Bez kategorii
Like

Kto jest winny za porażkę? Ty, rząd czy może Twoje geny?

19/12/2012
439 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

W dzisiejszych czasach kiedy technologia rozwija się w błyskawicznym tempie, obserwujemy spory postęp niemalże w każdej dziedzinie życia. Począwszy od nowoczesnych rozwiązaniach w komunikacji, na medycynie kończąc.

0


Lepsze zrozumienie procesów zachodzących zarówno na Ziemi jaki i wśród ludzi, pozwala nam łatwiej stawiać czoła kryzysom gospodarczym czy groźnym epidemiom. Niestety, wraz z rozwojem genetyki wiele osób znajduje usprawiedliwienie swoich porażek w swoich genach lub wychowaniu.

Nie zrzucaj odpowiedzialności!

Wiek XX przyniósł nam wiele korzyści jak również nowych, nigdy wcześniej nieznanych niebezpieczeństw. Wysoko kaloryczne produkty, szybkie tempo życia, upośledzenie społeczne spowodowane ogromną ilością czasu w samotności np. przed komputerem. Ze wszystkimi tymi problemami będą borykać się (lub już się borykają) ludzie. Niestety, większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że jedyną osobą, którą należy winić za ich porażki życiowe są.. oni sami. Uwielbiamy usprawiedliwiać się złą polityką rządu, genami odpowiedzialnymi za jedzenie kilograma cukierków dziennie czy wychowaniem rodziców.

Nie oszukujmy się – jeśli coś Ci w życiu nie wyszło, jest to tylko i wyłącznie Twoja wina i im wcześniej weźmiesz odpowiedzialność za własne życie tym lepiej dla Ciebie. Uwierz mi, nikomu nie zależy na tym, aby Tobie było dobrze poza Tobą samym. Rząd chce poparcia, firmy chcą zysku, inni ludzie chcą korzyści. Nikt nie będzie Cię uszczęśliwiać, bez wyraźnego pożytku dla siebie.

Główne problemy XXI wieku

Upośledzenie społeczne

Dziękuję Bogu, że mam dwadzieścia kilka lat i było mi dane wychowywać się w czasach, kiedy Internet nie był tak powszechny jak jest dzisiaj. Na szczęście dorastałem bez konsoli do gier, smartfona i czasach gdzie rodzice nie byli aż tak zatroskani o swoje pociechy. Nagonka na pedofilię, przestępczość i różnego rodzaju niebezpieczeństwa, które czyhają na Twoje dziecko sprawia, że rodzice bardziej krzywdzą swoje dzieci niż im się wydaje. Dzisiaj przechodząc obok boiska do piłki nożnej ciężko dostrzec grających w piłkę chłopców czy dziewczynki grające w klasy. Wychodzenie na dwór zamieniło się w przesiadywanie w domu na Facebooku. Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to być groźne, jednak wielu znanych psychologów społecznych bije na alarm, że młode, cyfrowe pokolenie będzie aspołeczne.

Dawniej zapytanie nieznajomej osoby o godzinę czy o trasę dojścia do punktu X było czymś normalnym – dziś, coraz więcej młodych osób nawet z tym problem o czym można się przekonać odwiedzając chociażby fora dyskusyjne dla nieśmiałych osób. Fakt posiadania smartfona ze stałym dostępem do Internetu ogranicza naszą potrzebę rozmowy, ponieważ pytanie wyszukiwarki wydaje nam się o wiele rozsądniejsze. O skali problemów osób w młodym wieku możemy się przekonać, odwiedzając wyszukiwarkę Google wpisując chociażby: "Mam 20 lat.." i sprawdzić sugestie Google, czyli to co wpisują inni Internauci. Ludzie są zagubieni, mają problemy, lecz swoje żale wolą wylewać na forach dyskusyjnych niż porozmawiać z przyjaciółmi.

Całe szczęście da się to zmienić.

Weź w pełni odpowiedzialność za swoje życie, wyjdź z domu i poznaj nowych ludzi. Life is simple.

Otyłość, niezdrowy tryb życia

Ludzkość nigdy w historii nie spożywała tak ogromnych ilości cukru jak dzisiaj. Lekarze i dietetycy biją na alarm, informując, że cukier może być tak samo uzależniający jak kokaina czy inne narkotyki. Legalność cukru w połączeniu z chronicznym stresem, sprawia, że ludzie "zajadają" swoje stresy wysokokalorycznymi posiłkami. Więcej o cukrze dowiesz się z tej infografiki. Otyłość to poważny problem, szczególnie w krajach wysoko rozwiniętych (USA, Australia). Osoby z nadwagą statystycznie rzecz biorąc są bardziej narażone na różnego rodzaju choroby, co będzie wymagać większych nakładów pieniężnych na opiekę zdrowotną. Dodatkowe kilogramy, w połączeniu z dużą dawką stresu wpływają bardzo niekorzystnie na zdrowie psychiczne. Ludzie stają się nieśmiali, wstydliwi, zakompleksieni, co sprawia, że osobnicy z problemami wolą zamknąć się w swoim pokoju z sześciopakiem piwa, niż wyjść do ludzi.

Czy jest to problem, którego nie da się w jakiś sposób rozwiązać? Oczywiście, że się da.

Należy się zdrowo odżywiać, regularnie uprawiać jakiś sport i ograniczyć ilość spożywanego cukru. Life is simple.

Przykładów zachodzących zmian na świecie można mnożyć i mnożyć. Świat będzie rozwijał się coraz szybciej, a wraz z nim zmieni się nasze życie. Z pewnością w przyszłości będziemy musieli stawić czoła wielu problemom, których dzisiaj nie jesteśmy sobie w stanie nawet wyobrazić. Jedno jest pewne. Odpowiednie nastawienie i fakt przejęcia odpowiedzialności za własne życie, z pewnością pozwoli nam się od wielu problemów uchronić.

  • Zadbaj dziś o własne jutro. 
  • Nie zrzucaj odpowiedzialności na innych.
  • Planuj, ustalaj cele, realizuj je.
  • Miej dobre kontakty z najbliższymi i dbaj o nie.

 Motywacja-Blog.pl

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Micha

6 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816