HYDE PARK
Like

KRÓLOWA LODU(A)?

10/12/2013
1946 Wyświetlenia
19 Komentarze
6 minut czytania
KRÓLOWA LODU(A)?

Syn zadał ojcu pytanie : tato czy powinno się pisać – królowa lodu czy królowa loda ?

To zależy : czy chciałbyś synku by była postacią negatywną czy pozytywną !

0


 

Po latach od sławetnej konferencji Premiera na Giełdzie Papierów Wartościowych , gdzie wszem i wobec padło oświadczenie , że jesteśmy zieloną wyspą … chciałbym doprecyzować obecnie zadawane pytanie czy nadal jesteśmy zieloną wyspą czy już BEZLUDNĄ ?!…

                       W Komisji Europejskiej zajmującej się funduszami strukturalnymi naliczanymi m.in na “głowę” mieszkańca kraju członkowskiego , poddano wątpliwość , że Polska ma deklarowaną ilość mieszkańców ?..

Stwierdzono , że obecnie ponad SZEŚĆ ( 6.000.000 ) milionów naszych obywateli wyemigrowało do państw członkowskich i Polsce już nie należy wypłacać kasy na tych co zamieszkują Wielką Brytanię, Niemcy, Francję i Hiszpanię.. 

To jak to się ma do podawanej m.in. przez GUS i czynniki rządowe informacji , że poza granicami RP przebywa “czasowo” 2,3 mln. młodych Polaków ?.. Jeśli mnie i Was pamięć nie myli Premier zapowiadał w kampanii wyborczej rychły powrót do Polski JEDNEGO miliona przebywających poza granicami Polaków…że wrócą naładowani pieniędzmi i doświadczeniem tam zdobytym i wejdą w krajowy rynek tworząc nowe miejsca pracy.. A tu : Upss i się okazuje , że nie tylko nie wrócili ale dalsi w ilości 5 milionów wyjechali..

Więc wiedziony naturalną ciekawością chciałbym zapytać czy Rząd Rzeczypospolitej – swoim niczego nierobieniem – tworząc atmosferę konieczności wyjazdu zamierza jeszcze pozbyć się kolejnych 6 milionów młodych – wykształconych – silnych – zaradnych Polaków i na jakiej ilości zamierza poprzestać ?

Czy w tych kalkulacjach przewidział jakoś wiekowo czy sprawnościowo albo poglądami politycznymi obywateli RP .. np: popierających PIS 3 mln, popierających SLD 1,5 mln,  a popierających PO doposażyć kwotą 4 tys.zł miesięcznie , by POzostali w kraju ?…

Czy rządzący wiedzą , że poniższy – wcale nie śmieszny obrazek – jest prawdziwy ?

 

kredyt

 

A pamiętacie zapewnienia wyborcze o powołaniu programu rządowego ” Własny Kąt ” ???..mieszkanie dla młodych małżeństw, dotacje na zakup pierwszego mieszkania ???

I co z tych programów ?.. Młodzi , którym udało się wziąć kredyt już są ścigani przez Komornika , bo po stracie pracy są windykowani i nie mając wyjścia niejedno kroć – tym motywowani – opuścili Polskę nie chcąc do końca życia pracować w  “szarej strefie “… Jak już wcześniej pisałem w kraju jest już prowadzonych blisko OSIEM milionów egzekucji komorniczych i skarbowych… liczba może już być nieaktualna , bo kończy się rok i tysiące firm złoży do sądu wnioski o upadłość – nie płacąc zobowiązań grudniowych ( do 20-tego zaliczki na podatek dochodowy i do 25 VAT )..

Tak mimo chodem – w naszych mediach rządowych i zależnych od rządu – podaje się informację z Ukrainy , że tam rząd ma rezerwy finansowe na administrację publiczną i rządową tylko na 3 miesiące…potem wszyscy bez kasy !

Ciekaw jestem jak realnie wygląda to u nas ?… Podprowadzona kasa z OFE za miesięcy kilka się skończy!

Następne pokolenie Polaków – nim zdechnie pod płotem – poszuka możliwości ratunku w emigracji..

 

Jak tak “dobrze”  pójdzie to w niedalekiej przyszłości nasz parlament może tak wyglądać !

 

PUSTY SEJM

 

I wcale to nie jest śmieszne !.. Kto-by nie wygrał następnych wyborów – “ten tylko się dowie – ile stracił i za kogo go powieszą “… Emocje powyborcze kończą się jak noc poślubna .. nad ranem !..a potem następuje – szara rzeczywistość !!!.. Trzeba wypłacić renty i emerytury , opłacić milionową biurokrację , utrzymać aparat władzy (wojsko, policję,wymiar sprawiedliwości ) , NFZ , szkoły i uczelnie , wybudować to na co się wzięło z Unii Europejskiej kasę – lub ją z nawiązką – zwrócić… i t d !

