczki online

Formalności związane z pożyczkami przez internet są znacząco zminimalizowane. Podstawowym warunkiem jest wiek pożyczkobiorcy – minimalny to 20 lat, a maksymalny 80 lat. Niektóre firmy udzielają pożyczek wyłącznie osobom w wieku 25-60 lat. Warunki te można sprawdzić, korzystając ze specjalnych serwisów porównujących oferty, np. https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-ratalne/. Wymagane jest także posiadanie stałego adresu zamieszkania oraz numeru PESEL.

Większość firm wymaga też, aby klient posiadał stałe źródło dochodu, np. z tytułu renty, emerytury czy umowy o pracę. Niekiedy pożyczkobiorca musi wypełnić deklarację, w której potwierdza, że nie ma negatywnej historii kredytowej, np. w KRD lub BIK. Niektóre firmy pożyczkowe sprawdzają swoich klientów w BIG – wówczas wsparcia nie otrzyma osoba, która ma już jakieś wpisy w rejestrze dłużników.

Procedura przyznawania pożyczki

Pierwszym krokiem do zaciągnięcia pożyczki przez internet jest wybranie kwoty oraz preferowanego okresu spłaty. Następnie należy wypełnić znajdujący się na stronie internetowej formularz i potwierdzić prawdziwość wpisanych informacji. We wniosku wpisuje się dane osobowe oraz status zawodowy. W ciągu kilku minut lub kilku godzin wniosek jest weryfikowany, a pożyczkodawca sprawdza informacje o potencjalnym kliencie.

W przypadku, gdy decyzja jest pozytywna, pieniądze przesyłane są na konto. Można też zdecydować się na odbiór gotówki na poczcie – wybraną opcję trzeba zaznaczyć w formularzu. W przypadku przelewu na konto pieniądze mogą pojawić się nawet po 1-2 dniach, ponieważ jest to zależne od ustalonych przez bank harmonogramów przelewów przychodzących i wychodzących. Zobacz również Pożyczanie pieniędzy przez internet – poradnik krok po kroku

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

314 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816