Globalnie i Lokalnie
Like

Krętactwa eksperta genetyki sądowej

27/08/2014
599 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
Krętactwa eksperta genetyki sądowej

Jeżeli materiał zostaje drastycznie źle zapakowany, wtedy ujawniamy to w opinii.
W tym wypadku sposób zabezpieczenia materiału nie mógł wpłynąć na wynik badań.
Z zeznań eksperta genetyki sądowej Jakuba Czarnego z 4 sierpnia 2008 r. k.581 sygn. akt III K 1715/07.

0


 

 

Ekspercie Jakubie Czarny wraz z dowodami rzeczowymi do wykonującego opinie powinno być dostarczone pismo przewodnie wraz z opisem sposobu opakowania dowodów rzeczowych, oznaczeń użytych przy lakowaniu, pieczęci lub nr koperty bezpiecznej. Tak wynika z załącznika do instrukcji nr 2/98 KGP, o tej instrukcji było w poprzedniej części.

 

Zanim przejdę do pierwszej części  opinii KOBN 080/07 oraz KOBN 083/07 przedstawię sposób zabezpieczenia dowodu rzeczowego przesłanego w tej samej sprawie 6 Ds. 1680/07 do Laboratorium Kryminalistycznego KSP.

Materiał był przechowywany w tym samym magazynie depozytowym oraz został wysłany z tego samego magazynu depozytowego czyli z KRP VI Warszawa Praga Północ.
Dowód do LK KST był zabezpieczony następująco:
Nadesłany do badań przedmiot jest zabezpieczony w papierowym pakiecie, umieszczony w zaklejonej białej kopercie, ostemplowanej pieczątkami silikonowymi o treści „KRP Warszawa VI 212” jest też zaopatrzony w metryczkę informującą o miejscu, czasie oraz metodzie ujawnienia tego dowodu.” Kopia opinii poniżej na podstawie, której można ustalić sposób zabezpieczenia dowodów rzeczowych!!!!!!

opinia k.1230001 opinia k.1240001

A teraz przejdę do prezentacji jak  dowody rzeczowe zostały zapakowane i  dostarczone do eksperta Jakuba Czarnego.

pierwsza ekspertyza KOBN 080/07 str.2 z12
Pkt.1 brązowa papierowa koperta, zamknięta, nienaruszona, opisana: …… pozycja 1 spodnie, w której znajdują się spodnie jeansowe koloru niebieskiego… kopia strony poniżej.

kobn 080_07 2z 120001

Str. 3 z 12
Pkt.2 brązowa papierowa koperta, zamknięta, nienaruszona, opisana: …. pozycja 2 majtki (bokserki) …

Pkt.3 biała papierowa koperta, zamknięta, nienaruszona, opisana: ….. poz. nr 1 w protokole przeszukania; prezerwatywa …..
Już wykazałem kopią protokołu przeszukania, że tym protokółem nie ujawniono żadnego dowodu rzeczowego

Pkt.4 brązowa papierowa koperta, zamknięta, nienaruszona , przeszyta sznurkiem i zabezpieczona pieczęciami wykonanymi referentką „048”, opisana ….wymazy od ….,
w której znajdują się (Dalsza część na str. 4 z 12) dwie pałeczki wymazowe w próbówkach transportowych.
Kopie tych stron poniżej

kobn 080_07 3 z 120001 kobn 080_07 4 z 120001

Str.4 z 12
Poz. 5 brązowa papierowa koperta, zamknięta, nienaruszona, opisana: ….. majtki damskie poz.1, w której znajdują się majtki damskie ……

Pkt. rzymska III
Koperta depozytowa typu „CROSS-SAFE” zamknięta nienaruszona, o numerze kontrolnym KB2 097530 opisana „wymaz z ust ..…

druga ekspertyza KOBN 083/07 str.1 z 5

Pkt.1 brązowa papierowa koperta, zamknięta, nienaruszona , przeszyta sznurkiem i zabezpieczona pieczęciami wykonanymi referentką „048”, opisana ….wymazy od …., w której znajdują się trzy pałeczki wymazowe w próbówkach transportowych ….., kopia poniżej:

kobn 083_07 1z 50001

Ekspercie genetyki sądowej Jakubie Czarny przypomnę jeszcze raz materiał dowodowy znajdował się w jednym magazynie depozytowym i z tego magazynu został wysłany do dwóch  biegłych znajdujących się w różnych częściach kraju nad Wisłą.

