HYDE PARK
Like

Kredyt gotówkowy – ile maksymalnie mogę dostać?

17/07/2018
60 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minute czytania
Kredyt gotówkowy – ile maksymalnie mogę dostać?

Planujesz remont, ale nie wiesz czy Twój dostępny budżet pozwoli odnowić Ci jedynie kuchnie, a może jeszcze salon? Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu gotówkowego, ale nie wiesz, jakiej kwoty możesz się spodziewać? Warto w takim razie dowiedzieć się, od czego to zależy. Istnieje kilka zależności, które wpływają na maksymalną kwotę, jaką możemy otrzymać starając się o kredyt gotówkowy. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich. 

Po pierwsze – dochód

To zdecydowanie najważniejszy punkt ze wszystkich. Im wyższe zarobki, tym większa zdolność kredytowa. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że bank ma świadomość, że nasz miesięczny dochód musi wystarczyć nam na przeżycie i spłatę zadłużenia – im więcej miesięcznie mamy w budżecie, tym automatycznie więcej możemy pożyczyć lub możemy spłacać wyższe raty. 

Oczywiście, co bank to różne decyzje. Kompleksową wiedzę z dostępnych kredytów możemy znaleźć w porównywarkach kredytowych np.: na ekredyt24.com.pl Pozwolą one zestawić nam oferty różnych placówek oraz dodatkowo sprawdzić opinie np.: o kredycie w ING Bank Śląski czy opinie o kredycie Getin Bank. 

Po drugie – gospodarstwo domowe

Im więcej osób mamy na utrzymaniu, tym więcej potrzebujemy na to pieniędzy. Tym samym możemy spodziewać się, że decyzja banku o wysokości kredytu może być nie do końca taka, jaką byśmy oczekiwali. Niestety najczęściej bezdzietne osoby otrzymają większą sumę, niż osoby nawet z jednym dzieckiem.

Po trzecie – osoby do spółki

Nasze szanse na wyższy kredyt zwiększają się w momencie, gdy o pożyczkę wystąpimy np. wspólnie z małżonkiem. Jest to spowodowane tym, że sumuje się nasz miesięczny dochód i tym samym jesteśmy bardziej wiarygodni dla banku. 

Po czwarte – czysta karta 

Im mniej zaszłości i grzeszków tym lepiej. Jeśli nie mamy zadłużeń, kredytów, kart kredytowych, alimentów etc. Zdecydowanie łatwiej nam będzie starać się o kredyt. Jeśli natomiast posiadamy jakieś zadłużenia możemy liczyć się nawet z odmową udzielenia nam pożyczki. 

Po piąte – czas spłaty

Jeśli zdecydujemy się na dłuższy czas spłaty zadłużenia mamy szansę na wyższy kredyt. Jest to spowodowane tym, że przez takie działanie bank na nas zarabia, ponieważ rozłożenie kredytu w czasie zwiększa jego oprocentowanie, co sprawia, że więcej za niego zapłacimy, niż jakby to miało miejsce w przypadku krótszych rat. 

Również wybór sposobu spłacania zadłużenia wpływa na wysokość kredytu. Wybór rat malejących sprawi, że otrzymamy mniejszy kredyt niż w przypadku gdybyśmy wybrali raty stałe. Jest to spowodowane tym, że początkowo w znacznym stopniu obciążamy budżet. 

Po szóste – zabezpieczenie

Ostatni element, na który warto zwrócić uwagę to opcja wykupienia ubezpieczenia kredytu. Jeśli się na nie zdecydujemy możemy liczyć na wyższą pożyczkę. Ponieważ daje to naszemu kredytodawcy zapewnienie, że w przypadku, gdy będziemy mieć problem ze spłatą rat on może w inny sposób odzyskać swoją należność. 

Inne zapisy autora:

kampanieonline
kampanieonline

201 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217