HYDE PARK
Like

KRÓLOWA LODU(A)?

10/12/2013
1954 Wyświetlenia
19 Komentarze
6 minut czytania
KRÓLOWA  LODU(A)?

Syn zadał ojcu pytanie : tato czy powinno się pisać – królowa lodu czy królowa loda ?

To zależy : czy chciałbyś synku by była postacią negatywną czy pozytywną !

0


 

Po latach od sławetnej konferencji Premiera na Giełdzie Papierów Wartościowych , gdzie wszem i wobec padło oświadczenie , że jesteśmy zieloną wyspą … chciałbym doprecyzować obecnie zadawane pytanie czy nadal jesteśmy zieloną wyspą czy już BEZLUDNĄ ?!…

                       W Komisji Europejskiej zajmującej się funduszami strukturalnymi naliczanymi m.in na “głowę” mieszkańca kraju członkowskiego , poddano wątpliwość , że Polska ma deklarowaną ilość mieszkańców ?..

Stwierdzono , że obecnie ponad SZEŚĆ ( 6.000.000 ) milionów naszych obywateli wyemigrowało do państw członkowskich i Polsce już nie należy wypłacać kasy na tych co zamieszkują Wielką Brytanię, Niemcy, Francję i Hiszpanię.. 

To jak to się ma do podawanej m.in. przez GUS i czynniki rządowe informacji , że poza granicami RP przebywa “czasowo” 2,3 mln. młodych Polaków ?.. Jeśli mnie i Was pamięć nie myli Premier zapowiadał w kampanii wyborczej rychły powrót do Polski JEDNEGO miliona przebywających poza granicami Polaków…że wrócą naładowani pieniędzmi i doświadczeniem tam zdobytym i wejdą w krajowy rynek tworząc nowe miejsca pracy.. A tu : Upss i się okazuje , że nie tylko nie wrócili ale dalsi w ilości 5 milionów wyjechali..

Więc wiedziony naturalną ciekawością chciałbym zapytać czy Rząd Rzeczypospolitej – swoim niczego nierobieniem – tworząc atmosferę konieczności wyjazdu zamierza jeszcze pozbyć się kolejnych 6 milionów młodych – wykształconych – silnych – zaradnych Polaków i na jakiej ilości zamierza poprzestać ?

Czy w tych kalkulacjach przewidział jakoś wiekowo czy sprawnościowo albo poglądami politycznymi obywateli RP .. np: popierających PIS 3 mln, popierających SLD 1,5 mln,  a popierających PO doposażyć kwotą 4 tys.zł miesięcznie , by POzostali w kraju ?…

Czy rządzący wiedzą , że poniższy – wcale nie śmieszny obrazek – jest prawdziwy ?

 

kredyt

 

A pamiętacie zapewnienia wyborcze o powołaniu programu rządowego ” Własny Kąt ” ???..mieszkanie dla młodych małżeństw, dotacje na zakup pierwszego mieszkania ???

I co z tych programów ?.. Młodzi , którym udało się wziąć kredyt już są ścigani przez Komornika , bo po stracie pracy są windykowani i nie mając wyjścia niejedno kroć – tym motywowani – opuścili Polskę nie chcąc do końca życia pracować w  “szarej strefie “… Jak już wcześniej pisałem w kraju jest już prowadzonych blisko OSIEM milionów egzekucji komorniczych i skarbowych… liczba może już być nieaktualna , bo kończy się rok i tysiące firm złoży do sądu wnioski o upadłość – nie płacąc zobowiązań grudniowych ( do 20-tego zaliczki na podatek dochodowy i do 25 VAT )..

Tak mimo chodem – w naszych mediach rządowych i zależnych od rządu – podaje się informację z Ukrainy , że tam rząd ma rezerwy finansowe na administrację publiczną i rządową tylko na 3 miesiące…potem wszyscy bez kasy !

Ciekaw jestem jak realnie wygląda to u nas ?… Podprowadzona kasa z OFE za miesięcy kilka się skończy!

Następne pokolenie Polaków – nim zdechnie pod płotem – poszuka możliwości ratunku w emigracji..

 

Jak tak “dobrze”  pójdzie to w niedalekiej przyszłości nasz parlament może tak wyglądać !

 

PUSTY SEJM

 

I wcale to nie jest śmieszne !.. Kto-by nie wygrał następnych wyborów – “ten tylko się dowie – ile stracił i za kogo go powieszą “… Emocje powyborcze kończą się jak noc poślubna .. nad ranem !..a potem następuje – szara rzeczywistość !!!.. Trzeba wypłacić renty i emerytury , opłacić milionową biurokrację , utrzymać aparat władzy (wojsko, policję,wymiar sprawiedliwości ) , NFZ , szkoły i uczelnie , wybudować to na co się wzięło z Unii Europejskiej kasę – lub ją z nawiązką – zwrócić… i t d !

I nawet gdyby rządzący wprowadzili super-hiper stan wyjątkowy goniąc ludzi do aktywności i płacenia podatków  prześwietlając każdego z nas w poprzek i na przestrzał … to ujrzą tylko światło…na ścianie !!!

 

PŁACZU !!!

 

DZIURA W DUPIE

 

…bo z wiarą w państwo i rząd jest tak jak z dziewictwem…można je stracić tylko JEDEN raz !

 

 

DZIEWICA

 

I nie wiem do końca , czy powyższy tekst jest – w swej wymowie – pozytywny czy negatywny , ale to już pozostawiam WAM drodzy czytelnicy do oceny …

 

Inne zapisy autora:

0

222 Legionista
222 Legionista http://www.sklepowicz.com.pl

Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego....

218 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816