Media Watch i recenzje
Like

Krajowa Rada Sądownictwa uznaje skargę Macieja Rysiewicza

15/10/2015
508 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Krajowa Rada Sądownictwa uznaje skargę Macieja Rysiewicza

2 kwietnia 2015 roku wystosowałem do rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, sędziego Bogdana Kijaka,  pocztą elektroniczną, wniosek, w związku z przygotowywanym materiałem prasowym, o udostępnienie akt jednej z prowadzonych w tym sądzie spraw. I od tego czasu informuję Czytelników mojego portalu “Gorlice i Okolice”, co w tej sądowej trawie piszczy. Warto przypomnieć sobie szczegóły tej historii, bo mówi ona wiele o arogancji sędziów i kompletnej niewydolności polskiego wymiaru sprawiedliwości:

0


 

http://gorliceiokolice.eu/2015/05/sedzia-bogdan-kijak-i-prokurator-tadeusz-cebo-za-zamknietymi-drzwiami/,

http://gorliceiokolice.eu/2015/05/uderz-w-stol-a-nozyce-sie-odezwa-ministerstwo-sprawiedliwosci-do-prezesa-sadu-okregowego-w-nowym-saczu/,

http://gorliceiokolice.eu/2015/05/po-interwencji-ministerstwa-sprawiedliwosci-odpowiedz-wiceprezesa-sadu-okregowego-w-nowym-saczu-sedziego-mgr-pawla-gnutka/.

Dla porządku trzeba tylko oświadczyć, że do dnia dzisiejszego nie otrzymałem  żadnej odpwiedzi związanej z meritum mojego wniosku. A zatem ciągle nie wiem, czy interesujące mnie akta zostaną mi w Nowym Sączu udostepnione, czy też nie. A sprawa, jak dostrzegli uważni Czytelnicy oparła się już o najwyższe organy nadzoru władzy sądowniczej III  RP.

Własnie otrzymałem kolejne pismo, tym razem od samego Wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa sędziego Krzysztofa Wojtaszka: PKRS_uznanie_skargi_Macieja_Rysiewicza.

No i prosze moja skarga została uznana. Teraz tylko czekać aż wreszcie ktoś w sądeckim sądzie rejonowym ruszy się i wreszcie udzieli mi odpowiedzi… po prawie 7 miesiącach.

A tak na marginesie; żadnej z moich skarg, w ostatnich 10 latach, skierowanych do pereł małopolskiego samorządu z burmistrzem Bobowej Wacławem Ligęzą na czele nigdy nie uznano. A wiecie dlaczego? Bo nigdy nie miałem racji… cha… cha… cha…

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816