Globalnie i Lokalnie
Like

Ks. Isakowicz-Zaleski: „Redakcja Gazety Polskiej zablokowała mój felieton o banderowcach”

06/03/2014
553 Wyświetlenia
3 Komentarze
6 minut czytania
Ks. Isakowicz-Zaleski: „Redakcja Gazety Polskiej zablokowała mój felieton o banderowcach”

„DZISIAJ rano OTWIERAJĄC NOWY NUMER “GP” zauważyłem, że CAŁY MÓJ FELIETON ZOSTAŁ ZDJĘTY przez REDAKCJĘ (…) CI co chcieli UKRAINĘ SOWIECKĄ zastąpić BANDEROWSKĄ mogą mieć SATYSFAKCJĘ”

0


taniec na majdanie

.

 !!!

*****

.

Siedem lat temu redaktor naczelny “Gazety Polskiej”, p. Tomasz Sakiewicz zadzwonił do mnie, usilnie prosząc, abym zaczął pisać felietony do jego tygodnika. Zaproponował mi wówczas miejsce na ostatniej stronie, czyli dokładnie tam gdzie swoje teksty zamieszczał Waldemar Łysiak, który w tym czasie zrezygnował z dalszej współpracy z redakcją. Propozycję przyjąłem i od tej pory tydzień w tydzień przesyłałem swoje felietony. Łącznie ponad 320 tekstów. Nigdy nie zawaliłem żadnego terminu, nawet wtedy, gdy byłem w szpitalu czy zagranicą. Zawsze też byłem lojalny wobec redakcji, zwłaszcza wtedy, gdy przeżywała ona swoje zewnętrzne i wewnętrzne problemy.

.

W ostatni piątek przesłałem też felieton na najnowszego wydania (mam na to potwierdzenie), w którym opisałem powiązania niektórych członków nowego rządu w Kijowie z ruchem banderowskim. Dzisiaj rano otwierając nowy numer “GP” zauważyłem, że cały mój felieton został zdjęty przez redakcję. Zastąpiono go tekstem pt. “Widziałem Majdan”, autorstwa innego duchownego, ks. Wiesława Gryniewicza SAC.

.

O tej decyzji redakcji nie byłem wcześniej powiadomiony. Nikt do mnie nie napisał, ani nikt nie zadzwonił. Zero wyjaśnień, choć moja umowa z “GP” jest nadal ważna. Obowiązuje ona tak mnie, jak i redakcję.

.

Jak mówi prawo rzymskie: “Pacta sunt servanda” (Umów należy dotrzymywać). Kto jak kto, ale tygodnik odwołujący się do wartości prawicowych powinien do tej zasady stosować się. Poza tym, dobre obyczaje nakazują, że jeżeli podejmuje się decyzję o odrzuceniu czyjegoś wysiłku, to trzeba to zainteresowanemu powiedzieć prosto w oczy, bez uciekanie się do różnych trików.

.

Zdaję sobie sprawę, że redakcji “GP” od dłuższego czasu nie jest po drodze z moją skromną osobą. Niech więc ma odwagę tę sprawę rozwiązać po ludzku i z zachowaniem obowiązującego prawa. Czekam na to. Trzeba też mieć odwagę wyjaśnić to Czytelnikom i Klubom “Gazety Polskiej”, od których w 2008 r. otrzymałem tytuł Człowieka Roku, a wcześniej od redakcji za odwagę pisania prawdy o działaniach SB wobec Kościoła także Nagrodę im. św. Grzegorza I Wielkiego.

.

Poniżej link do zablokowanego artykułu

 http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=14&nid=9090

*****

.

___________________________________________________________________________________

.

Tekst zablokowany przez redakcję “Gazety Polskiej”.

BANDEROWCY w NOWYM RZĄDZIE

 

.

Przyznanie nacjonalistom ważnych stanowisk państwowych niczego Ukrainie dobrego nie wróży.

.

Ci co chcieli Ukrainę sowiecką zastąpić banderowską mogą mieć satysfakcję, bo wśród nowych ministrów ukraińskich znalazło się kilku czcicieli UPA.

.

Pierwszy z nich to ARSENIJ JACENIUK, PREMIER. Jako prezes FUNDACJI OPEN UKRAINE realizował on program „WSPÓLNA HISTORIA – WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ”, w RAMACH którego we WSCHODNIEJ UKRAINIE PROMOWAŁ UPA.

.