I nawet gdyby rządzący wprowadzili super-hiper stan wyjątkowy goniąc ludzi do aktywności i płacenia podatków  prześwietlając każdego z nas w poprzek i na przestrzał … to ujrzą tylko światło…na ścianie !!!

 

PŁACZU !!!

 

DZIURA W DUPIE

 

…bo z wiarą w państwo i rząd jest tak jak z dziewictwem…można je stracić tylko JEDEN raz !

 

 

DZIEWICA

 

I nie wiem do końca , czy powyższy tekst jest – w swej wymowie – pozytywny czy negatywny , ale to już pozostawiam WAM drodzy czytelnicy do oceny …

 

Inne zapisy autora:

0

222 Legionista
222 Legionista http://www.sklepowicz.com.pl

Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego....

218 publikacje
34 komentarze
 

 1. nie przesadzajmy. w koncu zawsze mozna wyjechac. problem Polski lezy gdzie indziej…

  0
 2. Tak..egzekucji z majątku członków zarządu w stosunku do zobowiązań do Skarbu Państwa i ZUS >>>

  0
 3. Kodeks Handlowy , Ustawa Karno – Skarbowa i kodeks Cywilny..oraz 2 Orzeczenia SN…

  0
 4. @222 Legionista – „Jeśli mnie i Was pamięć nie myli Premier zapowiadał w kampanii wyborczej rychły powrót do Polski JEDNEGO miliona przebywających poza granicami Polaków…że wrócą naładowani pieniędzmi i doświadczeniem tam zdobytym i wejdą w krajowy rynek tworząc nowe miejsca pracy..”
  „plemiel” wiedział, co mówi powtórzył to, co przekazali mu „moi” bracia starsi 🙂 podczas pobytu w Tel Awiwie tylko to będą podszywani Polacy, jakich już tu mamy dużo tylko niecącą przyznać się, że to żydzi.
  Salam 😀

  0
 5. Zgodnie z art. 116 § 1 ustawy Ordynacja podatkowa za zaległości podatkowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji, spółki akcyjnej i spółki akcyjnej w organizacji odpowiadają solidarnie całym swoim majątkiem członkowie jej zarządu……

  0
 6. Avatar Art

  Orange zwolni 3 000 ludzi-następni do wyjazdu,aby zrobić miejsce “naszym”.

  0
 7. znam..ale to udowodnij !
  ..od kilku lat oskarżyciele skarbowi sadzają (w obecności prokuratora) zarządy s-ki na ławie oskarżonych o niezapłacenie PIT-4 (podat.od wynagrodzeń osób fizycznych) i żądają roku pozb.wolności w zawieszeniu…Przy drugim takim przypadku – odwieszenie,recydywa i od dechy do dechy!!!
  A CO MASZ ZROBIĆ JAK MASZ KOMORNIKA,KTÓRY ZABIERA CI CAŁĄ KASĘ SPOD PYSKA..
  (zwalnia tylko najniższą krajową na pensje- bez podatku na ZUS i PIT-4)
  ..ostatnimi laty prokuratura z zawiadomienia Urzędu Skarbowego oskarża z art. 286 kk zarządy s-ki o przywłaszczenie VAT-u…. dostałeś ! komornik zabrał wiec nie odprowadziłeś i jesteś oskarżonym i skazanym…”typowo” rok , półtora w zawiasach z obowiązkiem naprawienia szkody…Z czego jak ci komornik zabrał wszystko z konta ???..Pożyczasz ,naprawiasz – nie siedzisz – ale dług spłacasz do końca świata !!!!..bądź emigrujesz !!!

  0
  • Avatar Max Otto von Stirlitz

   Mr. 222Legionista

   Wg. blogera Australijczyka :
   PO= PIS , Polityka Sztucznej Biedy
   Duzej roznicy w propozycjach podatku nie ma. PO daje Kwote Wolna 3100 zl. PIS daje 4500 zl. Oznacza to, ze stawka Minimalna Netto w Polsce to 1.8-2.4 zl/godz. powyzej tej sumy placi sie wysoki podatek.
   W “krajach rozwinietych” to ok $10/godz. Ale kraje te maja GDP (PPP) tylko 2 razy wiekszy niz w Polsce. Prosty wniosek ze zarowno PO jak PIS realizuja polityke Sztucznej Biedy. Wlasnie chodzi o to, zeby dorznac watahe nad Wisla.

   ——Czy to co napisal bloger Australijczyk ma jakis sens ??

   —— Emigracja mlodych Polaköw jest uzasadniona ,ale moge sie mylic..??

