Nowe Technologie i Medycyna
Like

Król Spamu został skazany

18/06/2016
347 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Król Spamu został skazany

Po śmierci Raya Tomslinsona zastanawialiśmy się, czy poczta elektroniczna ma przed sobą jeszcze jakąkolwiek przyszłość, czy też zdecydowanie należy do historii Internetu. Za tym drugim wariantem przemawia ilość wysyłanego codziennie spamu, z którym nie sposób skutecznie walczyć. Czy rozwiązaniem mają być… kary więzienia?

0


BBC informuje o przypadku Sanforda Wallace’a, 47-latka zamieszkującego w Las Vegas, który sam tytułuje się Królem Spamu. W toku rozprawy sądowej przyznał on, że w ciągu miesięcy swojej działalności wysłał do użytkowników Facebooka ponad… 27 milionów spamowych wiadomości. Działo się w okresie od 2008 do 2009 roku.

Wallace został zatrzymany przez FBI w roku 2011. Król Spamu rozsyłał do użytkowników Facebooka maila z linkiem do zewnętrznej strony, która w zautomatyzowanym procesie wykradała dane logowania i pobierała dane znajomych ofiary. Wówczas również do nich trafiały kolejne maile. Nie jest znana kwota, którą Wallace zarobił w ramach takiej działalności. W sierpniu 2015 roku Wallace przyznał się do winy.

Wczoraj Prokuratura Federalna dla Północnego Dystryktu Karoliny Północnej ogłosiła, że Wallace został skazany przez sąd na 30 miesięcy bezwzględnej kary więzienia i grzywnę w wysokości ponad 310 tys. dolarów.

Wyrok uzasadniono między innymi tym, że winny nie spotkał się z żadnymi konsekwencjami swojej działalności, i aby uniknąć negatywnych konsekwencji w postaci bagatelizowania szkodliwości jego działań, sąd zastosował tak surową karę. Otwartą kwestią pozostaje to, czy kara więzienia może mieć jakikolwiek wpływ na walkę z internetowym spamem, a surowy wyrok sądowy może być w tej kwestii adekwatnym narzędziem walki z niechcianymi wiadomościami.

Autorstwo: Maciej Olanicki (b.munro)
Źródło: DobreProgramy.pl

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816