HYDE PARK
Like

Kto chce śmierci Papieża?

22/10/2015
460 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Kto chce śmierci Papieża?

Jakoś tak się składa że na drodze libertynów do przejęcia panowania nad światem zawsze staje Kościół. Wtyczki w Watykanie nie zawsze stają na wysokości działania więc najpierw starają się omotać głowę Kościoła. Tworzą wrażenie że Papież jest z nimi i że powiedział to czego nie powiedział. Później starają się go “zneutralizować”. Zamach na Jana Pawła II, dymisja Benedykta XVI, teraz przyszła kolej na Franciszka bo walą się w gruzy nadzieje zboczków na Synodzie Biskupów.

0


 

“Kto chce śmierci papieża”, pyta w nagłówku włoska Il Giornale. La Repubblica i La Stampa,obydwa szanowane dzienniki piszą na pierwszych stronach o “cieniu spisku”.

A spisek widać,  i czuć. Teorie spiskowe godne powieści Dana Browna zakiełkowały w mediach włoskich formułując oskarżenia, że wrogowie Franciszek  chcą podważyć jego autorytet i władzę w Kościele po tym jak jedna z podłych gazet doniosła  że Papież ma guza mózgu.

Watykan gniewnie zaprzeczył temu kłamstwu, nazywając ten “zamach w nowym stylu”, działaniem nieodpowiedzialnym i niewybaczalnym. Ale ta podłość nie znika z oczu, ale podgrzewa się ją jak sensacyjną sagę podniesioną do rangi opowieści w stylu ” płaszcza i szpady “.

Większość gazet potwierdziła, że historia jest fałszywa. Ale zamiast zdyskwalifikowania jej jako dziennikarskiej kaczki, komentatorzy i duchowni dają światu Machiaweliczną, przebiegłą intrygę polityczną.

Wspólnym mianownikiem komentarzy jest to , że przeciwnicy Papieża, Watykanie i Kościoła Katolickiego chcą osłabić jego autorytet przed kluczowym spotkaniem biskupów świata w kwestiach rodziny które zbliża się do końca w niedzielę. Widocznie wtyczkom NWO uczestniczącym w Synodzie nie udaje się osiągnąć zamierzonych celów. Zapewne Papież po spotkaniach z rodzinami w Filadelfii usztywnił swoje stanowisko.

La Repubblica cytują argentyńskiego biskup Victora Manuela Fernandez,o dobrze zaplanowanej strategii “apokaliptycznego” sprzeciw konserwatystów, którzy chcą zdestabilizować Kościół i zablokować próby, wypaczenia podstawowych zasad wiary usiłuje obarczyć winą zwolenników utrzymania Kościoła działającego według nauk Chrystusa a nie progresywnych hierarchów.

Wszystkim zaczęło się raportu opublikowanego przez niszowy Quotidiano Nazionale, że japoński lekarz  potajemnie odwiedził Watykan w styczniu , zbadał papieża i stwierdził, że ma on łagodnego guza, który może być leczony bez operacji. Informacja na pozór (i faktycznie) bez żadnego znaczenia. Zrobiono z igły widły, gdyż Watykan tej historyjki nie potwierdza.

Watykan trzykrotnie szczegółowo podał dementi, a lekarz, Takanori Fukushima, wydał poprzez swoje o biuro w Północnej Karolinie oświadczenie,  w którym stwierdza że: “.. Nigdy nie przeprowadzał badania medycznego papieża a historie na ten temat są całkowicie fałszywe”.

Niektóre libertyni, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz Kościoła, stali się nerwowi przed ogłoszeniem wyniku Synodu, ” przyznał niemiecki kardynał Walter Kasper, kręcący się blisko papieża.

Konserwatywni uczestnicy Synodu przeciwstawili się zmianom doktryny  Kościoła w kwestiach takich jak, jak usprawiedliwienie homoseksualistów i rozwodników.
Papież powiedział, że chce aby okazać im więcej litości, ale bez zmiany podstawowych zasad wiary Kościoła.

Moim zdaniem “afera” jest zemstą i groźbą  ze strony hierarchów którzy  “wilkami w owczej skórze” czyli “fałszywymi pasterzami przed którymi już Chrystus nas ostrzegał.

09d22ecea9fb8de05354a6259f88690d,0,0.png

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816