   0
 8. KTO DECYDUJE,ŻE ZŁOŻYŁEŚ WNIOSEK W TERMINIE ?????Urzędas , któremu przyświeca tylko jedno DOPIERDOLIĆ CI !!!! bo Ty zarabiasz więcej jak wielki ON….!

  0
 9. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Mr.Humpty Dumpty
  Ty jestes taki glupi naturalnie czy tez dziedzicznie obciazony ? widocznie wpisany jestes w uklad w Systemie, skoro twierdzisz , ze “prawo” w Pomrocznej jest dla wszystkich jednakowe , podajac jakies dzienniki ustaw, paragrafy, pozycje i co tam smiesznego jeszcze przedstawiajac.
  Widzimisie pracownika Izby Skarbowej decyduje, a wlasciwie jedynie sluszna linia okreslona w Ukladzie na polecenie jego szefa czyli oficera prowadzacego . Ustawy to pracownik Izby ogladal juz wczesniej zanim trafily do burdelu poselskiego zwanego potocznie sejmem do zatwierdzenia.
  Skad sie takie ciolki jak ty biora, bocian przynosi ?

  0
 10. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Herrn Humpty Dumpty

  jest tylko jedna ksywa, wiec nie myl mnie z innym ciolkiem, nickname masz swietny a takie bzdury wypisujesz, ” cusz rzycie” sluzba nie druzba.

  Max Otto von Stirlitz.

  0
 11. P.Humpty Dumpty…zawsze pisałem na Ne i 3obieg pod własnym nazwiskiem,wizerunkiem,nickiem…
  Nigdy nie skrywałem się za doraźnie wymyślonymi nickami, to nie mój sposób pisania i zajmowania stanowiska…STAĆ MNIE NA PODPISANIE SIĘ z imienia i nazwiska, co czynię od kiedy piszę..
  Szkoda , bo zawsze szanowałem Twoje komentarze..

  0
  • Avatar Max Otto von Stirlitz

   Mr.222 Legionista
   jasne ,jakie to wzruszajace..a co z pytaniami retorycznymi ? dajcie sobie buzi i bedzie gites teges..
   8-))
   Kasa i wszystko jasne..

   0
 12. Max Otto von Stirlitz :::
  Masz prawo do własnego zdania… i wyobraź sobie uważam , że w swoim komentarzu do mojego art. MASZ RACJĘ !
  Zbyt wiele…albo o całą masę za dużo ma kompetencji NIEKOMPETENTNY urzędnik dysponujący prawem KODEKS CYWILNY z 23 04 1964 i Kod.Karnym z 1969…komuś to było na rękę ??? KOMU…ZŁODZIEJOM naszego majątku narodowego…

  Regulacje prawne dają rządzącym pełna władzę by KAŻDEGO z nas …. zajebać w dowolnym momencie…i bez możliwości apelowania wyroku…

  I to powoduje, że 6 milionów młodych ludzi kazało się pocałować w dupę rządzącym i wyjechało do NORMALNOŚCI …
  Tylko jeszcze Nas trochę zostało..

  0
  • Uważam, że masz racje w sporze z Romkiem ale tak na marginesie to oba kodeksy karne aż tak wiele się nie różnią. Co do Romka to w jednym ze swoich niedawnych artykułów przekonywał iż BTE jest wykonalny przez 10 lat a nie przez 3. Myślę iż Romek legionista nie zna przepisów bo uważa,że każdy urzedas może zrobic co chce. Rzecz w tym że robic co się chce to mogą tylko wybrane urzędaski. Reszta to motłoch

   0
 13. Avatar Max Otto von Stirlitz

  To ze wyjechalem to nie znaczy , ze zostawilem Polske.Siedze w tym pierdolonym Reichu uczac sie jezyka wroga, i powiem Tobie, ze zupelnie wszystko sie pierdoli.Zdrada plynie od gory.Moge skroic kazda furmanke ,nawet z GPS ale kto to kupi ??
  Nie wygram .Ale kiedy zyje,zyje Polska.Ja jestem i kolezki dookola mnie wierza ,ze to ma jakis sens.Zaden szwab nie zabierze mi tego co kocham, i tyle.Westerplatte nawet kiedy korytko i piwnica jest pelna na walke.Wlasna, nie z przydzialu Reichu.Prywatna wojna Maxa.
  Cyrograf i dobrobyt pozorny moglem, po silnej perswazji w palacu Mostowskich w warszawce lyknac na dzien dobry.Ladamacz lodu Lenin.Jebac czerwonych, dostalem takie wpierdol ,ze nie sadze by ktos zmienil zdanie po biciu pytan, i w pelnym “szacunku “moglem wyjsc.
  Uhhhhh ,walic czerwone bydlo !
  Pic ,pierdolic nie zalowac, bieda musi pofolgowac.

  Max Otto von Stirlitz.

  0
 14. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Mr.Haime Berkowitz
  Shalom !

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816