Bez kategorii
Like

Ksiądz Napiórkowski przy pomniku Dmowskiego w wigilię Dnia Niepodległości mowi o Krzyzu z Giewontu

12/11/2012
392 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Moje serce Ksiądz Władysław szczególnie podbił posiadaną wiedzą o miejscu Krzyża z Giewontu w dziejach naszego narodu, bardzo rzadką nie tylko wśród osób świeckich, ale również wśród kleru polskiego.

0


Ksiądz Władysław Napiórkowski, kapłan Kościoła Świętego, Matki Naszej w dniu 10 listopda 2012, w wigilię Swięta Niepodległości w towarzystwie Bohdana Poręby zawitał pod pomnikiem Romana Dmowskiego na Placu Na Rozdrożu i wystąpił przed kamerą TELEWIZJI NARODOWEJ. Tego dnia Fundacja Pamięci Narodu Polskiego odznaczyła Księdza Orderem "Polonia Mater Nostra Est" – miedzy innymi za wybitne zaslugi na rzecz upamiętnienia Bitwy Zaniemeńskiej i Ofiar Ponar. Czcigodnego Księdza poczęstowaliśmy herbatą, wypytaliśmy o rózne ważne rzeczy i odkryliśmy, że jest uczniem i wychowankiem Ojca Krąpca gdy studiował na KUL-u. Bratnia dusza, ma ogromną wiedzę historyczną i bardzo sprawie polskiej oddany. Wzruszający film o tej naszej rozmowie powstał i jest do obejrzenia;

Moje serce Ksiądz Władysław szczególnie podbił posiadaną wiedzą o miejscu Krzyża z Giewontu w dziejach naszego narodu, bardzo rzadką nie tylko wśród osób swieckich, ale również wśród kleru polskiego. Pragnę podziękować Panu Bohdanowi Porębie, reżyserowi polskiemu za to, że wyreżyserował takie piękne spotkanie. 🙂 Poczułem się jak na planie filmu "Hubal" i "Polonia Restituta".

/-/ Eugeniusz Sendecki

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Eugeniusz Sendecki

Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

123 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816