 

W takim razie jak to się stało, że materiał przesłany do eksperta Jakuba Czarnego nie był:

• zabezpieczony pieczęciami silikonowymi o treści „KRP Warszawa VI 212”, tylko koperty były bez pieczęci albo posiadały referentkę „048” !!!!!!!!
• koperty nie były zaopatrzone w metryczki informujące o miejscu, czasie oraz metodzie ujawnienia dowodu, tylko były opisy na kopertach!!!!!!!!!!.

Ekspercie genetyki sądowej wraz z dowodami powinieneś otrzymać pismo przewodnie z informacją o sposobie zabezpieczenia dowodów!!!!

W takim razie:
• Dlaczego nie ma informacji w opiniach, że dowody znajdują się w innych opakowaniach, na których nie ma zabezpieczeń opisanych w piśmie przewodnim, że doszło do nie rejestrowanego dostępu do dowodów rzeczowych i tym samym te dowody zostały pozbawione walorów dowodowych.
• Dlaczego nie ma informacji na str.1 z 5, że materiał do 4 września 2007 r. był zabezpieczony na szkiełkach podstawowych, a nie na pałeczkach wymazowych!!!

Ekspercie Jakubie Czarny na str. 1 z 12 i 1 z 5 nie ma informacji, że:
• badania zostały przeprowadzone w Bydgoszczy poza miejscem określonym w postanowieniu o powołaniu biegłego.
• że transport materiału dowodowego do badań był następujący  Skierdy ul. Czajki 5, następnie w KruszynKrajeński ul. Patrolowa 1, a  następnie do Instytutu Genetyki Sądowej w Bydgoszczy  ul. Kujawska 6, są to podstawowe informacje o transporcie dowodów  rzeczowych!!!!!!!

ekspercie genetyki sądowej Jakubie Czarny, w którym miejscu doszło do przepakowania dowodów rzeczowych w inne opakowania zewnętrzne????????????? niż te, w których opuścił magazyn depozytowy w KRP VI Warszawa Praga Północ
Kopia str.1 z 5 jest powyżej, a str.1 z 12 poniżej:

kobn 080_07 5 z 120001

Ekspercie genetyki sądowej Jakubie czarny na str. 5 z 12 oraz str.3 z 5

Jest taka informacja:

Dr n. med. Jakub czarny oraz dr n. med. Jolanta Powierska-Czarny, uczestniczą dwa razy w roku w amerykańskim programie atestacji w zakresie genetyki sądowej, prowadzonym przez Collaborative Testing Service; ostatnia atestacja miała miejsce w styczniu 2007.

 

I tu również nie ma żadnej informacji, że wymienione osoby nie są pracownikami kryminalistycznego ośrodka badawczo naukowego.

 

Ta informacja oraz opis w jaki sposób badano materiał oraz wymieniony sprzęt użyty do badań mał uwiarygodniać, że KOBN jest wysoko wyspecjalizowanym ośrodkiem badawczo naukowym, a w rzeczywistości jest piratem opiniotwórczym.
Str. 5 z 12 powyżej, poniżej jest kopia z rejestru KRS co do działalności gospodarczej Grażyny Pieniążek.

Asesor Wojciech Misiewicz nie miał prawa powoływać biegłego w zakresie biologii KOBN, bo Grażyna Pieniążek nie prowadzi  działalności gospodarczej w zakresie biologii
Z tego wynika, że z góry było wiadomo o ustawce z wydaniem nieprawdziwej opinii !!!!!!!!!!

Rejestr REGON0001lista laboratoriów maz.0001

Inne zapisy autora:

0

Avatar
tomm

61 publikacje
21 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816