Drugi z nich to OŁEKSANDER SYCZ, WICEPREMIER, rodem z Wołynia. Jako historyk ZAJMUJE się BADANIAMI nad życiem STEPANA ŁENKAWSKIEGO, głównego ideologa ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW, autora „DEKALOGU UKRAIŃSKIEGO NACJONALISTY”. W 2011 r. uczestniczył w hucznych obchodach 102. rocznicy urodzin Bandery. Jak pisał Eugeniusz Tuzow-Lubański, nazwał on wówczas region karpacki “banderowską krainą”, a radnych samorządów regionu wzywałdo stania się “DUCHOWYMI i URZĘDOWYMI BANDEROWCAMI.

.

Trzeci z nich, to BORYS TARASIUK, wicepremier ds. integracji z UE (w ostatniej chwili ponoć wycofał się). Przez lata pracował w dyplomacji radzieckiej m.in. w Nowym Yorku. Na takim stanowisku trzeba było być albo agentem KGB, albo osobą przez niego akceptowaną. Później był instruktorem Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Ukrainy.

.

Z kolei w 2007 r., w 65. rocznicę powstania UPA wezwał prezydenta Wiktora Juszczenkę do uznania tej zbrodniczej organizację za stronę walczącą o niepodległość. Czwarty to Andrij Mochnyk, minister środowiska, aktywny polityk “Swobody”. W 2009 r. wraz Ołehem Tiahnybokiem i Ołeksandrem Syczem zwracał się do prezydenta o nadanie Banderze tytułu bohatera narodowego. Rok później miałem wątpliwą przyjemność poznać go osobiście, gdy jako „sotnik” bojówki zerwał konferencję prasową w Kijowie, poświęconą zagładzie Polaków, Ormian i Żydów. I co ten bojówkarz ma wspólnego z ekologią? Piąty to Ihor Szwajka, minister rolnictwa, poseł „Swobody”.

.

Osobną sprawą jest wprowadzenie do rządu ludzi z skrajnego Prawego Sektora, naśladującego UPA. Przyznanie nacjonalistom ważnych stanowisk państwowych niczego Ukrainie dobrego nie wróży. Poza tym, będą oni bardziej zajmować się stawianiem kolejnych pomników UPA i SS Galizien niż ratowaniem upadających fabryk.

.

Na koniec dobra wiadomość z Polski. Przyjęto dymisję złożoną przez wojewodę lubelską Jolantę Szołno-Koguc, która m.in. ocenzurowała napis na pomniku w Lublinie, poświęconym ofiarom ludobójstwa na Kresach. Innych urzędników. którzy boją się prawdy, zachęcam, aby zrobili to samo.

.

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

za:  http://www.isakowicz.pl/

 .

.

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/03/05/redakcja-gazety-polskiej-zablokowala-moj-felieton-o-banderowcach/

.

.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

3 komentarz

 1. Bo to gazeta z nazwy tylko Polska. Proszę zauważyć że stosują stalinowskie metody nie tylko w tym względzie. U nich znalazł się i znalazł poklask wpis blogerki, będący jakby odzwierciedleniem bolszewickiego “Katyńskie trupy w służbie Hitlera”, niezależna zaś pisze “wołyńskie trupy w służbie Putina”, nic dziwnego że przy takiej retoryce zabrakło miejsca dla ks. Zaleskiego. Tam zostali już tylko ludzie marnego sortu. Pozdrawiam

  0
 2. Avatar Bo Kaczyński to rusofob-obłąkaniec

  który po prostu nienawidzi Rosji. A tak zwana “prawica” pisowska, Gazeta Polska, Tv Republika to w istocie syjonistyczno-amerykańska agentura – i to jeszcze robiąca swoją propagandę w spoób tak prymitywny, że aż chamski.
  Ukraińcy jeszcze może zboaczą co to znaczy ta żydowska “Demokracja”:
  złodziejska prywatyzacja, masowa lichwa, pedalstwo, masturbacja dla przedszkolaków. i jeszcze do tego tradycyjny ukraiński bandytyzm.

  0
 3. Avatar kanton

  Bardzo ważny artykuł. Warto pamiętać o tym artykule w kontekście innych spraw związanych z Ukrainą. Pomoc Ukrainie jest ważna i potrzebna. Jednak boję się aby ilość naplywającej gotówki
  do Ukrainy nie spowodowała powstania nowej oligarchii. Dobrze jest dawać pomoc rzeczową i na tym koniec.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816