Bez kategorii
Like

Kto jest skuteczny w sprawie wraku? I dlaczego PJN?

20/12/2012
391 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Parę dni temu Radosław Sikorski zwrócił się do K. Ashton z prośbą o to, by na najbliższym szczycie UE – Rosja poruszyła ona sprawę zwrotu wraku TU-154.

0


 Rzeczniczka lady Ashton powiedziała, że przyjęła ona to do wiadomości, co w języku dyplomacji oznacza, że spuściła naszego ministra na drzewo. Potwierdzeniem tego faktu jest agenda najbliższego szczytu – nie ma w niej tematu oddania nam wraku prezydenckiego samolotu gnijącego od prawie trzech lat na rosyjskim lotnisku.

Dokładnie dziś prezes PJN, Paweł Kowal, doprowadził do tego, że w Moskwie, na spotkaniu członków Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego z przedstawicielami rosyjskiej Dumy Państwowej, punkt o zwrocie naszego wraku został wprowadzony do agendy tego szczytu. Mam nadzieję, że media to odnotują i dostrzegą to, kto jest skuteczny, a kto skuteczność tylko udaje.
 
Mam zaszczyt poinformować Państwa, że przed tygodniem zwróciłem się do dwóch europosłów PO, zasiadających w Delegacji PE ds. Współpracy z Rosją, iż chciałbym, żeby na najbliższym posiedzeniu tego gremium będę dążył do przyjęcia przez nie oświadczenia, którego sensem byłoby wezwanie Rosji do wydania nam wraku. Napisałem zresztą także i to, że zrobię to z nimi lub bez nich. Za kilka tygodni okaże się, czy i w tej materii okażemy się skuteczni. Dobrze byłoby, gdyby eurodeputowani PJN i PO połączyli swoje siły, ale – jak pokazał Kowal – liderzy tej pierwszej partii są w stanie poradzić sobie w takich sprawach sami.
 
PiS nawet nie próbowało wykorzystać instytucje unijne do załatwienia tej ważnej dla Polski sprawy. Gadania było dużo, działania mało. Nawet tak nieudanego, jak Radosława Sikorskiego.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Migalski

283 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816