Komentarze dnia
Like

Kościoły dostały prawo do tworzenia UZBROJONYCH grup samoobrony w Missisipi!

06/04/2016
694 Wyświetlenia
3 Komentarze
28 seconde czytania
Kościoły dostały prawo do tworzenia UZBROJONYCH grup samoobrony w Missisipi!

Chrześcijanie będą mogli się bronić!Kiedy w Polsce? Senat stanu Missisipi właśnie właśnie przegłosował ustawę zezwalającą kościołom na tworzenie uzbrojonych grup służących samoobronie. Byłyby one pod opieką prawną na wypadek użycia broni, w zgodzie z celami, którym ma służyć. Ustawa legalizuje też noszenie broni w kaburze bez zezwolenia w tym stanie USA oraz ustanawia prawną ochronę ustaw Missisipi na wypadek prób torpedowania ich przez federalne akty prawne niezatwierdzone przez Senat USA. Chodzi w tym wypadku o ochronę konstytucji stanu Missisipi szczególnie atakowaną przez federalnych przeciwników prawa do noszenia broni.

0


Debata towarzysząca głosowaniu zaangażowała pastorów reprezentujących skrajnie różne poglądy na temat prawa do noszenia broni. Pastor Andy Gipson, jeden z twórców ustawy stwierdził: „Chciałbym abyśmy żyli w świecie, w którym ta ustawa nie byłaby konieczna.
Żródło: ”http://www.usatoday.com/…/miss-senate-approves-co…/82442274/

Inne zapisy autora:

0

MarekLipski
MarekLipski http://wpolsce.biz

41 publikacje
9 komentarze
 

3 komentarz

 1. Avatar Piotr-Pierre

  Kowboje jak zwykle.. Mam mieszane uczucia. Potrafie dosc dobrze poslugiwac sie bronia, dlatego mam swiadomosc jak niebezpieczna moze ona byc w rekach dyletanta. Nie tylko zreszta dla niego samego. Poza tym, poza bezspornym plusem jakim jest wzbudzenie strachu w przestepcy, np. w nocy w metrze, mamy w USA stale przypadki strzelanin aranzowanych przez ludzi psychicznie niezrownowazonych, gdzie gina niewinne ofiary (chocby dzieci w szkole).

  0
  • Avatar Wentyl

   Wiekszosc tych strzelanin odbywa sie przy pomocy nielegalnej broni w miejscach w ktorych broni nosic nie wolno i zagrożenie straty życia dla sprawcy jest 0.

   0
   • Avatar Piotr-Pierre

    Missisipi to m.in. Kreole, a Kreole to kowboje, blotko, jambalaya (jedzonko i piosenka), to karlowate, ale piekne i gorace Kreolki ?.
    Co wazne jest to stan w wiekszej czesci NOWY, pieknie odbudowany (czasem sie zastanawiam nawet, majac swiadomosc ogromnych tego kosztow, czy odbudowa po kataklizmie nie miala potem wplywu na swiatowy kryzys..). Ale, OK, zgodzmy sie, ze “odbudowany rekami amerykanskich patriotow” – o pieniadzach tu wstyd mowic. O tym tylko my, Polacy, mowimy.
    Poza tym, poza ogolnikiem brak mi szczegolów, przed kim mieszkaniec Missisipi ma sie ta bronia bronic? Przed imigrantami?
    Rosja przeciez jest daleko ☺…

    P.

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816