Bez kategorii
Like

Krzyż w Sejmie RP ?

20/01/2013
391 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

To za , to znowu przeciw.

0


 Dziś  tj. niedziela tóz przed południem "wpadł " mi w ucho fragment dyskusji dwóch osób w Programie Pierwszym PR na temat  obecności krzyza w Sejmie RP . Raz przytaczane były okoliczności i prawa , które pozwalają na to , a zaraz  inne dla ,których tam nie powinien wisieć.

Otóż komu na prawdę przeszkadza ten krzyż ? Nie ludziom niewierzacym ani  wyznawcom innych wiar ! Najbardziej przeszkadza chrześcijanom w tym wypadku  w większości katolikom . Krzyż przypomina naukę Chrystusa i Jego dwa przykazania miłości  bliżniego !!! Co dzieje się w " sercu " posła patrzacego przed chwilą na krzyż i wciskającego przyciski pulpitu do głosowania głosując nie zgodnie z własnym " sumieniem" na szkodę bliżniego ,  Ojczyzny? Czesto robi to w myśl wytycznych swojej "partii",a często też po to by zaistnieć nawet niechlubnie byle być posłem bo w RP jest to najlepszy zawód.

Skoro krzyż ma prawo być w sejmie , a wtym miejscu przeszkadza może by zawiesić go gdzieś na bocznej scianie. Za plecami posłów tez nie dobre miejsce ponieważ  głoszący obłudę, z mównicy będzie znów mieć go przed swoimi oczami .

I jeszce jedno , krzyz nie został  zawieszony w czasie  tej kadencji sejmu . Każdy kto do niego kandydował musiał akceptować tą sytuację.

I jeszce drugie , w tej sytuacji najlepiej będzie kiedy kandydujący do sejmu następnych kadencji będą mieli obowiązek legitymowania się aktem Chrztu Świętego swoich rodziców i własnym !!!

Jeżeli w Polsce brak tolerancji to niech będą przestrzegane prawa i uczucia większości !!!

0

leo

13 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758